Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kurczakt

Jakiego producenta Radeona 4850 wybrać ?

Polecane posty

Nie bardzo. Ten Zalman od Gigabyte jakoś mnie nie przekonuje.

EDIT: ten Gigabyte na sekcji zasilania nie ma żadnego radiatora, a ten Zalman jest na tyle ubogi, że pewnie nie obejmie swym działaniem reszty konstrukcji. Także szykują się problemy z chłodzeniem. Asus to samo. Chyba, że droższe modele z przedziału ok 500zł ale w tej cenie jest już 4870 od PowerColor z poprawionym chłodzeniem. Także zakup mało opłacalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie. Chyba będę musiał podkręcić procesor żeby nie ograniczał karty, tak? Możecie mi jeszcze powiedzieć tak mniej więcej do ilu ghz dałoby się podkręcić na moim zasilaczu i płycie głównej, które są podane w sygnaturce ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od sztuki. Wróżenie to jest ciężka sprawa. Na oko 3GHz. Ale wiesz jak to z okiem bywa...Także najlepiej samemu sprawdzić. Powoli podnosząc taktowania, następnie testując sprawę i monitorując parametry odpowiedz sama się wyłoni. Jak poprosi o papu to mu troszkę zwiększasz napięcie i walczysz o kilka dodatkowych MHz-ów. A najlepiej poczytaj to:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426

na pewno sam wszystko rozszyfrujesz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jest to jakiś szczególnie "przyjazny" rodzaj mobo do o/c. Ale mimo wszystko tego procka powinieneś na nim podkręcić. Dokładnie nie jestem w stanie określić na odległość jakie zrobisz FSB? Masz wysoki mnożnik wiec mimo słabszej płyty powinieneś coś ugrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Sapphire HD 4850 Toxic, naprawdę dobre wydanie tej karty.

Hmmm, chociaż nie wiem, czy lepsze od Vapor-X..

No nie wiem. Nie mogę znaleźć wersji DDR5 nigdzie w sprzedaży, hmmm...

Ale to jest całkiem ładna oferta.

http://www.allegro.pl/item699846784_sapphi...50_vapor_x.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mnie lomelindi nauczył: Nie wierz we wszystko co piszą bo daleko nie zajdziesz (czy jakoś tak:P) Producenci podają więcej watów dlatego, że niektórzy mają podłączone po 2 (lub nawet 3) dyski i inne roznego rodzaju popierdółki, a jak wiadomo to troche watów też zżera. Więc wyobraź sobie że klient ( którego przytoczyłem wczesniej) przychodzi do sklepu i lamentuje ze mu zasilacz nie wyrabia a przecież ma te zalecane 450w. Więc co ma zrobić producent? Oczywiście podniesc zalecaną moc zasilacza. Nie wiem czy dlatego tak jest ale tak sobie to wyobrażam. Do mojej karty (według producenta) powinno być 400w na zasilaczu, natomiast ja mam 350w do tego krecony i chodzi jak ta lala:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak. P945 to już dość przestarzały chipset i wiele na nim z pracka nie wyciśniesz. Miałem kiedyś identyczny model mobo (p945) i przy procku e2180 wykręciłem na niej 2,3ghz bo przy wyzszej FSB system wariowal. Natomiast na obecnej P31 dokręciłem go do 2,9ghz. I nie było zadnych problemów. Choć teraz wątpie że znajdzesz p31 bo wyparły go nowsze g31. Ten drugi to prawie to samo tyle ze posiada dodatkowo zintegrowany układ graficzny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to ten Abit:

http://www.allegro.pl/item705053301_plyta_...s775_pci_e.html

? Pomimo iż mam sentyment do Abita to nie polecam ładować się w tę markę. Firma niestety jakiś czas temu zakończyła swą przygodę z płytami głównymi także ewentualny support może być utrudniony. Poza tym mobo ma tylko 3 fazy także wersja E byłaby lepsza. Ale ogólnie Abita można sobie darować z w/w przyczyny. Dobry i tani będzie np Asus P5B Premium bądź jak znajdziesz w dobrej cenie Commando - mobasy maja dobre 8 fazowe sekcje zasilania i równie dobry chipset P965. Do o/c jak znalazł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...