Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

alienm

kupno nowej płyty głównej

Polecane posty

To raz. Dwa to kwestia karty graficznej. Ten radek 9600 jest na AGP. A więc jeśli myślisz o jakiejś nowszej konstrukcji mobo to grafa jest też do wymiany. Niestety AGP to już jest odległa bajka. Także musisz sprawę dokładnie przeanalizować. Zasilacz jak już SwisteK słusznie zauważył również może być wątpliwej jakości. Także sprawę trzeba przemyśleć i zastanowić się czy wogóle warto jeszcze w to inwestować. IMO nie bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jaki socket ma tego Athlona, bo jeśli S754 albo s.939 to jeszcze da radę kupić (na allegro?) całkiem rozsądne płyty w cenie 100-200 zł.

Pamięci DDR2 to tylko s.939, ale jak patrzę na poprzednie posty autora tematu ... nie zakładał bym się że ma właśnie DDR2.

Czyli w wersji optymistycznej wykłada 250-300 PLN (płyta + zasilacz) i ma sprawnego kompa (ale nadal o 2 generacje przestarzałego), a może nawet taniej (używane z allegro - jak ma fart to kupi działające a nie złom).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że ten Athlon jest pod AM2 - pamięci DDR2 ale znów karta pod AGP - radek 9600Pro? Coś mi tu nie gra. W czasach pojawienia się AM2 AGP był już trupem - ostatnie sztuki wyginęły w czasach s754 i s939 (to już naprawdę nieliczne wyjątki). Dla mnie autor podał nam trefną konfigurację. Albo nie wie co pisze albo się pomylił. Prawdopodobnie jest to antek pod s754 tam było jeszcze sporo płytek z AGP (bodajże NForce 3) o takie:

http://www.allegro.pl/item694326983_asrock...54_agp_dzw.html

taka K8NE od GB to już był pod NF4 i PCI-E. s939 to już dominacja NF4 (legendarne DFI LP NF4 Ultra to była maszynka! do tego jakiś ładny Venice...i do przodu) choć zdarzały się sztuki jeszcze z AGP na początku pojawienia się socketu badajże chipset ULI o taki:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=939Dual-SATA2

Także stawiam na jakąś płytę pod s754 bądź ostatni dzwonek wczesne s939.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank nie bez zarzutu. Z tego, co podałeś praktycznie nic nie wynika. Jak już koledzy wcześniej pisali są różne opcje, z których jedna wyklucza drugą. Skoro karta to Radosław 9600pro to raczej na bank AGP. Nigdzie nie mogę przynajmniej znaleźć informacji, żeby były takowe na PCIe. Skoro pamięci to DDR2, to podstawka dla procesora to na bank AM2. A skoro tak, to płyta najprawdopodobniej od AsRocka. Robili kiedyś takie potworki. Coś w rodzaju przejściówek. Czy to aby nie ta: http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...31&katid=59 ?

Podaj najlepiej dokładną konfigurację, zczytaną z everesta albo cpu-z, wtedy się coś poradzi. Chociaż, jeśli moje przypuszczenia co do płyty są słuszne, to pozostanie wymiana tylko na taką samą. O ile uda się gdzieś ją jeszcze dostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podana przez Ciebie konstrukcja wyklucza taka opcję. Dlaczego? Ponieważ płyta ma już PCI-E a Ty masz jeszcze grafę pod AGP. Poza tym ona obsługuje DDR ty masz DDR2 i wreszcie to jest mobo na Intel 915 LGA 775 czyli Twojego Antka tam za chiny nie wsadzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u pewnego gościa obiła mi się o uszy informacja na temat sekcji zasilania w tym mobo. Jest wręcz tragiczna. O/C tutaj nie wchodzi nawet w grę. Chipset to też będzie niezła grzałka, niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...