Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dountlles

Kupno komputera - poradzcie mi.

Polecane posty

z gts 250

z radeonem 4850

Właśnie mam zamiar zakupic nowego kompa. Komputer będzie przede wszystkim do gier :).W lepszej cenie nie znalazłem nic lepszego...proszę więc o rady i komentarze względem konfiguracji...

ps: jakby ktoś znalazł coś lepszego w cenie nie przekraczającej 1700 zł to bardzo bym prosił o wklejenie linku w poscie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to zasilacz w ogóle ? To urok zakupów na allegro, ja bym złożył coś innego, trochę taniej, ale przecież zestaw ma być do gier, więc karta ok. , stajnia to już wybór.

A tak na marginesie to czekasz na assasina na PSP czy raczej nie grywasz zbyt często na psp ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to zasilacz w ogóle ? To urok zakupów na allegro, ja bym złożył coś innego, trochę taniej, ale przecież zestaw ma być do gier, więc karta ok. , stajnia to już wybór.

A tak na marginesie to czekasz na assasina na PSP czy raczej nie grywasz zbyt często na psp ???

czekam czekam a jakże! grywam nawet częsciej niż na kompie :)

zasilacz przecież jest z obudową :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi. Ja teraz po zakupię 3004 radiant red, nie gram w ogóle od jakiegoś czasu na pc, oprócz okazjonalnej partyjki w Quake , internet tylko. Na psp czytam, oglądam, słucham muzyki, nie mam jeszcze żadnej gry, bowiem wszystkie sprzedałem. Cóż, ja polecam taką konifgurację :

1400 - 1600 zl

* Procesor: AMD Phenom II X2 545 [320zł - 340zł]

* Chłodzenie: BOX

* Płyta główna: AsRock A780GXH/128M [259zł - 269zł]

* Pamięć RAM: OCZ 2GB 1066MHz CL5 PC800 [90 - 110zł]

* Dysk twardy: Samsung 500 GB 5400pm 16MB cache SATA-II F2EG [180zł - 190zł]

* Karta graficzna: Radeon HD4730 512MB DDR5 [290zł - 330zł]

* Nagrywarka DVD: BRAK

* Obudowa: Tacens Prior [110zł - 130zł]

* Zasilacz: Be Quiet Pure Power 350W [159zł - 169zł]

1800-2000 zl

* Procesor: AMD Phenom II X2 550 BOX [360zł - 380zł]

* Chłodzenie: BOX

* Płyta główna: AsRock A780GXH/128M [259zł - 269zł]

* Pamięć RAM: Patriot 4GB (2x2GB) PC800 CL4 LLK [192zł -199zł]

* Dysk twardy: Samsung 500 GB 5400pm 16MB cache SATA-II F2EG [180zł - 190zł]

* Karta graficzna: Radeon HD4870 512MB DDR5 [499zł - 560zł]

* Nagrywarka DVD: BRAK

* Obudowa: Tacens Prior [110zł - 130zł]

* Zasilacz:OCZ ModXStream 400W Pro [203zł - 209zł]

Polecam. Sprawdzone i fajne zestawiki z dobrymi podzespołami , pierwszy potrafi także odpalić na średnich , najnowsze produkcje, ten na dole to wyższy komfort. DVD chyba masz, obudowa jest podana , jak chcesz to może być inna :confused:

A tak na marginesie to trochę szkoda że na PSP gry są takie krórkie, bo ja psp traktuję poważnie i jako platformę do gier, po częsci jest to wina pojemności zaledwie 1,8 GB :down:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad ta drugą się można zastanowic... lecz bardziej odpowiadała by mi karta z 1 GB pamięci i procesorem intela...

wina bardziej leży po dośc słabej specyfikacji psp proc 400mhz to nie jest szczyt współczesnej techniki :(

Czy ja wiem czy sie opłaca ? Jeśli chcesz grać w full HD to owszem , ale i tak konfiguracja musi być jeszcze mocniejsza, ja bym polecił tę drugą, jaki masz monitor ,to też troszkę ważne , powiesz .. ? Procesor AMD jest dobry, karta 512 to też standard, o ile nie grasz w full HD to możesz sobie darować 1024 mb.

Wiesz co, jeśli nie lubisz AMD to rozumiem, mam dla ciebie alternatywy, ty sam zdecydujesz jakie podzespoły, oto one :

# Procesor: AMD Athlon II X2 250, AMD Phenom II X2 545, {*}Intel Pentium Dual Core E5200

# Chłodzenie: Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

# Płyta główna: {*}MSI P35 NEO-F, {*}MSI P45 NEO3-FR, {*}Gigabyte EP45-DS3LR, {*}Gigabyte EP31-DS3L, Gigabyte MA770-UD3, AsRock A780GM-LE, AsRock A770DE, Asus M3N78 SE

# Pamięć RAM: GoodRam PRO 4GB (2x2GB)

# Dysk Twardy: Seagate 320GB 7200rpm 16MB 7200.11, 7200.12, Western Digital 320GB 7200rpm 16MB AAKS

# Karta graficzna: Radeon HD4850 512MB DDR5, GeForce 9800gtx+, GeForce GTS250 512MB DDR3, GeForce GTX260

# Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D

# Obudowa: Cooler Master Elite seria 33x, Asus TA - różne modele

# Zasilacz: Tacens RADIX III 420W, Corsair 400W, Fortron FSP500-60APN

Mam nadzieję że pomogłem, myślę że już wiesz co teraz kupić, lepszego pc nie zrobisz. I jeśli się zdecydujesz na tę 2 opcję bez alternatyw z AMD to możesz zrobić lekkie OC choć procek i tak go aż tak niepotrzebuję bo jest po prostu dobry, a widząc twój obecny pc będziesz zadowolony jak cho.....era.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad ta drugą się można zastanowic... lecz bardziej odpowiadała by mi karta z 1 GB pamięci i procesorem intela...

wina bardziej leży po dośc słabej specyfikacji psp proc 400mhz to nie jest szczyt współczesnej techniki :(

Czy ja wiem czy sie opłaca ? Jeśli chcesz grać w full HD to owszem , ale i tak konfiguracja musi być jeszcze mocniejsza, ja bym polecił tę drugą, jaki masz monitor ,to też troszkę ważne , powiesz .. ? Procesor AMD jest dobry, karta 512 to też standard, o ile nie grasz w full HD to możesz sobie darować 1024 mb.

Wiesz co, jeśli nie lubisz AMD to rozumiem, mam dla ciebie alternatywy, ty sam zdecydujesz jakie podzespoły, oto one :

# Procesor: AMD Athlon II X2 250, AMD Phenom II X2 545, {*}Intel Pentium Dual Core E5200

# Chłodzenie: Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

# Płyta główna: {*}MSI P35 NEO-F, {*}MSI P45 NEO3-FR, {*}Gigabyte EP45-DS3LR, {*}Gigabyte EP31-DS3L, Gigabyte MA770-UD3, AsRock A780GM-LE, AsRock A770DE, Asus M3N78 SE

# Pamięć RAM: GoodRam PRO 4GB (2x2GB)

# Dysk Twardy: Seagate 320GB 7200rpm 16MB 7200.11, 7200.12, Western Digital 320GB 7200rpm 16MB AAKS

# Karta graficzna: Radeon HD4850 512MB DDR5, GeForce 9800gtx+, GeForce GTS250 512MB DDR3, GeForce GTX260

# Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D

# Obudowa: Cooler Master Elite seria 33x, Asus TA - różne modele

# Zasilacz: Tacens RADIX III 420W, Corsair 400W, Fortron FSP500-60APN

On pewnie myśli,że z 1 giga V-RAm będą mu gry szybciej chodzić i dlatego uparł się tak na to.Ja mam Radeonka z 512 i mi all śmiga na full(oprócz GTA IV-fuuu) i radzę kupić mu Hd4850(napewno mu styknie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej, w kilku grach jest poprawa , w innych nie. W takim razie jeśli na tyle się zna na pc, to niech weźmie 2 opcję, i będzie zadowolony. Tak samo 4 rdzenie, do gier nie są lepsze od 2 . Ot, takie zasady, :kiss:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On pewnie myśli,że z 1 giga V-RAm będą mu gry szybciej chodzić i dlatego uparł się tak na to.Ja mam Radeonka z 512 i mi all śmiga na full(oprócz GTA IV-fuuu) i radzę kupić mu Hd4850(napewno mu styknie)

250 akurat tyle się wydajnością różni od 4850... polecam testy TESTY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On pewnie myśli,że z 1 giga V-RAm będą mu gry szybciej chodzić i dlatego uparł się tak na to.Ja mam Radeonka z 512 i mi all śmiga na full(oprócz GTA IV-fuuu) i radzę kupić mu Hd4850(napewno mu styknie)

250 akurat tyle się wydajnością różni od 4850... polecam testy TESTY

Weź co chcesz, może być i Geforce, gry nowe odpali więc nie ma co się rozwodzić. Wybierz co lubisz, jeśli bardziej byłbyś zadowolony z Geforca, to po co kupować radka ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo różnica pomiędzy Radeonem 4850, a 4870 już jest niewielka, więc lepiej brać tego drugiego, bo różnica w wydajności jest jednak zauważalna, poza tym chłodzenie Radeonów 4850 potrafi pozostawiać wiele do życzenia.

Poza tym pod żadnym pozorem nie bierz tego zestawu z allegro. W opisie aukcji jest, że zasilacz z obudową, więc jest to I-BOX, który może skutecznie spalić nie tylko siebie, ale i resztę zestawu. Nie podano również producentów karty graficznej i pamięci, więc diabli wiedzą co to naprawdę jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard dobrze mówi, ale to oczywiste ,nikt nie kupuje zestawików z allegro,

najlepszy jest opis :laugh: :laugh:

"Oprócz tego wyposażyliśmy komputer w najszybszą nagrywarkę DVD x22

Nie trzeba będzie już nigdy więcej czekać w nieskończoność na nagranie płyty."

A tak na marginesie, są zdjęcia ramu sevard, nie patrzyłeś nawet :down:

Wyświetleń ok. 90 , mówi samo za siebie. I co zamówiłeś ????? Dountlles

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...