Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Copy

Wyspa Harpera/Harper's Island (2009-)

Polecane posty

Witam! Przedstawiam Wam serial grozy Harper's Island. Akcja toczy się własnie na Wyspie Harper'a na której dochodzi do brutalnych morderstw. John Wakefield - Psychopata, zabija w akcie szału kilka osób w tym matkę głównej bohaterki - Abby Mills (Elaine Cassidy). Miejscowy szeryf (ojciec Abby) zabija Wakefield'a, a sam wpada w depresje i postanawia wysłać córkę do dalekiej rodziny. 7 lat później najlepszy przyjaciel Abby - Henry postanawia ożenić się na Harper's Island. Abby przełamuję się i postanawia przy okazji odwiedzić swojego ojca na wyspie. Wkrótce potem okazuję się, że na spokojnej wyspie dochodzi do kolejnych morderstw, a koszmar powraca.

Serial składa się z 13 odc. Każdy z nich trwa około 40 min.

Obsada:

Elaine Cassidy Abby Mills

Katie Cassidy Trish Wellington

Christopher Gorham Henry Dunn

Cameron Richardson Chloe Carter

Gina Holden Shea Allen

Adam Campbell Cal Vandeusen

Jim Beaver Szeryf Charlie Mills

Harry Hamlin Wuj Marty

Richard Burgi Thomas Wellington

Chris Gauthier Malcolm Ross

Victor Webster Hunter Jennings

Matt Barr Christopher 'Sully' Sullivan

Claudette Mink Katherine Wellington

Brandon Jay McLaren Danny Brooks

David Lewis Richard Allen

Serial naprawdę polecam, mnie osobiście trzyma ciągle w napięciu choć nie lubię takich gatunków. Myślę, że jest godzien uwagi 13 odc. po 40 min to nie tak dużo. Aktualnie dostępny jest odc. 11. (Ja oglądam w telewizji n w opcji VOD).

harpers-island.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni oglądam ten serial na TVP 1 i przyznaję że chociaż początkowo podchodziłem do niego ze sporą rezerwą, to z każdym kolejnym odcinkiem zaczyna mnie wciągać coraz bardziej. Twórcy stworzyli historię, która potrafi zaciekawić widza dzieki czemu ogląda się go bez wiekszego znużenia. Serial jest zrealizowany w bardzo dobry sposób i na chwilę obecną nie mam do niego większych zastrzeżeń.

Postaram się jeszcze coś skrobnąć na temat serialu po obejrzeniu pozostałych odcinków, a na razie zachęcam do oglądania innych zainteresowanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostrzegam wszystkich przed tym serialem. Na początku jest niezły, ale potem scenarzyście wybitnie zabrakło weny i zakręcił się jak korkociąg. A już zakończenie jest tragiczne. Momentami zaczyna przypominać "Modę na sukces": nie dość, że wchodzą w kombinacje, przy których "ósmy mąż mojej trzeciej żony wziął rozwód z babką stryja, żeby ożenić się z ciotką wnuczki" są niczym w porównaniu z WH, to jeszcze serwują nam kompletną dłużyznę. Akcję dwóch ostatnich odcinków, w których już tak naprawdę wszystko wiadomo, można by zawrzeć w piętnastu minutach. Zamiast tego dodano masę niepotrzebnego i bezsensownego latania po wyspie oraz parę na siłę już dodanych trupów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...