Jump to content
kamdo

Bezpieczne inwestowanie pieniędzy

Recommended Posts

Ziemia wydaje się dobrą opcją. Dla moich klientów robiłem takie inwestycję - fakt, że na krótszy termin (1-3 lata). Znajdowałem ziemie np. rolną, w okolicy z potencjałem. Po roku (często szybciej) miałem już przygotowaną dokumentację i zezwolenia - np. pod zabudowę jednorodzinną. W tej chwili często działka podwaja swoją wartość, a po dziesięciu latach wiadomo, że jeszcze więcej zyska. Ważne, aby dobrze się zorientować co do potencjału okolicy.

Jesli nie ziemia to mieszkanie, ale polecam tutaj duze dzielnice i duże miasta jak Gdańsk i Wrzeszcz. Łatwo mozna tam wynając mieszkanie komuś. 

https://ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomosci/mieszkanie/gdansk/wrzeszcz/

Edited by chances
Link to comment
Share on other sites

Troche juz pozno na zakup ale do tej pory: złoto, srebro,

no i dolar. Obligacjom nie ufam. Konta oszczednosciowe maja praktycznie negatywne oprocentowanie.

Polecam ewentualnie lokaty. Ciekawi mnie czy oprocentowanie lokat dalej będzie spadało czy jednak utrzyma sie na poziomie na jakim jest obecnie. 

https://www.tanie-konto.pl/ranking-lokat/

Edited by dyczek
Link to comment
Share on other sites

Opcji jest wiele, najlepiej moim zdaniem dywersyfikować i inwestować w

obce waluty

trochę w kryptowaluty

giełda

obligacje

no i nieruchomości o ile mamy odpowiednie fundusze - bo nieruchomości obecnie są bardzo drogie. Dobrze jest wczesniej przeprowadzić wycenę mieszkania, tak aby nie przepłacić. No i dobrze jest kupować mieszkanie w dużych miejscowościach, w niewielkich nie polecam bo szybko tracą na wartości

https://homly.to/artykuly/co-to-jest-operat-szacunkowy-kto-go-robi-ile-kosztuje

Poczytaj sobie jeszcze o operacie szacunkowym

Edited by kacpee
Link to comment
Share on other sites

Kładź kasę w skarpetę i to najlepiej taka, chodzona 2-3 tygodnie w budach gumowych, daję gwarancie, że niewielu się znajdzie, który, będą mieli odwagę włożyć do środka rękę. :D

 

Link to comment
Share on other sites

Dobrze jest na pewno inwestować w akcje z kategorii tzw. defensive shares, czyli takie co rosną średnio 1%-10% procent rocznie, wypłacają dywidendy i na 99% na nich nie stracisz. Do takich należy Coca-Cola, Microsoft, Google, ASML itp.

Inwestuję tak od 5 lat, głowa spokojna bo na wykresy nawet patrzeć nie muszę, a jeszcze odcinam kupony z dywidend.

Ogólnie inflacja paskudna sprawa:

https://inwestuje.info/kalkulator-inflacji

Na stronie mozna wyliczyć sobie jak szybko topnieją nasze oszczędności

 

Edited by Klaudor
Link to comment
Share on other sites

Przed inflacją nie damy rady się obronić, dlatego trzeba inwestować, nie widzę innej opcji. Na pewno dobrą opcją może być inwestycja w złoto, patrząc historycznie na wykres cen, można dostrzec, że długofalowo będzie to dobra inwestycja. Ale zauważyłem lepsze opcje, zacząłem się interesować funduszami Venture Capital. Bardzo ciekawa opcja lokowania swoich oszczędności, takie grupy zrzeszają specjalistów w swojej dziedzinie i tworzą świetne projekty. Możesz sobie zerknąć na https://bvhub.com/pl/ o co mniej więcej chodzi, może Cię to zainteresuje ;) 

Link to comment
Share on other sites

Inwestowanie to temat jaki jest bardzo często poruszany. W dzisiejszych czasach każdy chce uciec od inflacji i szuka na to sposobu. Szczerze powiedziawszy to z wypowiedzi ekspertów w dziedzinie finansów, najbardziej przekonuje mnie założenie własnego biznesu. Oczywiście musimy zdobyć odpowiednią wiedzę i mieć dostęp do szczegółowej analizy rynku. Natomiast w każdej branży znajdzie się miejsce dla nowej firmy. Ważne jest by pamiętać o takich podstawach jak posiadanie sprawnego samochodu. Nie ma co szukać oszczędności jeśli możemy skorzystać z atrakcyjnych ofert finansowania. Najlepszym tego przykładem jest Dacia - https://www.daciafinansowanie.pl/leasing-103%2C5-procent posiadająca modele cieszące się bardzo pozytywnymi recenzjami wśród portali branżowych.

Edited by kalaudiusz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...