Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

XanderMorhaime

Rozwiązany: Emulacja dźwięku

Polecane posty

Mam dość... hm, specyficzny problem.

Ostatnio próbowałem w przypływie frustracji i desperacji zainstalować staruteńkiego Albiona na nieco starym kompie, gdyż na nowym odmawiał współpracy... sukces był połowiczny. Gra wydaje się działać bezproblemowo, z jednym małym ale... brak dźwięku. Moja karta jest niestety zbyt nowa, by ją uznał konfigurator gry. Przechodzę więc do sedna:

Czy zna ktoś program do emulowania starszych kart dźwiękowych, który dodatkowo współpracowałby z systemem Windows 98?

Ewentualnie jestem też otwarty na sugestie, jak przekonać Albion do współpracy z XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra DOSowa? Jeśli tak, to opcji jest multum - DOSBox, VDMSound (nie wiem, czy działa pod systemami nowszymi, niż XP, "nie lubi się" z AC97), MS Virtual PC z np. FreeDOSem. Jak gra jes tylko pod Windows, to zostaje Virtual PC + Windows 95/98 (VPC można zastąpić użyć np. Bochsem czy QEMU).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra DOSowa, choć z możliwością odpalenia jej pod starym Winem...

Sęk w tym, że pod DOSBoxem gra uparcie nie chce uznać obecności płyty w napędzie, poza DOSBoxem takoż... to na systemie XP. Na Win98 natomiast daje się odpalić bez majstrowania, ale tu właśnie jest problem z brakiem dźwięku. A VDMSound najzwyczajniej w świecie nie obsługuje Win9x.

Jak już mówiłem, potrzebny bardziej emulator dźwięku niż systemu. Albo pomysł na przekonanie tej zarazy, żeby w DOSBoxie uznała obecność płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzę, jesteś zaznajomiony z komendą mount :). Tylko w przypadku CD-ROMu nie wystarczy wklepać np.

MOUNT D D:\

zwykle również

MOUNT D D:\ -t cdrom

nie wystarcza. Zazwyczaj konieczne jest użycie przełączników "usecd" i "ioctl"

MOUNT D D:\ -t cdrom -usecd 0 -ioctl

To tyle w kwestii DOSBoxa. W przypadku VDMSound istnieje wersja pod 9x (beta, niestety), widziałem ja gdzieś na forum VOGONS, można też za pomocą tego programu odpalać gry DOSowe na systemach od Windows 2000 w górę (ja tak grałem w Warcraft: Orcs & Humans - działało pod W2k z dźwiękiem :)).

Jakbyś potrzebował bardziej szczegółowych instrukcji, to pisz, ale raczej będę Ci musiał pomagać z pamięci, bo na mojej aktualnej maszynie nie mam ani DB ani VDMS :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...