Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EloElf

Który laptop do 3500zł?

Polecane posty

Witam, mam zamiar w bliskiej przyszłości kupić sobie laptop, na studia. Szukam czegoś w miarę uniwersalnego, chcę żeby był praktyczny, i żeby było można na nim pograć chociażby w najnowsze tytuły. Póki co waham się pomiędzy tymi trzema:

http://www.allegro.pl/item687726078_acer_6...00gt_vista.html

http://kontrast.pl/item.asp?itemStr=1078&a...96MB/-16%22-TFT

http://www.allegro.pl/item695851921_nowy_h...5_ew_torba.html

Najbardziej skłaniałbym się ku acerowi, chociaż nie wiem czy nie lepiej byłoby wybrać hp z matrycą 1600x900. Prosiłbym o wytłumaczenie różnic między matrycami 1366 x 768, a 1600x900, bo niezbyt wiem co to oznacza w praktyce ..

Proszę o opinie, ewentualnie jakieś inne ciekawe propozycje. Cena do 3500. Z góry dzięki, pozdrawiam.

Dział i nazwa. Zapoznaj się z regulaminem forum - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mówi się, że Acerami jest więcej problemów. Muszę powiedzieć, że jest różnie.

Ja mam Asus'a, brat Acera.

Jeżeli chodzi o Asus - to jestem zadowolony z ich pomocy technicznej (z Krakowa jestem). Profesjonalna i w mairę szybka (przez kuriera). Dwukrotnie wciągu trwania gwarancji wysyłałem komputer i np. za ostatnim razem wymienili mi płytę główną i część obudowy pod klawiaturą.

Brat miał problem z wentylatorem, ale w ciągu tygodnia podesłali swojego człowieka, który ten wentylator wymienił.

Asusa nieco ponad mam dwa lata i tylko raz wystąpił problem techniczny (ten pierwszy to moja głupota była).

Mogę jedno powiedzieć - wytrzymały jest. Przeżył nawet kilka upadków.

Teraz mam dla Ciebie kilka rad.

Mówisz, że potrzebujesz laptop na studia. Jeżeli chcesz go zabierać ze sobą na zajęcia - to zły wybór masz.

Te laptopy są za cieżkie(będziesz łaził cały dzień z taką torbą to się przekonasz o czym mówię) i zbyt "wypasione" przez co energożerne. Wytrzyma na baterii pewnie 2 godziny. Jeżeli myślałeś o notowaniu na zajęciach - będziesz musiał co chwile kontaktu szukać i z kablami się bawić.

Dwa. Laptop do gier to bzdura. Brat ma taki komputer jak ten Acer mniej więcej. I pomimo dobrych części zawsze wszystko chodzi wolniej i gorzej niż na PC.

Ja ze swoim Asusem (nieco słabszym) miałem jeszcze gorzej - powodem jest też system, który nie pozwalał na zainstalowanie niektórych gier.

Radze Ci się dwa razy zastanowić nad kupnem takiego laptopu. Najlepiej jakbyś miał szansę przetestować (może jakiś znajomy ma podobny). Ja tam sobie pluje w brodę za wydanie prawie 4tys za tego laptopa :P Bo ani nie mogę sobie pograć w nic ciekawego (staregry się nie instalują, "nowsze" nie chodzą). Ani wykorzystać do nauki (ciężkie to i niewygodne)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serwisem ASUS-a bywa różnie, ale przeważnie jest źle. Często nawet nie sprawdzają dokładnie notebooków tylko odsyłają do klienta i stwierdzają, że to z jego winy, bo sprzęt ma ślady zalania, także zależy jak się trafi, aczkolwiek ASUS-y są dosyć solidne i raczej nieczęsto zjawiają się w serwisach.

Podobnie jak poprzednik uważam, że notebook do gier to zły pomysł, z prostej przyczyny za notebook-a, który podoła nowym grom wydasz dosyć sporo, a i tak będzie on wolniejszy od stacjonarnego PC-ta z podobnymi komponentami. Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest kupienie za około 1000zł jakiegoś netbook-a, do podstawowych zadań spokojnie starczy, a za resztę da radę złożyć w miarę sensownego kompa, na którym nowe gry będą działały, co prawda nie na maksymalnych detalach, ale zawsze. Zresztą chyba jeszcze nie ma kompa, którego by GTA IV nie zajechało (ach ta optymalizacja kodu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...