Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solder

Jaka Karta graficzna do Athlona X2 5600+ za 600zł

Polecane posty

Witam wszystkich :cool:

Chciał bym sobie zmienić Kartę Graficzną w kompie lecz nie wiem na jaką...już dawno w tym nie siedzę i nie wiem która jest najlepsza pod względem cena/jakość i która będzie odpowiednia pod mojego PC.

A więc tak mam do przeznaczenia 550-600zł i chciał bym kartę na parę lat która udźwignie gry na full detal

Mój Komp:

Płyta główna GIGABYTE M52L-S3

Procesor AMD 5600+ x2

Karta GF9500GT 1GB

Pamięć 2GB OCZ

Dysk samsung 320GB

Zasilacz CHIEFTEC GPS-450AA-101A

Zasady zakładania nowych tematów są opisane w regulaminie, zapoznaj się z nimi - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty która wszystko trawi na full przez kilka lat to niestety nie dostaniesz. Nawet najmocniejsze grafy po roku są zaledwie cieniem tego czym były jeszcze niedawno w obliczu nowych gier prezentujących coraz to lepszą oprawę graficzną. W tym przedziale cenowym jednym z lepszych będzie radek 4850 DDR5 a jak go nie dostaniesz to dobrym wyborem będzie 4870 (ceny są zbliżone).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Geforce GTX 260 jest nieco szybszy od Radeona 4850. Z tym, że pozostaje kwestia procesora. Athlon X2 5600+ nie pozwoli ci grać w nowe gry ba full detalach i to bez względu na posiadaną kartę. Po prostu jest za wolny. Oczywiście będzie o niebo szybciej niż na obecnym GF 9500 GT ale w pełni takiej karty jak GTX 260 nie wykorzystasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) mam do przeznaczenia 550-600zł i chciał bym kartę na parę lat która udźwignie gry na full detal

2) Procesor AMD 5600+ x2

Zasilacz CHIEFTEC GPS-450AA-101A

1) zapomnij. Już dziś są co najmniej 3 tytuły w które nie pograsz na "full detalach" z powodu:

2) Procesor AMD 5600+ x2

Zasilacz CHIEFTEC GPS-450AA-101A

za słabego procesora.

HD4850 DDR3(DDR5) - to wszystko co nadaje się do tego kompa. W porywach HD4870, ale tu już bym nie był całkiem pewny czy procesor jej nie przytnie.

"Mocniejsze" karty mogą wymagać wymiany zasilacza, GPS450AA ma nie najsilniejsze linie +12V. Tzn. może się uda, a może nie. HD4850/70 wytrzyma.

PS. Zanim kupisz cokolwiek w aukcji do której dałeś link, lub u tego użytkownika, przeczytaj:

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=111746&st=0

http://forum.pclab.pl/t396413.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety na nieuczciwych sprzedawców trzeba uważać. Biorą ludzi na prosty chwyt mianowicie atrakcyjna cena - później wszystko idzie jak po sznurku. Także nie warto ryzykować kilkudziesięciu złotych podczas takich zakupów bo może się okazać, że będą później problemy - ze wszystkim problemy. Tak jak przedmówca napisał czegoś mocniejszego od 4850/70 nie ma sensu do tego proca wkładać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu można po jednym takim bądź podobnym zonku wytknąć. Problem leży nie w tym, że błędy się zdarzają - bo to oczywiste - tylko na umiejętnym wyciąganiu z nich wniosków a co za tym idzie niepowielaniu w dalszych działaniach tego samego mankamentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...