Skocz do zawartości
GooralPC

Wycena podzespołów. Podstawka 1155.

Polecane posty

Wczoraj z pomocą forumowicza zakupiłem nowe części teraz czas najwyższy pozbyć się starych. Bardzo proszę o wycenę takiego zestawu. Chciałbym go sprzedać jako całość.

Płyta główna: ASRock B75 Pro3 Intel B75 LGA 1155
Procesor: Intel Core i5 3300
Pamięć: Crucial Ballistix Sport,DDR3,8GB,1600MHz,CL9
Chłodzenie CPU: Prolimatech Basic 68
Karta dźwiękowa: Asus Xonar DG
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GooralPC Za piec stow sprzedasz to szybko. Za 9 nadrozej. Nikt raczej nie kupi uzywanego coolera, karty dzwiekowe tez sa malo popularne. Kwestia tego, czy chcesz sie tego szybko i sprawnie pozbyc, czy sprobowac zrobic dobry interes. Podejrzewam, ze moze byc trudno, bo ludzie kupia taki sprzet raczej tylko po taniosci. Za 1200 PLN mozna wyrwac nowki ostatnich 1600AF/2600, tania plyte i 16 GB ramu.

Zrobilbym aukcje calosciowa z historia o zmianie platformy i linkami do aukcji pojedynczych elementow. Wszystko czyste, piekne zdjecia, zdjecie glowne z czyms charakterystycznym w tle. Cene pojedynczych ustal wzgledem podobnych/takich samych opcji w necie i by nikomu nie oplacalo sie kupic inaczej niz calosci. Czyli proc i plyta najdrozsze, pozniej ramy, dzwiekowka i chlodzenie za jakies kompletne grosze.  Chodzi o to, by tanio pchnac calosc jednej osobie i miec to z glowy. Przy wysokich cenach ludzie moga jedynie dodac aukcje do obserowanych, czekajac az zjdziesz z ceny. Stad to wklejenie aukcji poszczegolnych elementow. Warto tez oplacic jakas opcje promowania aukcji (jesli to OLX), by taki zainteresowany nie ludzil sie, ze upatrzyl sobie aukcje, ktora malo kto zobaczy.

EDIT: I wyraznie napisz na samym dole aukcji, ze nie interesuja Cie zamiany, cena nie podlega negocjacji, jakies inne warunki. Oszczedzisz sobie kontaktu z najgorszymi dziadami.

Edytowano przez SolInvictus
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SolInvictus Dzięki za mega porady. Oczywiście jak wspomniałeś chciałbym uniknąć użerania się z osobami które najchętniej chciały dostać części za darmo i jeszcze żebym dopłacił do przesyłki. Zrobię tak jak mówisz posprawdzam całość poszczególnych komponentów. Podam cenę a za całość dam cenę atrakcyjną. Szczerze jak bym sprzedał całość za 600 zł to byłbym zadowolony. Opis też zrobię konkretny. Zdjęcia zrobię na tle pudełek bo do większości mam zachowane oryginalne pudełka w bardzo dobrym stanie.

Edytowano przez GooralPC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GooralPC Grunt, zeby wygladalo starannie i uczciwie, bo jak dla mnie jaka aukcja, szansa ze taki sprzedawca i towar. Nie znosze sprzedawac na OLXie, cale szczescie nie musze tam kupowac. Na ten moment mam do opchniecia cooler, obudowe i wentylatory od nowej skrzyni (bo mialem lepsze) i jeszcze nie chcialo mi sie do tego zabrac... Najgorzej bedzie ze smiglami, bo to takie za 7 dyszek sztuka (https://www.ceneo.pl/51167561), ale bez pudelka, bo z wchodzace w sklad obudowy. Jak bym tanio tego nie wystawil, jakos nie wyobrazam sobie istnienia osoby szukajacej na OLXie dosc kosztownych smigiel z drugiej reki :D

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej allegro jeszcze wchodziło w grę ale prowizje w ciągu kilku ostatnich lat bardzo mocno poleciały w górę :(. Oczywiście tak zrobię wszystko opisze dokładnie. Tylko czekam jeszcze na podzespoły które wybrałem po konsultacjach z tobą. Wtedy wszystko zdemontuję i będę działać jak się uda sprzedać to dam znać i za ile. Może ktoś z forumowiczów będzie miał podgląd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...