Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek

Poradnik o kartach graficznych (zakup, OC i wszystko inne)

Polecane posty

Ponieważ jaszcze nie zdecydowałem się na kartę, mam pytanko. Jaka jest najtańsza karta pozwalające na granie w rozdzielczości 1200x1000 na medium (niekoniecznie z włączonym AA i FSAA). Najlepiej, żeby wytrzymała z rok.

To będzie jakiś punkt wyjścia do nowego GF8xxx. Zastanawiam się nad Gigabyte GF7600GT z 256MB/128bit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jaszcze nie zdecydowałem się na kartę, mam pytanko. Jaka jest najtańsza karta pozwalające na granie w rozdzielczości 1200x1000 na medium (niekoniecznie z włączonym AA i FSAA). Najlepiej, żeby wytrzymała z rok.

To będzie jakiś punkt wyjścia do nowego GF8xxx. Zastanawiam się nad Gigabyte GF7600GT z 256MB/128bit.

Pytanie ile masz do wydania... Generalnie od 7600GT bardziej opłaca się kupić 7900GS za jakieś 100-150 pln więcej lub Radka 1950 PRo za podobną cene ~700pln

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj standardowych z ATI teraz są to Catalysty 6.12 poza tym możesz sobie podkręcić kartę ATI tray tools bardzo fajny programik.

Są wersje Catalystów z panelem lub bez ja używam samego drivera.

Jakie masz chłodzenie na karcie??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić kartę za ~ 680zł. Moją uwagę przykuły:

-Radeon X1950 Pro Asus 256MB

-GeForce 7900 GS Galaxy 256MB

I kompletnie nie wiem którą z nich wybrać. Zależy mi i na ciszy i na wydajności. BTW: Czy zasilacz MODECOM 350W będzie wystarczający na te karty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzban arctic cooling (accelero x2 - chyba :roll: ) to jest karta powercolora. Miałem najnowsze catalysty, ale zainstalowałem omegi i wydaje mi się że wydajnośc skoczyła. Swoją drogą każdemu z czystym sercem mogę polecic tą karte - smigam w extraction pointa na prawie najwyższych detalach (fsaa na x2 nie x4) w rozdzielczości 1024x na takim configu: p4 630 3.0ghz 512ddr2 i fps nie schodzi ponizej 40, a jakby nie było procek od kiedy wyszedł nie był szczytem techniki, a pamięci jest zdecydowanie za mało. :wink:

Bonhart - ja mam powercolora, chlodzenie jest bardzo bardzo ciche (wcale go nie słychac), a przede wszystkim wydajne - temp nie była większa niż 47 stopni. Mam też zasilacz colorsit 350w i wszystko działa jak należy ale w najbliższym czasie wole go zmienic, bo szkoda karte spalic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie odnosnie GeForce 7300GS 256MB ... czy jest to karta, ktora posluzy mi przez dluzszy czas, czy raczej odrazu wybrac cos innego? i moze ewentualnie napiszcie na co zmienic ??

Jeśli zdecydujesz się na 7300 to weź koniecznie Galaxy. Jest z nich najlepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem, karta

karta to była GeForce 6600 GT na agp z MSI.Jak podłaczam karte do komputera to testowałem na 3 kompach i zawsze to samo artefaktya potem się karta wyłaczała po kilku minutach.

czy moze byc wina ze nie podlłaczyłem karty do kablem molex ?? kabel co łączy wiatraczek karty z zasilaczem bo nie wiem co z ta karta nie mam pojecia napewno to nie jesto wina mojego kompa nigdy karty nie podkręcałem. a karte sklep mi 2 razy wymieniał czego moze byc wina bo ja nie mam pojęcią??

Prosze o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem, karta

karta to była GeForce 6600 GT na agp z MSI.Jak podłaczam karte do komputera to testowałem na 3 kompach i zawsze to samo artefaktya potem się karta wyłaczała po kilku minutach.

czy moze byc wina ze nie podlłaczyłem karty do kablem molex ?? kabel co łączy wiatraczek karty z zasilaczem bo nie wiem co z ta karta nie mam pojecia napewno to nie jesto wina mojego kompa nigdy karty nie podkręcałem. a karte sklep mi 2 razy wymieniał czego moze byc wina bo ja nie mam pojęcią??

Prosze o pomoc

MUSISZ podłączyć kabelek zasilania do wejścia molex na laminacie karty graficznej. Inaczej karta nie będzie działała dobrze bo będzie jej brakowało "mocy". Podłącz wtyczkę zasilania i będzie działało dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić kartę za ~ 680zł. Moją uwagę przykuły:

-Radeon X1950 Pro Asus 256MB

-GeForce 7900 GS Galaxy 256MB

I kompletnie nie wiem którą z nich wybrać. Zależy mi i na ciszy i na wydajności. BTW: Czy zasilacz MODECOM 350W będzie wystarczający na te karty?

Radeon będzie lepszy. Zasilacz może wystarczyć(nie wiem jaka reszta komputera) ale radziłbym coś mocniejszego dobrej firmy kupić przy kupnie nowej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi to słyszeć gdyż ja mam:

Płytę główną dokładnie taką samą, Procek Athlona 3000+ 1,8-2,2,

1GB GOODRAM

Czyli wszyscy uważają ze lepiej kupić o 20zł droższego Radeona?

BTW: Myślicie ze lepiej kupić GPU teraz, czy poczekać kilkanaście dni do premiery Visty, licząc na to że karty z DX 9 stanieją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonhart :arrow: jak dla mnie to bierz Radka

cygan :arrow: imho ten GF jest spoko chociaż wziął bym pod rozwagę jeszcze Radka x1900XTX.

A co do pytań odnoście DX10 to ciężko jest powiedzieć czy czekać czy nie podejrzewam, że jak DX10 wejdzie na dobre to na pewno karty z DX9 pójdą w dół ale kiedy to się stanie to nikt nie wie. Gdzieś czytałem, że Ati coś tam szykuje i, że jest wydajniejsze od GF o 40% ale czy to prawda to się człowiek nie dowie, wieć IMHO ciężko jest powiedzieć czy opłaca się teraz kupić kartę z DX10 czy poczekać aż stanieją. Ludzie podejrzewam, że zanim przesiądą się na Viste to trochę czasu minie, gdyż nie każdy ma pieca aby pociągnąć np. Gothica 3 na Viście. :). Więc każdy sam sobie musi usiąść i pomyśleć czy polecieć na ten chwyt i podniecać się tym, że się ma GF88..., czy spokojnie ustać z boku i się przyglądać co się dzieje i wybrać odpowiedni moment na zakup. Przynajmniej ja tak robie czekam i patrze co się stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie w związku z planowanym zakupem notebooka. Czy są na rynku notebooki które udźwigną takie tytuły jak Bioshock, S.T.A.L.K.E.R czy Alan Wake? Czy karta graficzna Intel Graphics Media Accelerator 950 jest warta polecenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie . notebooki do grania to pomylenie pojęć na tym sie w prawie ni c nie da grac . owszem sa notebooki ktore udzwigna najnowsze produkcje ale szykuj sie na cene 3Xwieksza niz cena peceta do gier.9cos około 9k powinno starczyć)

Czy karta graficzna Intel Graphics Media Accelerator 950 jest warta polecenia?
nie. chyba ze chcesz grac w worms armagedon badź w sapera

EDITno może troche przesadziłem carbon na niskich detalach powinien ruszyśc ale o bioshockach alanach czy innych assassin's creed'ach zapomnij

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę byście mi doradzili na PCI-E???Na kartę moge przeznaczyć ok.1000zł.....a może lepiej poczekac na zgodną z DX10???Chce dobra karte szczegolnie do grania......mam na oku GeForce 7950GT Asus 512MB....co o niej myslicie???

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich!

Polecam MSI GFNX7900GTO - nabyłem sobie ją właśnie i jestem bardzo zadowolony - Oblivion na pełnych detalach działa bez problemów w 1280x1024.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę byście mi doradzili na PCI-E???Na kartę moge przeznaczyć ok.1000zł.....a może lepiej poczekac na zgodną z DX10???Chce dobra karte szczegolnie do grania......mam na oku GeForce 7950GT Asus 512MB....co o niej myslicie???

Ja na twoim miejscu kupilbym karte przejsciowa, taka tansza na dx9 i pciexpress, a jak wyjdzie pciexpress 2 i dx 10 bedzie juz uzywany w wiekszosci gier to kupisz drozsza. Ja osobisc ie polecam ci jakiegos radka np x1950pro lub 1900xtx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, planuję zakup nowej karty graficznej [PCI-E] za ok. 600 zł. Zastanawiam się, czy lepiej wydać kaskę gdy tylko będę już miał kwotę do dyspozycji [czyli za ok. 2 tygodnie], czy lepiej poczekać do wyjścia kart z DX10. Pytanie, kiedy te karty się ukażą i w jakich w ogóle będą przedziałach cenowych, czy będzie coś w cenie ~600-650 zł? Bo jak już kupuję, to wolę poczekać np. miesiąc i mieć kartę z tą technologią, żeby np. taki Crysis chodził z efektami [wiadomo, że na najwyższych detalach na pewno nie, ale przynajmniej żeby wyglądał jakoś]. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, planuję zakup nowej karty graficznej [PCI-E] za ok. 600 zł. Zastanawiam się, czy lepiej wydać kaskę gdy tylko będę już miał kwotę do dyspozycji [czyli za ok. 2 tygodnie], czy lepiej poczekać do wyjścia kart z DX10. Pytanie, kiedy te karty się ukażą i w jakich w ogóle będą przedziałach cenowych, czy będzie coś w cenie ~600-650 zł? Bo jak już kupuję, to wolę poczekać np. miesiąc i mieć kartę z tą technologią, żeby np. taki Crysis chodził z efektami [wiadomo, że na najwyższych detalach na pewno nie, ale przynajmniej żeby wyglądał jakoś]. :)

Te karty juz wyszly, kosztuja ok 2000 zl (chociaz sa o kilkaset zl tansze) i nieoplaca sie ich kupowac dopuki dx10 nierozkreci sie na calego. Ja polecam jakiegos radeona np x1900gt lub x1950pro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...