Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kedzior687

nowy procesor/podkrecanie starego

Polecane posty

otóż mam proca E4300 na płycie gigabyte ga-vm900m. dowiedziałem sie, że płyta nie pozwala na podkręcenie proca. mimo to będę próbował. ramy na płycie mam taktowane na 667mhz, proc ma mnożnik 9, tak więc da się osiągnąć prawie 3GHz, a mam tylko 1.8. jeżeli na prawdę nie ma żadnego sposobu, to jaki proc byłby lepszy od tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobo rzeczywiście wysokich lotów nie jest a to jest dosyć ważna sprawa podczas zabawy w o/c. Także to po pierwsze. Po drugie musisz sprawdzić jaki masz zasilacz. To rownież ważna sprawa. Oceniając całość. Na spektakularne wyniki raczej bym się nie nastawiał. Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za lepszą płytą na chipsecie intela choćby na allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kedzior687 - będę brutalny ;-)

Nie bierz się za OC nie mając dobrej płyty głównej i porządnego zasilacza. Zresztą w Twoim przypadku podkręcanie procka jest mało efektywne, bo na tej płycie nigdy nie osiągniesz wydajności choćby zbliżonej (?10%) do osiąganej przez identyczny procesor posadzony na płycie z chipsetem Intela. Samo to że masz płytę na P4M900 powoduje że tracisz 15-20% wydajności procesora, niezależnie jaki on jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego jeszcze będę musiał dokupic chłodzenie za następne 85-100zł :P. thx za pomoc :)

PS. jeszcze chcę się dowiedzieć, czy zasilacz Take-Me 400W starczy do OC, jeżeli sama karta zżera 180W? proc chyba ok. 65W, nie wiem jak dalej z napędami, dyskami i pamięcią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żeby doprowadzić ten sprzęt do takiego stanu aby nadawał się pod o/c to te wydatki są musowe. Inaczej nici z o/c. Czy się opłaca? To zależy ile masz na upgrade...Jeżeli możesz liczyć na większą kasę to warto zajrzeć do konkretnego tematu i poszukać coś dla siebie. A jak pojawią się wątpliwości to na pewno pomożemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...