Jump to content
Arlekin

Laptop do internetu i nauki online do 2500zł

Recommended Posts

Witam, szukam laptopa dla dziewczyny. Ma jej służyć do nauki online (wykłady i ćwiczenia z włączoną kamerką na platformie teams), programów biurowych jak Word i Excel oraz przeglądania internetu i oglądania filmów. Ważne by miał zainstalowany system.  Wielkość matrycy standardowa czyli około 14-15 cali. Zajęcia ma zaczynać w październiku więc nie jest to pilna sprawa i myślę, że będziemy polować na jakieś promocje. Chciałbym żeby był to solidny sprzęt, który posłuży jej lata. Budżet maksymalny to 2500zł i wolałbym go nie przekraczać. Jakie procesory będą wydajniejsze do tego typu zastosowań? Lepiej szukać czegoś z Ryzenem 5 czy Intelem i5? Czy tutaj różnica będzie marginalna bez względu na to który wybiorę? Bardzo proszę o rady.

Link to comment
Share on other sites

Skoro zakup ma być  na październik to pewnie jeszcze się trochę zmieni, ale na ten moment myślę, że coś takiego jak ten Dell powinno spokojnie dać radę. Ma i5 11stej generacji, 16 GB RAM, oczywiście Windowsa. Do takiego użytkowania, myślę że spokojnie wystarczy na długo

https://www.x-kom.pl/p/645701-notebook-laptop-156-dell-inspiron-3501-i5-1135g7-16gb-512-win10.html

Link to comment
Share on other sites

Ten Dell wygląda bardzo solidnie jednak sporo przekracza budżet. Myślę, że nawet na promocji ciężko go będzie dostać poniżej 3000 zł. Zastanawia mnie za to ten Asus: https://www.x-kom.pl/p/631722-notebook-laptop-156-asus-x515ja-ej833-i5-1035g1-16gb-512-w10.html  różnica jest taka, że ma i5 10tej generacji. Czy to spowoduje, że będzie dużo wolniejszy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...