Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Google się kłania ;)

Około 950zł.

Zna ktoś jakieś utwory trochę trudniejsze od Paranoida? Bo granie w kółko tego samego trochę nudzi...

Cena moze być, myślełem, że będzie drożej.

szukałem, ma googlach (widocznie źłe szukałem), ale nic nie znalazłem.

Może dobrym utworem do nauczenia się byłoby''under the bridge'' peppersów, wiem, ze to nie metal, ale ta gitarka rządzi :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----->do Paulie'go: Odradzałbym kupno Yamahy... Miałem z nimi doczynienia i uważam, że są bardzo kiepskie...Moich trzech kumpli miało wiosła tej firmy: jednemu na okrągło się rozstrajała jak tylko dotknął wajchę mostka. W drugiej były tragiczne progi, które były przetarte po 2 miesiącach grania( a grał bardzo zachowawczo). A trzeciemu wypadło gniazdo od kabla i zepsuł się przełącznik przetworników....Z tego o pamiętam w dwóch pierwszych przypadkach była to Yamaha RGX 220 a trzeci miał Pacyfice 012...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----->do Paulie'go: Odradzałbym kupno Yamahy... Miałem z nimi doczynienia i uważam, że są bardzo kiepskie...Moich trzech kumpli miało wiosła tej firmy: jednemu na okrągło się rozstrajała jak tylko dotknął wajchę mostka. W drugiej były tragiczne progi, które były przetarte po 2 miesiącach grania( a grał bardzo zachowawczo). A trzeciemu wypadło gniazdo od kabla i zepsuł się przełącznik przetworników....Z tego o pamiętam w dwóch pierwszych przypadkach była to Yamaha RGX 220 a trzeci miał Pacyfice 012...

to do pupy, a gościu tak ją wychwalał na tej stronce. No nic to.

A co mozecie zaproponować (jestem zielony, jak krowie ....) za ok 1000zł :?: :?:

EDIT:

a może takie coś, pamiętajcie jestem zielony więc nie krzyczcie jak to będzie jakiś złom :roll:

http://www.sklepmuzyk.pl/sklep,1195,265677...n,228850,0.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci polecę Corta Katanę KX5 którego posiadam :)

720zł w jakimś sklepie internetowym. Sam osobiście ograłem egzemplarz inny, ale liczyłem na farta ;d I nie wypadło najgorzej, gitara stroi, klucze trzymają, gryf w porządku. Jedyne co mi się nie podoba w tej gitarze to to jak jest połączony gryf z korpusem... podstrunnica wystaje nad dechę (we wszystkich tak jest). Podobno w jak się do tej gitary wrzuci lepsze pickupy to już super gada (of koz nie jak jakieś ESP czy Gibole ale nie przesadzajmy...). Jeszcze muszę sobie jakiś przester w kostce dokupić, bo w Laneyu HCM30 jest do [beeep] ;/ Ale wbrew pozorom ten piec nie jest taki zły jak o nim piszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci polecę Corta Katanę KX5 którego posiadam :)

720zł w jakimś sklepie internetowym. Sam osobiście ograłem egzemplarz inny, ale liczyłem na farta ;d I nie wypadło najgorzej, gitara stroi, klucze trzymają, gryf w porządku. Jedyne co mi się nie podoba w tej gitarze to to jak jest połączony gryf z korpusem... podstrunnica wystaje nad dechę (we wszystkich tak jest). Podobno w jak się do tej gitary wrzuci lepsze pickupy to już super gada (of koz nie jak jakieś ESP czy Gibole ale nie przesadzajmy...). Jeszcze muszę sobie jakiś przester w kostce dokupić, bo w Laneyu HCM30 jest do pupci ;/ Ale wbrew pozorom ten piec nie jest taki zły jak o nim piszą.

http://img.megamusic.pl/prod/5400/KX5.jpg$w=150$h=300" target="_blank"> http://img.megamusic.pl/prod/5400/KX5.jpg$w=150$h=300

No fajniutka, można wiedziec jaki kolor masz :?:

Chyba taką kupie :wink:

p.s.

jestem leworęczny, nie będzie problemów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci polecę Corta Katanę KX5 którego posiadam :)

720zł w jakimś sklepie internetowym. Sam osobiście ograłem egzemplarz inny, ale liczyłem na farta ;d I nie wypadło najgorzej, gitara stroi, klucze trzymają, gryf w porządku. Jedyne co mi się nie podoba w tej gitarze to to jak jest połączony gryf z korpusem... podstrunnica wystaje nad dechę (we wszystkich tak jest). Podobno w jak się do tej gitary wrzuci lepsze pickupy to już super gada (of koz nie jak jakieś ESP czy Gibole ale nie przesadzajmy...). Jeszcze muszę sobie jakiś przester w kostce dokupić, bo w Laneyu HCM30 jest do pupci ;/ Ale wbrew pozorom ten piec nie jest taki zły jak o nim piszą.

http://img.megamusic.pl/prod/5400/KX5.jpg$w=150$h=300" target="_blank"> http://img.megamusic.pl/prod/5400/KX5.jpg$w=150$h=300

No fajniutka, można wiedziec jaki kolor masz :?:

Chyba taką kupie :wink:

p.s.

jestem leworęczny, nie będzie problemów?

Kolor czarny i powiem, że do [beeep] ;/ strasznie się palcuje. Za to czerwony jest różowy. Niebieskiej nie widziałem na żywo. Co do tej leworęczności to wiele osób leworęcznych gra normalnie na gitarze i na początku zamiatają podobno po gryfie ;) ale z kostkowaniem mają problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci polecę Corta Katanę KX5 którego posiadam :)

720zł w jakimś sklepie internetowym. Sam osobiście ograłem egzemplarz inny, ale liczyłem na farta ;d I nie wypadło najgorzej, gitara stroi, klucze trzymają, gryf w porządku. Jedyne co mi się nie podoba w tej gitarze to to jak jest połączony gryf z korpusem... podstrunnica wystaje nad dechę (we wszystkich tak jest). Podobno w jak się do tej gitary wrzuci lepsze pickupy to już super gada (of koz nie jak jakieś ESP czy Gibole ale nie przesadzajmy...). Jeszcze muszę sobie jakiś przester w kostce dokupić, bo w Laneyu HCM30 jest do pupci ;/ Ale wbrew pozorom ten piec nie jest taki zły jak o nim piszą.

http://img.megamusic.pl/prod/5400/KX5.jpg$w=150$h=300" target="_blank"> http://img.megamusic.pl/prod/5400/KX5.jpg$w=150$h=300

No fajniutka, można wiedziec jaki kolor masz :?:

Chyba taką kupie :wink:

p.s.

jestem leworęczny, nie będzie problemów?

Kolor czarny i powiem, że do pupci ;/ strasznie się palcuje. Za to czerwony jest różowy. Niebieskiej nie widziałem na żywo. Co do tej leworęczności to wiele osób leworęcznych gra normalnie na gitarze i na początku zamiatają podobno po gryfie ;) ale z kostkowaniem mają problem.

Niebieski wyglada fajnie na zdjęciu:

http://www.guitarcenter.pl/catalog/images/cortkx.jpg

A cena 725zł jest do przyjęcia

:wink:

Jest jescze coś takiego:

http://www.guitarcenter.pl/catalog/images/cort-m200.jpg

Ale jeszcze mnuszę poczytać o tym wiośłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do yamahy - poleciłbym poszukaćna allegro jakiegoś modelu rgx 621 albo 721. Ja mam w domu rgx 721 i co do mostka - w ogóe się nie rozstraja (floyd), pickupy - bardzo dobre , brzmienie - teżbardzo dobre. Ten model na allegro używany kosztuje w okolicach 1000 zł i w tej cenie nic lepszego się nie znajdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. Na jakiej gitarce elektrycznej moge sobie pograc spokojne rytmy takie jak na zwyklej klasycznej a za chwile metal i solowka bez bania sie ze cos sie rozwali. Chcialbym grac cos ala Rammstein tylko ze bym chcial kupic gitarke do max 900zl....... no dobra do 1000zl :-) taką dla poczatkujacych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. Na jakiej gitarce elektrycznej moge sobie pograc spokojne rytmy takie jak na zwyklej klasycznej a za chwile metal i solowka bez bania sie ze cos sie rozwali. Chcialbym grac cos ala Rammstein tylko ze bym chcial kupic gitarke do max 900zl....... no dobra do 1000zl :-) taką dla poczatkujacych.

Ja w tej chwili z takiego przedziału cenowego zastanawiał bym się nad Cort'em X-6, Washburn'em X12Q VS może Richwood'em RE- 125....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję jeszcze w tym roku kupno jakiegoś przyzwoitego basu za ok. 600 zł. Co myślicie o cort action basie?

http://www.bigbeat.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1307

Znacie coś lepszego za taką cenę?

Tak się akurat składa że ja gram na Action Bassie od jakiegoś miesiąca :P Naprawdę jak na tą cenę znakomite rozwiązanie, bardzo wygodny gryf, solidna konstrukcja, dobre brzmienie, polecam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się zastanawiał nad tym squierem, nad epiphonem też, ale niekoniecznia tym modelem, a co do deana nie mam zdania. Generalnie za prawie 1000 zł mozna znaleśćporządne lutnicze gitary na allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do redkacji: sprowadźcie Elda na forum bo to temat dla niego

Rozbroił mnie ten tekst doszczętnie. Już to widzę:

- Hej Eld! Tu jakiś forumowicz zauważył, że "Gramy metal" jest tematem dla ciebie! Chodź i się poudzielaj!

- Kurka, ale fajnie. Nareszcie temat dla mnie. Po tylu latach! Już lecę!

Zna ktoś jakąś dobrą, jak najtańszą pierdziawkę basową bez bajerów do cichego grania w bloku w pomieszczeniu 3x4? :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem zamiar zakupić sobie gitarę elektryczna, jednak z powodu miejsca zamieszkania(blok, pokój 2 x 3 ), rodzice nie zgodzili się na to ;/(no w sumie to się im nie dziwie ;]). I teraz pytanie myślałem troszkę nad akustykami, jednak znalazłem coś takiego: gitary elektroakustyczne- co to :?: czym to się różni od elektryka :?: czy ma brzmienie bardziej akustyczne, czy raczej elektryczne :?: i czy bardziej się opłaca kupić zwykłego akustyka, czy elektroakustyka :?: . Ew. podajcie jakieś modele dobrego akustyka/elektroakustyka w cenie do 700/800 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem zamiar zakupić sobie gitarę elektryczna, jednak z powodu miejsca zamieszkania(blok, pokój 2 x 3 ), rodzice nie zgodzili się na to ;/(no w sumie to się im nie dziwie ;]). I teraz pytanie myślałem troszkę nad akustykami, jednak znalazłem coś takiego: gitary elektroakustyczne- co to :?: czym to się różni od elektryka :?: czy ma brzmienie bardziej akustyczne, czy raczej elektryczne :?: i czy bardziej się opłaca kupić zwykłego akustyka, czy elektroakustyka :?:

Gitara elektroakustyczna różni się tym od akustycznej, że ma "wsadzony" preamp(przedwzmacniacz) i przetwornik dzięki, którym możesz podłączyć ją do wzmacniacza. Wszystko inne(kształt, klucze, struny etc.) pozostaje takie samo jak w akustyku. "Na sucho"(tzn. z dechy) brzmienie elektroakustyka i akustykia niczym się nie różni. Odradzał bym kupno elektroakustyka z powodów czysto ekonomicznych. Bo bez sensu jest kupować gitarę elektroakustyczną jak i tak nie ma się wzmacniacza. A jeśli chodzi o cenę to w granicy 700-800 zł można zdobyć bardzo pożądne gitary akustyczne.

(heh, ale namieszałem.... :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...