Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vimes

Upgrade starego kompa

Polecane posty

Zestaw dla znajomego, proszę nie pisać, że najlepiej wymienić cały komputer, albo dołożyć ileś tam zł:

Płyta główna: ECS K7S5A

Karta Graficzna: Geforce 5500 fx 128 mb ram

Znajomy ma 200zł max do wydania.

Padła mu karta graficzna GF5500fx 128mb ram i chce wymienić na GF5500fx 256mb. Nie wiem, czy wytrzyma to jego procesor, bo to jakiś zabytek chyba.

Jakieś inne możliwości, karty, które wytrzyma jego procek? Proszę o szybką odpowiedź, bo to do jutra :confused:

Jego procesor to: Amd Athlon x64 1.33 ghz 1500+

No i kłopot z płytą główną, czy obsłuży tą grafikę 256mb?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor "wytrzyma" dowolną kartę graficzną, gorzej z zasilaczem i płytą główną.

Płyta główna obsłuży dowolną ilość pamięci na karcie graficznej.

Szukaj raczej Radeona 9500 / 9550 / 9600 - tylko nie wersje SE itp wynalazki z szyną 64bit. Za 40-60 PLN będzie karta 2x wydajniejsza od GF FX 5500, a za 70-150 PLN masz na allegro karty z serii Radeon 9700/9800 które mają jeszcze większy mnożnik w stosunku do FX-a. Zresztą za ~100 PLN można już kupić wiele modeli nowszej generacji, ale szkoda ładować pieniądze w zabytka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozumcie, że kolega nie chce szybszej karty, bo za 3 tygodnie całkowicie wymienia komputer:) No, ale, że sa wakacje i ma dużo czasu chciał jeszcze pograć, chce coś 256mb, taniego.

Będzie wymieniał tylko kartę graficzną (i kupi nowe 512mb ramu), procesor i płyta głowna musza zostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to warty zainteresowanie jest radek 9500Pro. 8 potoków + niska cena = dobra oferta na przeczekanie. PS niech kolega wymieni jak najszybciej sprzęt...Ta płyta i ten chipset jakoś tak złowrogo mi się kojarzą. Miałem już kiedyś przeprawę z taką jedną ECS, która śni mi się do dziś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozumcie

Nie rozumiemy.

Dlaczego nie może być żadna inna karta z tej listy:

http://www.ceneo.pl/;004c73+n200;017AGP_P1-1888.htm

??

Rozumiem że kolega jest bogaty, i koniecznie chce kupić nową kartę na AGP do starego komputera. W sklepie, nie na tergowisku (przypominam że na allegro sprawną kartę AGP można kupić za 15-20 PLN). Rozumiem że musi to być produkt nVidii, trudno - o gustach sie nie dyskutuje.

OK ! ale nie rozumiem dlaczego może to być wyłącznie GF FX5500?

Już wcześniej napisałem że nie ma żadnych przeszkód technicznych w zainstalowaniu dowolnej innej karty na AGP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie może być żadna inna karta z tej listy:

http://www.ceneo.pl/;004c73+n200;017AGP_P1-1888.htm

Pewnie, że może być;) Doradź jeszcze która dokładnie, pasująca pod tą płytę i pod ten procesor. Danych zasilacza niestety nie znam, powiedział jedynie, ze "250w", czyli tak naprawdę nic :klnie: . Dzisiaj miał kompa rozkręcać i sprawdzić zasilacz, zaraz się do niego wybieram, obawiam się tylko, że to nie jest jakiś potwór-.-.

EDIT: jest to CODEGEN Model:250XA 300W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: jest to CODEGEN Model:250XA 300W

Aaa, to już wiem czemu stara karta poszła sie paść.

LOL

ZA 200 PLN da radę kupić normalny (w sensie: nie wybuchowy) zasilacz i jakąś kartę graficzną 2-3x wydajniejszą od GF FX5500. Nie widzę opłacalności tej operacji, ale wykonalne.

karta: jak już wcześniej wszyscy pisali: radeon 9500/9550/9600 (patrz wyżej, były konkrety)

zasilacz: a to zależy czy kolega ma zamiar kompa składać w czy pójdzie do Biedronki albo MediaMrakt. Ja bym kupi porządny, i potem przełożył do nowego kompa. Wyjdzie więcej niż 200 PLN (sam zasilacz zależnie od mocy i producenta będzie kosztował 150-350 PLN, plus karta) ale przynajmniej nie wywali forsy w błoto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Szczerze nie widzę sensu w dokładaniu 200 zł do kompa, gdy ma on posłużyć na 3 tygodnie. Lepiej poczekać i dołożyć te 200 zł do nowego sprzętu np do lepszej karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupi porządny, i potem przełożył do nowego kompa. Wyjdzie więcej niż 200 PLN (sam zasilacz zależnie od mocy i producenta będzie kosztował 150-350 PLN, plus karta) ale przynajmniej nie wywali forsy w błoto.

Ja też bym tak zrobił na jego miejscu i zrobiłem tak na swoim miejscu, tylko jeszcze nowego kompa brak. :turned:

Zapytaj kolegi czy jest taka możliwość i jeżeli tak to niech powie jaki komputer ma mieć za te trzy tygodnie, to wybierze się zasilacz od razu do tego nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, udało mi się go przekonać, że się to nie opłaca i żeby poczekał te 3 tygodnie, potem kupi nowego za 2000zł. Do tego czasu będzie musiał jechać na laptopie z 2000 roku :sweat:

Wszystkim dziękuję za pomoc, bardzo pomogliście :thanks:

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...