Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kapec94

Napęd w notebooku Asus F5N nie czyta płyt dvd

Polecane posty

Mam notebooka Asus F5N i Vistą Basic na pokładzie. Ostatnio coś dziwnego dzieje się z moją napędem (dodam, że to nagrywarka DVD+R DL). Otóż płyty CD czyta pięknie, ale DVD już nie. W niektórych przypadkach w ogóle nie czyta płyty, podczas próby odczytania zwiesza explorer.exe, innym razem płytę czyta, ale jako czystą! ;/ Tak się dzieje od dawna. Piszę post dopiero teraz, bo dostałem od kolegi 2 płyty DVD+R DL (zawartość płyt nie jest tu ważna), z czego na jednej jest więcej danych a na drugiej mniej. I tą, na której jest mniej rzeczy, nie ma żadnych problemów, a tej drugiej wcale nie widzi... Ktoś wie w czym rzecz? :(

Zapoznaj się z zasadami zakładania nowych tematów i podaj zawartość tych płyt - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma - wiele osób miało problemy z napędami w tym modelu laptopa. Nagrywarka do wymiany, za jakiś czas w ogóle przestanie czytać DVD.

Tzn. najpierw trzeba ją przetestować a dopiero jeśli diagnoza się potwierdzi - wymienić. Masz jeszcze gwarancję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam laptopa, ale ACERA

ASUS jest do KITU!

Żalisz się czy chwalisz?

Laptopy Acer znacznie częściej trafią do serwisu niż Asus, głównie dlatego że jest ich więcej (ale nie tylko dlatego).

Nie, bo ostatnio dodawałem sobie RAM-u

To nie całkiem tak działa, o ile dobrze pamiętam Asus nie zastrzega w gwarancji konieczności wymiany pamięci przez autoryzowany serwis. Naprawy - tak, ale nie rozszerzenie pamięci RAM.

Chyba że jest na gwarancji hurtowni / sprzedawcy, wtedy mogą w niej być takie zapisy. Sprawdź, przecież możesz wysłać maila czy zadzwonić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...