Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maril

Hard Drive detects imminent failure

Polecane posty

Mam problem z dyskiem. Działał niezawodnie przez kilka już dobrych lat. Jak zwykle siedziałem sobie w internecie po czym nagle komputer bez żadnego ostrzeżenia się wyłączył. Od tej pory, przy każdej próbie włączenia pojawia się komunikat:

1720-SMART Hard Drive detects imminent failure.

Your hard disk drive is detecting an amminent failure. To ensure no data loss, backup contents and replace this hard disk.

Attribute Failed: #184

F1:Boot <F9=Boot Menu> <F10=Setup>

Pierwszy raz mam coś takiego. Z tej informacji wynika, że dysk "wyczuwa nadchodzące niepowodzenie". :/ To oznacza, że dysk do wymiany, czy da się go jakoś uratować?

Trochę o tym czytałem w internecie i tam było mówione, że dysk do wyrzucenia..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dosyć stary model, więc niewykluczone, że dysk ze względu na wiek dożywa swych dni. Ale nie widząc dysku na oczy, nie można wyrokować, więc dobrze by było, żeby przyjrzał się temu ktoś, kto się zna na kompach. Najlepiej zgraj najpierw wszystkie istotne dane, możesz jeszcze sprawdzić co mówi cały S.M.A.R.T (możesz go odczytać np. za pomocą programu HD Tune) oraz narzędzie diagnostyczne producenta (w tym przypadku SeaTools, do pobrania ze strony SEAGATE), ale lepiej od razu oddać dysk komuś, kto będzie potrafił przeprowadzić jego diagnostykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki. ale sądzę że już raczej nic nie pomoże, bo gdy komputer się wyłączył, czułem zapach jakby... gorącej cyny? pewnie tak.. najważniejsze dane już zgrałem, więc pozostaje mi tylko zmienić dysk..

dzięki za chęci. :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyski zasadniczo nie palą się same z siebie, tylko przez złe chłodzenie lub zbyt wysokie napięcia. Żeby nie stracić następnego, lub też innej części sprawdź napięcia (tylko miernikiem), napisz jaki masz zasilacz oraz upewnij się, że w obudowie jest dobry obieg powietrza.

Upewnij się jeszcze, że to na pewno dysk, tzn. sprawdź go na innej płycie głównej, bo jest jednak możliwe, że to kontroler dysków na płycie się zepsuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...