Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marker1

Komputer do Gier-1500zł- Ocencie.

Polecane posty

Witam.

W najbliższym czasie chciałbym kupić nowy komputer do gier. Chciałbym aby poradził sobie on z np. Far Cry 2 albo Gothic III. Do wydania mam 1500zł +-150zł.

O to co wybrałem:

Procesor- Pentium Dual Core E5200 2,5GHz S-775 BOX (BX80571E5200)

Dysk twardy- WD 320GB WD3200AAKS SATA II 16MB

Karta grafiki- Sapphire Radeon HD4850 VAPOR-X 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI

Płyta główna- ASUS P5QL PRO

Pamięć Ram- KINGSTON HyperX SODIMM DDR2 3GB (1GB+2GB) 800MHz CL5

(KHX6400S2LLK2/3G)

Karta muzyczna- ?

Obudowa, chłodzenie, zasilacz- ?

Czy waszym zdaniem taka konfiguracja będzie dobra, pomóżcie wybrać odpowiedni sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa, tania i z bajerem tacens sagitta lux.

Chłodzenie Arctic Cooling Freezer Extreme, albo Karakorum.

Dźwiękówka zintegrowana.

Zasilacz http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=15436

looknij tutaj:

http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputer...n_2009?page=0,3

Fajny zestaw na ddr3

tylko zmienic tego gts 250 na hd4850

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa, tania i z bajerem tacens sagitta lux.

Chłodzenie Arctic Cooling Freezer Extreme, albo Karakorum.

Dźwiękówka zintegrowana.

Zasilacz http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=15436

looknij tutaj:

http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputer...n_2009?page=0,3

Fajny zestaw na ddr3

tylko zmienic tego gts 250 na hd4850

Nie rozumiem o co chodzi z "gts 250..."

Jeszcze zastanawiam się nad AMD Athlon II X2 245? Czy związku z ew. wymianą procesora nie będę musiał wymienić płyty głównej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło pewnie o ten zestaw z linka. Co do zasilacza, to za tą cenę moim zdaniem lepszy będzie, jeśli się trzymamy esc.pl, np. taki (Chieftec-i nie są złe, ale miewają problemy, dużo zależy od modelu na jaki się trafi). Co do procka, to moim zdaniem lepszym wyborem w tym przedziale cenowym będzie Athlon X2 (oczywiście procki AMD i Intela to inna bajka jeśli chodzi o płyty główne), ale co do szczegółów to proponuję się przenieść do tematów zakupowych, coby moderatora nie wnerwiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego PDC ten asus będzie wg. mnie dobry a do AMD AsRock M3A790GXH/128M /AMD 790GX/

PS. naprawdę nikt się nie zorientował, że ten RAM jest do laptopów?:D

dźwiękówke będziesz miał w płycie głównej, co prawda nie za dobrą ale wystarcza, obudowa cooler master elite 331 na przykład

pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego PDC ten asus będzie wg. mnie dobry a do AMD AsRock M3A790GXH/128M /AMD 790GX/

PS. naprawdę nikt się nie zorientował, że ten RAM jest do laptopów?:D

dźwiękówke będziesz miał w płycie głównej, co prawda nie za dobrą ale wystarcza, obudowa cooler master elite 331 na przykład

pzdr

AsRock M3A790GXH/128M /AMD 790GX/ jest o wiele za Drogi.

ASRock A780GXH może ta do Athlona będzie dobra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon II X2 245 - 249 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 259 zł

RAM : OCZ 2GB 1066MHZ - 99 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 - 499 zł

Zasilacz: Tacens RADIX III 420W - 159 zł

HDD : Samsung 320GB 7200rpm - 165 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa : Asus TA...

Razem : 1631 zł

Warto dozbierać tą stówkę. Wszystkie gry pułki co ci pójdą na tym sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodRam Pro, OCZ? Jakiej wielkości?

Wielkość: 3Gb, najlepiej 800Mhz, Cl4

Myślałem o czymś takim Kingston [KHX6400D2LL/1G] CL4 HyperX

Chodzi też o to, aby były wydajne w grach.

Nie ma na rynku kości 3 GB - kup sobie 2x1GB lub 2x2GB np. OCZ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej OCZ Reaper 1066MHz CL5 bądź GoodRam Pro CL5? Pierwsze mi bez problemu poszły na ponad 1100MHz na DFI LP P45 T2RS+. Dodam jeszcze, że można je ładnie traktować napięciem. Drugie u znajomego również się zacnie zachowywały. Także śmiało możesz się w te ramy ładować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej OCZ Reaper 1066MHz CL5 bądź GoodRam Pro CL5? Pierwsze mi bez problemu poszły na ponad 1100MHz na DFI LP P45 T2RS+. Dodam jeszcze, że można je ładnie traktować napięciem. Drugie u znajomego również się zacnie zachowywały. Także śmiało możesz się w te ramy ładować.

Przecież Reapery to RAM do OC - a komputer który jest podany do OC się nie nadaje - przecież jego komputer nie zauważy różnicy pomiędzy 800 Mhz,a 1066 Mhz - Reapery są drogie w stosunku do innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie nadaje do OC? Przecież tego e5200 spokojnie mozna podnieść do poziomu 3,33ghz a przy takim taktowaniu, niezbędne są pamięci powyzej 1000mhz bo przy 800-setkach dzielnik na pewno nie wyniesie 1:1.. GoodRam 2gb 1066mhz PRO za 115zł x2 będą dobrym i tanim wyborem, wręcz idealnym do twojego zestawu. Tylko, że bedziesz musial kupić 4gb bo 1 gigabajtowce już raczej nie produkują, ale jeśli przesiądziesz sie na ,,sevena'' bedzie to optymalna ilość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Reapery to RAM do OC

Poważnie? Jak myślisz dlaczego ich użyłem w połączeniu z DFI LP?

- a komputer który jest podany do OC się nie nadaje -

Nie rozumiem tej myśli...Jego sprzęt można ładnie podkręcić i jest to jak najbardziej opłacalny zabieg.

przecież jego komputer nie zauważy różnicy pomiędzy 800 Mhz,a 1066 Mhz - Reapery są drogie w stosunku do innych.

Przede wszystkim to trzeba podkręcić ten procesor do karty zwanej 4850 Vapor-x. Dałem takie kości żeby były zarówno dobre jak i na których można byłoby zrobić bezproblemowe o/c. Ten procesor przy odrobinie szczęścia można posadzić na ok 4GHz + oczywiście rozsądne chłodzenie żeby go z głową możnabyło trzymać na takich ustawieniach. Jest to wykonalne nawet na tym Asusie w przypadku E52. Co więcej do gier taki zabieg będzie jak znalazł. Tzn fps będzie zauważalnie wyższy. Poza tym w razie przesiadki na coś mocniejszego niż E52 i ewentualnego o/c mocniejszego korka bądź Quada pamięci również odwdzięczą się pozytywnie za ich wybór :)

Marker1

Sugerowałbym zmianę mobo na coś takiego:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=20289

cena niewiele wyższa, +/- trzeba będzie dopłacić ok 30zł. Sprawa jest warta grzechu ponieważ w przypadku MSI dostajesz sprzęt już na P45 a więc ewentualna przyszła rozbudowa i o/c mocniejszych rozwiązań na s775 nie będzie stanowiła problemu. Co jeszcze można powiedzieć? Niezła sekcja zasilania, niezłe możliwości o/c a wszystko to przyzwoicie chłodzone. Krótko mówiąc wybór będzie lepszy niż taki Asus P5QL PRO na P43.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak: zostaje tylko przy Athlonie, Intel odpada.

Oczywiście, że produkują Ram w jednej (1-ej) kości o pojemności 3gb.

Nie chce kręcić tego procesora, ponieważ absolutnie się na tym nie znam.

Chciałbym jednak zostać przy Ram 800Mhz, Cl4.

Dlaczego każdy z was odrzucił KINGSTON HyperX KHX6400D2??

Tak na marginesie pisząc, że chcę 3gb miałem na myśli zestaw 2+1- rzecz jasna.

Ahaaa..zapomniałem dodać, że zmieniłem płytę główną na ASRock A780GXE/128M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jednak zostać przy Ram 800Mhz, Cl4.

Dlaczego każdy z was odrzucił KINGSTON HyperX KHX6400D2??

Ponieważ za 10zł więcej masz lepsze pamięci którę do kręcenia e5200 byłyby idealne. Ale jeżeli zostajesz przy athlonie i nie chcesz kręcić to wystarczą ci te kingstony. Choć, uwierz kręcenie nie jest takie trudne, szkoda marnować potencjał tego procesora. Jeżeli kompletnie się na tym nie znasz, a chciałbyś nieco jednak podnieść pare mhz, służymy pomocą ;d

Natomiast co do 1 ,,gigabajtówek'' chodziło mi o to, że nie produkują GoodRam'ów XGB 1066MHz CL5 PRO w wersji 1gb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stary to mało jeszcze widziałeś co ludzie na takich forach potrafią ze sprzętem zrobić. Nie mówię tu teraz o jakiś forach typu pokaż się, pochwal a następnie zbluzgaj kolegę ale o poważnych typu XS itp. Uwierz mi że są tu ludzie którzy wiedza jak się kręci takie C2D/AMD. Zrobisz jak będziesz uważał. Co do obudowy to skoro bierzesz tego Athlona to weź budę którą polecił Ci nomysz w tym zestawie czyli jakiegoś Asusa. Styknie spokojnie, tym bardziej, że kręcić nie zamierzasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Nie twierdzę, że ludzie na tym forum są jakimiś lamerami w sprawach OC.

Chodzi mi tylko o to, że nie poradzę sobie z OC, nawet jeśli jakiś dobry człowiek będzie mi tłumaczyć jak chłop krowie na rowie. O Biosie wiem tylko tyle, że istnieje i wiem jak tam wejść.

W przyszłości, może i skuszę się na Oc, ale pójdę z tym do kogoś kto prowadzi sklep komputerowy czy coś w tym rodzaju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...