Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JARAS19991

chłodzenie do 9800gtx

Polecane posty

Witam wszystkich. Mam niewielki problem aczkolwiek mam zamiar podkręcać mojego geforce 9800gtx galaxy i nie wiem czy to da trochę na wydajności w grach. Myślałem na kupnem scythe musashi scvms-1000 lub Arctic Cooling Accelero Xtreme 9800. Chłodzenie chciałbym żeby kosztowało max 200zł i które mam wybrać? może ktoś będzie miał jakieś inne propozycje. jeśli ktoś zna chłodzenie podobne do użytego ZOTAC GeForce 9800 GTX Zone Edition to niech da znać w tej mierze cenowej ponieważ możliwość ułożenia go dałaby mi możliwe że większy potencjał do oc ze względu na ułożenie przedniego wentylatora na obudowie(pod napędem). Jakie wyniki mógłbym osiągnąć na takich chłodzeniach? proszę o pomoc.

Reszta części mojego kompa to:

-intel e84003.0@4.0 ghz (ac freezer xtreme)

-ausu p5k

-4gb geil bd 900mhz

-zasilacz 560w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acccelero widziałem i spisywało się przyzwoicie. Co da Ci w grach takie chłodzenie? Przede wszystkim korzystnie wpłynie na temperatury karty graficznej a co za tym idzie będzie istniała większa szansa na skuteczniejsze o/c. Ile Twoja karta jest w stanie jeszcze z siebie wydusić? Tego niestety nikt Ci nie powie. Sam musisz to sprawdzić najpierw podkręcając a potem wnikliwe testując poszczególne ustawienia nie zapominając przy tym o stosownym monitoringu ważnych parametrów takich jak temperatura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego chłodzenia firmy Zotac. Jest to chłodzenie wodne i raczej zakup takiego, identycznego zestawu jest niemożliwy. Rozwiązaniem jest kupienie bloku wodnego na kartę graficzną i inwestycja w chłodzenie wodne. Niestety takie rozwiązanie jest dość drogie. Sam firmowy blok wodny to koszt rzędu 450 zł, jeżeli mówimy o bloku nowym, ze sklepu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja Scythe ma większe wiatraczki więc powinna być cichsza, ale Arctic Cooling jest z tego co słyszałem wydajniejszy.

michi93 Rozumiemy twoją krucjatę przeciw niemarkowym zasilaczom, ale tutaj nie musiałeś interweniować. :) Wrzuć na luz i zmniejsz sygnaturkę bo o 40 pikseli masz za dużą... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

@suk

widziałem różne konstrukcje zasilaczy i ludzi którzy kręcili kompy na codagenach i tych innych dlatego pytam jaki ma zasilacz jak się okazało porządny.a o co biega z tym wrzuć na luz to nie czaje.

JARAS19991 AC jest głośne.a scythe podobno(nie bawiłem się nim)sprawuję się świetnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na wydajności to postawiłbym na AC. Najlepszy pewnie byłby blok ale ta cena. Także jeśli chcesz podkręcać ostro a zarazem nie jesteś maniakiem "totalnej ciszy w budzie" AC powinno się sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michi - zwróć uwage na zawartość swoich postów. 50% z nich jest o treści "a jaki zasilacz", albo "to kiepski zasilacz", bądź "ten zasilacz nie wystarczy". Nie chodzi mi już nawet o to, że 90% Twoich postów nie przekracza długością 2 linijek, ale o to, że zasadniczo różnica między markowymi a niemarkowymi nie jest zbyt wielka.

Sam mam GF9800GTX, a zasilacz jest z Twojej listy "tego nie polecamy". I mimo to od roku nie spotkałem się z grą, której mój sprzęt nie udzwignąłby na najwyższych detalach. Crysis śmiga i potupuje, za nic mając sobie marność mego zasilacza. Co jeszcze ten zły zasilacz robi? Wyjada mi RAM? Tworzy błędne sektory na twardzielu (dzięki sUk ;])? Odkręca procesor? Po prostu wrzuć na luz z tymi zasilaczami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC jest z tego co widziałem tańszy i ma więcej wiatraków więc możliwe że będzie wydajniejszy ale słyszałem że wydzielana jest do wnętrza kompa duża część ciepła a ja mam burko tak ciasne że to prawie całkowicie po bokach zamknięta obudowa. A wentylatorki na obudowie mam w górnej części na wysokości procesora i ramów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta obudowa na boku na wysokości karty graficznej jest wyposażona w otwory wentylacyjne? Jeżeli jest to nie powinno być aż tak tragicznie. A teraz w kwestii zasilaczy. Proszę ciekawy artykuł na temat właśnie zasilaczy:

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...t=0&start=0

polecam również linki zawarte w tym artykule. Lektura może i długa ale zarazem niezwykle owocna.

Dzieci, spokój! To jest temat o CHŁODZENIU a nie o ZASILACZACH. Chcecie dyskutować, to odkopcie temat o dyskusjach technologicznych i się bawcie to upadłego - GFR

Gofer to są w końcu wakacje a więc należy się i dzieciom troszkę swobody. Jak teraz się wyszumimy to na bank do mikołaja będzie spokój :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czego obawiać to chłodzenie jest bardzo dobre i na 100% sobie poradzi. Zresztą zobacz tu masz reckę karty z zamontowanym właśnie Accelero Xtreme 9800:

http://www.techspot.com/review/99-inno3d-ichill-9800gtx/

polecam fragment opisujący temperatury. Także nie ma się czego obawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim chłodzeniem możesz wycisnąć ostatnie pokłady wydajności dostępne dla chłodzenia powietrznego :) Więc spokojna głowa o to czy możesz podkręcać, bo wydajność chłodzenia będzie co najmniej bardzo dobra. Lepsze wyniki da woda albo azot, ale to już dla hardkorów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...