Skocz do zawartości

Gramy Metal!


Mimizu

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Po pierwsze dzięki za wszystkie odpowiedzi na pewno będą pomocne. Co do majonezów to wiem że są dobre i mają już jakąś markę na polskim rynku, jednak nie jest to to samo co esp, choć nie wiem czy ten konkretny model który mnie interesuje jest jakiś wybitny to jednak jak na kogoś kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z muzyką powinien wystarczyć (chyba). Po maturach powinienem pojechać do Wrocławia zapoznać się z umiejscowieniem poszczególnych szkół wyższych. i podejrzewam że może znajdę chwilę czasu co by pokręcić się trochę po mieście, tak więc jak ktoś zna jakiś dobry sklep muzyczny może napisać gdzie on się znajduje, postaram się tam zajrzeć i zobaczyć jakie gitary tam mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Panowie!!! (i Panie też) POMOCYYYYY!!!!!!!

ostatnio coś mi odwaliło, żeby zajrzec w bebechy gitary i wykręciłem humbuckera. I teraz nie wiem, jak go założyć :oops: , zeby lekko wystawał ponad tą osłonkę jak na początku. Bo na takim obnizonym, prawie nie da sie grać...

Help... pomóżcie mi... jak kiedyś będe we Wrocku to postawie pomocnikowi piwo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!! (i Panie też) POMOCYYYYY!!!!!!!

ostatnio coś mi odwaliło, żeby zajrzec w bebechy gitary i wykręciłem humbuckera. I teraz nie wiem, jak go założyć :oops: , zeby lekko wystawał ponad tą osłonkę jak na początku. Bo na takim obnizonym, prawie nie da sie grać...

Help... pomóżcie mi... jak kiedyś będe we Wrocku to postawie pomocnikowi piwo...

Troche tak na oślep to źle jest pomagać... nie napisałeś modelu gitary(albo chociaż firmy)... sprawdź czy dobrze wkręciłeś pickup'a w ramke, czy nic nie "podeszło" ci pod przetwornik... czy kable nie blokują... P.S a jeśli ktoś nie mieszka we wrocku... to co z browarem?? :P joke....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki cutaway nie budzi we mnie zaufania.

progi tez jakies miedziane czy tam mosiezne...

jest to sky way, czyli podobno badziewie.

zależy czy masz szczescie czy nie.

licz sie z tym ze jak bierzesz 'świconcom' to będą na niej ciagle odciski dloni.

kolezanka dysponuje Ever Play'em ap-345 - poodbnej klasy, czyli akustykiem z najnizszej polki (bez cutawaya) i bardzo fajnie sie na nim gra, struny sa nizej niz moznaby sie spodziewac (tzn. obnizyly sie po zalozeniu strun od elektryka, po prostu cienszych - struny wpadly glebiej w otwory w mostku, mimo to nie brzeczy na zadnym progu), stroj trzyma przyzwoicie czyli nie rozstraja sie od razu, podobno rozstraja sie rowno, przez co jest nastrojona ale coraz nizej.

doszly mnie sluchy, ze na allegro mozna ostatnio dostac gitary VENTURE z wadami lakierniczymi - jakies tam nierownosci koloru czy grudki.

sprawdzilem kilka ofert z allegro, przy czym np. na http://allegro.pl/item188607757_duza_gitar...t_vtbjc_bl.html lakierowanie - jasli to real foto - bardzo mi sie podoba jesgo nierownosc... co kto woli.

sprawdzilem jeszcze kilka ofert na tanie venture i wszystkie pochodzą ze Zduńskiej Woli od sklepu Focus-Daro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!!! Mam taką prośbe: czy mógłby mi ktoś doradzić jaki dość prosty utwór (z nut bądż tabulatur) można zagrać na akustyku??? Proszę tylko o tytuł.... Coś co jest miłe dla ucha i dość proste (nie bardzo umiem czytać tabulaturki :oops: )

P.S. Ale nie zapisany chwytami :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche tak na oślep to źle jest pomagać... nie napisałeś modelu gitary(albo chociaż firmy)... sprawdź czy dobrze wkręciłeś pickup'a w ramke, czy nic nie "podeszło" ci pod przetwornik... czy kable nie blokują... P.S a jeśli ktoś nie mieszka we wrocku... to co z browarem?? :P joke....

Gitarka to Epiphone Junior. Wszystko jest załozone niby ok, ale przystawka jest "wduszona" w gitare. A na początku lekko wystawała. Kabel jest w porządku. I ja juz zaczynam sie zastanawiać, czy nie zewlec ze strychu akustyka i na nim grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc... Tylko jeden zgrzyt jeśli chodzi o Nothing Else Matter:

Nie potrafie rozszyfrować tabulatury do tej "piosnki" :cry: Może ktoś zna stronę gdzie jest tabulatura bez tych wszystkich "uwspanialających" efektów. Chodzi mi oto żeby nałuczyć się grać do tego momentu kiedy zaczyna się śpiewanie..... Jak sie nie da no to... trudno - Life is brutal - jakoś sobie dam radę :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!!! Mam taką prośbe: czy mógłby mi ktoś doradzić jaki dość prosty utwór (z nut bądż tabulatur) można zagrać na akustyku??? Proszę tylko o tytuł.... Coś co jest miłe dla ucha i dość proste (nie bardzo umiem czytać tabulaturki :oops: )

P.S. Ale nie zapisany chwytami :twisted:

"Tarantella Napolitana".

Nie złapiesz tego żadnym chwytem ;)

Nie jest też zbyt trudna, jak grasz powoli (ale jak szybciej, to bywa różnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc... Tylko jeden zgrzyt jeśli chodzi o Nothing Else Matter:

Nie potrafie rozszyfrować tabulatury do tej "piosnki" :cry: Może ktoś zna stronę gdzie jest tabulatura bez tych wszystkich "uwspanialających" efektów. Chodzi mi oto żeby nałuczyć się grać do tego momentu kiedy zaczyna się śpiewanie..... Jak sie nie da no to... trudno - Life is brutal - jakoś sobie dam radę :twisted:

Duuude... bez przesady xP Tabulatura do Nothinga jest calkiem prosta, powinienes znac taby w takim stopniu... tego (czytania z tabulatur) mozna sie nauczyc w pare minut : P

http://www.gitara.pl/tabulatura.html

http://www.szczepanik.org/Zasoby/Guitar/tabfaq.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: co sądzicie o gitarach elektrycznych firm tenson i washburn? Bo widziałem ostatnio na allegro dość tanio (poniżej 500zł) obie.

Tensona nie dotykałem w życiu.... a Washburna posiadam obecnie(maverick series ale numeru nie pamiętam...) i uważam, że są to zawodowe instrumenty... ale poniżej 500 zł to nawet od Gibsona nie można byłoby dużo wymagać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. piszę w kilku sprawach. niedawno kupiłem sobie gitarkę elektryczną marki " Pectra ". Nie wiem czy ktoś coś słyszał o tej firmie, ale podobno najgorsza nie jest :wink: kartę dźwiękową mam zintegrowaną, i gdy próbuję podłączyć gitarę do kompa przez wejscie liniowe (niebieskie) i włączyć ją w Guitar Pro ... to niestety wywala mi błąd. Guitar Pro w ogóle gitary nie widzi. Ale np. w Audacity spokojnie nagrywam ...

gitarkę chciałem podłączyć głównie ze względu na nagrywanie własnego grania z podkładem.

Jak włączyć "granie gitary" w Guitar Pro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby Gp widzial gitare, musialaby onma byc midi.

podlaczaj sie poza tym przez wejscie mikrofonowe, moze uzyskasz przester ;)

w opcjach nagrywania (start -> uruchom -> sndvol32 -> plik -> opcje -> zaznacz sterowniki zaawansowane, potem pod regulacją majka wejdz w zaaw. i zaznacz 20db boost. potem jeszcze raz w plik, wlasciwosci, zaznacz nagrywania, ok, pod suwakiem od majka zaznacz pole 'wybierz'.)

poza tym w glownej regulacji mozesz pod majkiem odznaczyc opcje 'wycisz'. bedziesz slyszal co grasz :)

no i nagrywaj w audacity, GP nie da rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest tam na pewno. Na 100%.

A propos, czy orientuje się może, co to są za gitary zeimatis? Gość na tamtym forum powiedział, że ich najdroższy zeimatis kosztuje coś około 50,000. Dolarów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałbym przedstawić parametry techniczne wzmacniacza w mojej wieży:

Mini Hi-Fi System Philips FW-C330

WZMACNIACZ:

Moc wyjściowa 2 x 40 W MPO

2 x 20 W RMS

Stosunek sygnału do szumów> 67 dBA (IEC)

Zakres częstotliwości 60 - 16 000 Hz

Czułość wejściowa

AUX In / CDR In 500 mV/ 1 V

Wyjścia

Głośniki przednie >6 (i tu litera grecka omega)

Słuchawki 32 omega - 1 000 omega

Mam pytanie: Czy do takiego zestawu Hi-Fi da się podłączyć gitarę elektryczną czy trzeba kupować osobny piecyk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...