Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

darktangram

AM2+ a AM3

Polecane posty

Raczej macie na myśli taktowanie NB, które jest identyczne, jak HT (HTT to odpowiednik FSB). To ono odpowiada za wydajność, taktowanie HT ma wpływ marginalny. Też nie tak dawno myliłem HT z NB :wink: .

Standardowo w Phenomach na AM3 jest ustawione na 2GHz i patrząc po testach stwierdzam, że 200MHz na NB daje taki przyrost wydajności, jak 100MHz na procesorze, więc warto. Dlatego lepiej brać wersję bez odblokowanego mnożnika (w sensie tańszą) procesora i podkręcać bez jego udziału, gdyż wtedy wydajność będzie po prostu wyższa (właśnie dzięki NB).

A średnie jego OC to raczej 2.3-2.5GHz, zazwyczaj ok. 2.4GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NB jak najbardziej jest równiez ważne. Po dłuższym zapoznaniu się z tematem również dochodzę do wniosku, że lepiej jest kręcić "tradycyjnie". Można to nawet robić przez AOD zwiększając NB speed itd - jeśli pamięci nie będą się gryzły z tym ustrojstwem. Nawet warto to robić przy BE. Ramy też warto ruszyć. Zwiększa się wtedy zarówno przepustowość jak i szybkość wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza byłaby płyta na chipsecie AMD jeśli chodzi o o/c. Podkręcić pewnie i się da choć na specjalne efekty raczej nie ma co liczyć. Natomiast wracając do tego co napisał Lomelindi. Jeżeli kupujesz zestaw już na AM3 z DDR3 to z pewnością - tak. Dlaczego? Ponieważ podniesienie częstotliwości taktowania szyny danych BN z np 1800MHz do 2400MHz oznacza już całkiem spore z tego korzyści. Można to łatwo zrobić choćby przy pomocą AOD. Ustawiasz odpowiedni profil pracy dla danych pamięci np 1600 dzięki temu aplikacja samoczynnie podniesie napięcie mostka do ok 1.3V zmieniając również taktowanie jego szyny na ok 2400MHz. Taką metodę można również stosować w procesorach serii Black Edition. Dlatego też w brew obiegowej opinii te ramy są jednak dosyć ważne jeśli chodzi o AM3 i dobrze byłoby jakby były kompatybilne (tzn miały swój profil) z BEMP. Początkowo miałem pewne obawy obcując z AOD ale po bliższym poznaniu tego ustrojstwa okazuję się, że nie jest to taki głupi pomysł. Z pewnością wydatek poniesiony na droższe kostki czy nieco lepszą mobo jest warty grzechu dla osoby która chce zbudować nowy komputer oparty o podstawkę AM3 a przy tym chce cieszyć się potencjałem platformy przez możliwie jak najdłuższy czas. Sam się zastanawiam czy koledze Estel00 nie polecić czasem jeszcze lepszych kostek aby to wszystko działało w możliwe najbardziej wydanej konfiguracji. Co do płyty głównej. Kompatybilność z AOD ogranicza się często do sporządzenia należytego biosu pod to narzędzie i zaczyna to być powoli standardem w ofercie płyt pod AM3 takiego producenta jak choćby Gigabyte:

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...Type=socket+am3

także myślę, że gra jest warta świeczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...