Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Professor00179

GF275 vs. Raden 4890

Polecane posty

Zastanawiam sie nad kupnem kompa z podanymi w tetule tematu kartami. Ktora z nich bedzie lepsza? Generalnie po testach w CDA wybralbym GF275, ale coraz wiecej tytulow obsluguje DX10.1 i to mnie zastanawia - czy w przyszlosci Radeon nie bedzie lepszy? Probowalem znalesc w googlu liste gier obslugujacych DX10.1, ale sie poddalem bo albo pakazuje tytuly na DX10, albo caly czas widze jedynie napisy BattleForge i Stormrise (a przeciez nie tylko te gry obsluguja DX10.1). Czy ktos moze mi pomoc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji najrozsądniejszą opcją byłoby poczekanie do premiery nowych radków. Premiera już coraz bliżej i wiele może się zmienić. W każdym razie kupno droższej grafy w obliczu premiery nowych GPU może się okazać nierozważnym krokiem. Także lepiej poczekać, jak nie kupisz nowego to kupisz starsze w niższej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze 10 lat, w tedy bedziesz mial radeony XTysiąc pięćset sto dziewięćset=D I GeForce ultra powet 90GB pamięci GDDR100, o taktowaniu 500GHz i obie te karty będa po około 500zł więc nierozważnei jest kupować karte teraz jak za 10 lat będziesz... Albo i nie będziesz:]

Na paru serwisach przeczytałem ze w DX 10.1 i 11 to 4890 będzie szybszy, ja osobiście właśnie wybrąłem 4890 mimo iż od zawsze miałem nVIDIE która uwazałem za jedyną słuszną karte<333 Jednak ja miałem prostą wizje kupuje karte na 2-3 lata. 7600GT wystarczył, i myślę, że 4890 dzieki tesselacji i DX 10.1 tez starczy. Tu musisz sobie po prostu dać odpowiedź na jak długo kupujesz karte ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakieś 2-3 tygodnie temu kompa z GTX 275 od ZOTAC'a (referent) i jestem bardzo zadowolony..

A co do tych gier na DX10.1 to Battleforge chodzi lepiej na DX10 (zlookajcie na konkurencyjnym serwisie :P)

W Mirrors Edge'u też mam dużo więcej klatek niż na Radku kumpla...

Jednym słowem polecam GTX275 od Zotaca ;]

Ale wybierz co będziesz uważał, tylko wtedy będziesz zadowolony. (

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze 10 lat, w tedy bedziesz mial radeony XTysiąc pięćset sto dziewięćset=D I GeForce ultra powet 90GB pamięci GDDR100, o taktowaniu 500GHz i obie te karty będa po około 500zł więc nierozważnei jest kupować karte teraz jak za 10 lat będziesz... Albo i nie będziesz:]

Na paru serwisach przeczytałem ze w DX 10.1 i 11 to 4890 będzie szybszy, ja osobiście właśnie wybrąłem 4890 mimo iż od zawsze miałem nVIDIE która uwazałem za jedyną słuszną karte<333 Jednak ja miałem prostą wizje kupuje karte na 2-3 lata. 7600GT wystarczył, i myślę, że 4890 dzieki tesselacji i DX 10.1 tez starczy. Tu musisz sobie po prostu dać odpowiedź na jak długo kupujesz karte ;)

Zeby miec DX10.1 to musialbym miec jeszcze Viste.:/ Dlatego narazie wybralbym GF275, ale ceny Visty w Anglii wcale wysokie nie sa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z tematow Rezydent_KGB napisal, ze w grach roznica miedzy GF275 a GF260 nie robi znaczacej roznicy. Czy to do konca prawda (bo te kilkanascie FPS robi roznice jak mi sie zdaje) i czy ten pierwszy starczy na dluzej? Jesli tak to czy to co bardziej sie oplaca przy budzecie 2500-3000zl?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4890 = 275 i zadnej różnicy nie wyczujesz.

26= = 4870 i tutaj juz miedzy 275 a 260 jest różnica w Crysisie, wiem bo grąłem i na tym i na tym, po prostu ten próg płynnej gry czasem jest dla 260 za wysoki.

Pamiętaj żeby też umieścic zacny procesor bo jak sobie włożysz e5200 to będzie troche słabo:]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze 10 lat, w tedy bedziesz mial radeony XTysiąc pięćset sto dziewięćset=D I GeForce ultra powet 90GB pamięci GDDR100, o taktowaniu 500GHz i obie te karty będa po około 500zł więc nierozważnei jest kupować karte teraz jak za 10 lat będziesz... Albo i nie będziesz:]

Nikt tu nie mówi o czekaniu ok 10 lat na jakieś zacne magiczne radeony XT kilka tysięcy w numerze co ze smarków robią conajmniej wiatrak . Sprawa odnosi się do tej konkretnej sytuacji w której to jesteśmy w przededniu premiery nowych radków. Chyba więc lepiej nieco poczekać i wtedy zakupić sprzęt? Nie kupisz nowego...To kupisz starsze po niższej cenie. Chyba to jest logiczne? Jeśli byłoby innaczej i żadnej premiery nowych GPU by nie było to bym tego nie napisał. Proste a zarazem takie trudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4890 = 275 i zadnej różnicy nie wyczujesz.

26= = 4870 i tutaj juz miedzy 275 a 260 jest różnica w Crysisie, wiem bo grąłem i na tym i na tym, po prostu ten próg płynnej gry czasem jest dla 260 za wysoki.

Pamiętaj żeby też umieścic zacny procesor bo jak sobie włożysz e5200 to będzie troche słabo:]

Narazie zastanawiam sie nad dokupieniem procka Phenom II x2 3.1ghz (nie bede podkrecal na starcie). Wystarczy zeby wykorzystac mozliwosci GPU? Czy moze lepiej Phenom II x3? Ten drugi procek ma tylko szybkosc 2.8ghz jesli pamietam - czy bylby zdolny wykorzystac GPU?

Co do karty bedzie to R4890/GF275.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z tematow Rezydent_KGB napisal, ze w grach roznica miedzy GF275 a GF260 nie robi znaczacej roznicy. Czy to do konca prawda (bo te kilkanascie FPS robi roznice jak mi sie zdaje) i czy ten pierwszy starczy na dluzej? Jesli tak to czy to co bardziej sie oplaca przy budzecie 2500-3000zl?

275/4890 nie starczy ci na jeden dzien dluzej niz 260/4870, typowa roznica w przypadku referentow to zaledwie kilka klatek, Crysis ze wszystkimi efektami jest niegrywalny na jednej i drugiej. Maksymalnie podkrecone 90 i 75 zapewnia troszke wiecej komfortu, dopiero w sytuacji w ktorej trudno juz wlasciwie o nim mowic, czyli na granicy plynnosci, a wtedy trzeba miec znacznie wiekszy zapas mocy. Zakup nowych modeli jest sensowny tylko jak nie musisz na niczym oszczedzac zeby je kupic, lub gdy kosztuja naprawe niewiele wiecej, zdaje sie ze PowerColor mocno obnizyl ceny na 90

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-275-review-test/14

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...