Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

Poradnik o kartach graficznych (zakup, OC i wszystko inne)

Polecane posty

Z tego co mi wiadomo to w marcu na targach CeBIT ma odbyć się premiera układów GF8300 i 8600, no ale pozostaje jeszcze ATI w które osobiście pokładam nadzieje, że wypuści coś dobrego. Więc ja na twoim miejscu bym poczekał w końcu marzec jest za niecałe 2 miesiące. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu zastanawiałem się nad kartą. Nie wiedziałęm czy GF7600GT czy GF7900GTO czy też GF8800GS.

Zrozumiałem, że inwestycja w GF7xxx (choćby najtańsze) mija się z celem. Teraz zaczołem zbierać kasę na nowy zasilacz (Be-quiet 700W) i kartę (GF 8xxx).

Akurat koło kwietnia - maja powinny być nowe karty w bardziej przystępnych cenach. No a potem tylko AMD2 i DDR2 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytelników CDA. Jestem tu nowy, więc starajcie się mnie tu nie besztać za ewentualne wpadki etc.

Mam problem, otóż zastanawiam się nad zakupem karty graficznej pod PCI-E x16 za kwotę nie przekraczającą 560 zł (na lepszą mnie nie stać, niestety). Karta ma być głównie do gier (Oblivion, Dark Messiah, Medieval).

Nie mam zielonego pojęcia czy wybrać Radeona czy GeForce'a, poprostu wezmę tę, która bedzie lepsza.

Bardzo proszę o pomoc doświadczonych użytkowników tego forum.

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, że inwestycja w GF7xxx (choćby najtańsze) mija się z celem. Teraz zaczołem zbierać kasę na nowy zasilacz (Be-quiet 700W) i kartę (GF 8xxx).
z tego co wiem az tak mocna zasiłka ci nie jest potrzebna
PostWysłany: 17 Sty 2007 12:35 Temat postu:

Witam wszystkich czytelników CDA. Jestem tu nowy, więc starajcie się mnie tu nie besztać za ewentualne wpadki etc.

Mam problem, otóż zastanawiam się nad zakupem karty graficznej pod PCI-E x16 za kwotę nie przekraczającą 560 zł (na lepszą mnie nie stać, niestety). Karta ma być głównie do gier (Oblivion, Dark Messiah, Medieval).

Nie mam zielonego pojęcia czy wybrać Radeona czy GeForce'a, poprostu wezmę tę, która bedzie lepsza.

Bardzo proszę o pomoc doświadczonych użytkowników tego forum.

pozdrawiam.

za 650 zł to powinieneś dostać radka X1800GTO wydajniejsza od GeForce'a 7600GT ale podobno trudna do zdobcia za 600zł możesz kupc GeForce'a 7600GT choć osobiście woałbym dołożyć 150zł na radeona X1900pro. zaproponowałem ci karty przekraczające twój budżet ale na prawede radziłbym dozbierać i kupic coś porządnego bo w granicach 400-500zł to można kupić radka X1600XT oraz GF7600GS o ile obliviona pociągną to mogą dostać czkawki w nowych grach ale.... wszystko zależy od budżetu najlepiej dozbieraj tą stówke i zaczaj sie na X1800GTO(ew 7600GT ale to jesli nie dostaniesz nigdzie radka)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, że inwestycja w GF7xxx (choćby najtańsze) mija się z celem. Teraz zaczołem zbierać kasę na nowy zasilacz (Be-quiet 700W) i kartę (GF 8xxx).
z tego co wiem az tak mocna zasiłka ci nie jest potrzebna

Uważam, że lepiej mieć zapas (jakby np. przyszło mi do głowy założyć GF8800 w SLI). 3,5 roku temu kupiłem 400W gdy standardem był 250W i do dziś mam spokój. Chyba 800W będzie nawet lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum - to mój pierwszy post.

Na początek mała ciekawostka - specyfikacje oraz planowane ceny nowych układów Nvidii ze szczebla średniego. Na pewno zainteresuje wszystkich chcących kupić nową grafikę na PCIe za OK 1000 zł (myślę, że te ceny są netto - dojdzie podatek i inne koszta manipulacyjne).

http://www.guru3d.com/newsitem.php?id=4834

http://www.beyond3d.com/forum/showthread.php?t=37597

http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=36963

Sadząc po specyfikacji 8600Ultra prawdopodobnie przewyższy nieco wydajnością obecnie najsilniejsze układy pod DX9 a będzie obsługiwać DX10.

Ja osobiście polecałbym czekać na pewno na premierę r600 oraz solidne testy pod 10 - żeby się nie okazało, że mamy powtórkę z FXów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że 8600 ULTRA będzie w miare wydajny i tani. Bo z tego co widze to raczej go kupie ;)

Cena mniej więcej 700 zł za 512 mb na karcie, często się nie trafia.

Nie byłbym taki pewien co do tej ceny. Idę o zakład, że na początku cena GF 7600 Ultra będzie na poziomie 900-1000zł. Standardowa cena karty ze średniej półki.

Tak czy inaczej koło kwietnia (mam nadzieję) będę ją miał :D Mam nadzieję, że Gigabyte wypuści jakąś fajną karcioszkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytelników CDA. Jestem tu nowy, więc starajcie się mnie tu nie besztać za ewentualne wpadki etc.

Mam problem, otóż zastanawiam się nad zakupem karty graficznej pod PCI-E x16 za kwotę nie przekraczającą 560 zł (na lepszą mnie nie stać, niestety). Karta ma być głównie do gier (Oblivion, Dark Messiah, Medieval).

Nie mam zielonego pojęcia czy wybrać Radeona czy GeForce'a, poprostu wezmę tę, która bedzie lepsza.

Bardzo proszę o pomoc doświadczonych użytkowników tego forum.

pozdrawiam.

W tym przedziale cenowym najlepszy byłby Radeon x1650XT choc sądze że w tej chwili najlepiej dołożyć nieco do świetnego x1950 Pro.

Co do zasilaczy to 700W jest teraz przesadą i marnotrawstwem.

Nvidia niedługo ma wypuści swoje karty z chipami 80nm więc będą nieco mniej prądożerne a ATI już wszystkie nowe karty będzie produkowac w tym procesie technologicznym.

GF8800 w trybie SLI też jest marnotrawstwem pieniędzy i prądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...