Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Paulie

Phenom II x3 720 BE czy Core 2 Duo E8400?

Polecane posty

Gość Paulie

Witam. Po kupnie nowej karty, z dnia na dzień coraz bardziej zastanawiam się nad wymianą reszty flaków.

Zadałem więc sobie pytanie. Który procesor będzie bardziej opłacalny i jaka płyta będzie do niego najlepsza.

Doradzicie coś? C:

PS. Powiedzcie, starczyłby do tego zestawu Chieftec 450W?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bardziej opłacalny Phenom bo - lepiej się kręci, mniej kosztuje, możesz odblokować 4 rdzeń, jeśli nie znasz się na BIOS'ie to procesor z pomocą oprogramowania podkręci się sam, współpracuje z am2+ i am3. Ale tu jest jedna wada - płyty pod AM3 wymagają już ddr3 i są droższe niż te pod starsze sockety. Ja wydałem 1200 zł na 2 generację athlona pod am3, płytkę z gigabyte i 4 GB ddr3. Na socket 775 nowych procesorów raczej nie będzie, na AM3 będą się one pojawiać jeszcze przez kilka (?) lat.

A co do zasiłki to zależy jak trzyma napięcie na +12V. Powiedz jeszcze jaka grafika, bo procek bez jakiegoś ekstremalnego O/C nie powinien być aż taki prądożerny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojechałeś...

*Można albo nie można odblokowac, jak będzie działał to będzie albo nie będzie...

*Lepiej się kręci? Ludzie dochodzą max do 4.2GHz, na powietrzu prz czym 80% sztuk dochodzi do 3.7-3.8GHz.

Paulie

Co jest priorytetem, jeżeli w 100% gry i tylko to, ja bym brał E8400. Jezeli bawisz sie w foto, wideo, duzo robisz na pc większy komfort zapewni Phenom. Z pewnościa AM3 szybko nam nie umrze. Hyper Transport 4.0 i DDR4 myśle, ze za jakieś 2 lata nowa podstawka pod to. Phenom podobno ładnie też działa na 64 bitach, ładniej niż w srodowisku 32, ale tego nie sprawdzałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@TH3V

Przez "lepiej się kręci' miał zapewne na myśli, że jest wersją Black Edition i ma odblokowany mnożnik, dzięki czemu O/C jest łatwiejszy i nie wymaga drogich płyt i RAMu.

Do gier, oczywiście, nadaje się bardziej, niż 2-rdzeniówka. Większość nowych tytułów obsługuje więcej niż 2 rdzenie. Z czasem, a zwłaszcza z premierą DX 11, to się jeszcze bardziej nasili. Kupowanie teraz tak drogiego dwujajowca mija się z celem, ponieważ dość szybko może się okazać przestarzały. Procesor to nie grafika, przy rozsądnym zakupie nie trzeba go wymieniać co rok. Także lepszym wyborem jest Phenom X3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fear 2 - max 2 rdzenie na 4 rdzneiahc 2fps wiecej.

Crysis 2 rdzenie wysoko taktowane lepiej niz 4 nisko.

FC2 5 fps wiecej na 3 rdzeniach fakt...

GTA IV 100 rdzeni 4*4890 i medium 1280/1024 - 15fps :-)

Lomelindi

Właśnie to napisałem co do programów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mietus

A co, testowałeś wszystkie pozostałe tytuły i wiesz na pewno, że nie działają? Widzę, że stronnictwo allora wciąż aktywne na forum. :biggrin: Jak już było to wielokrotnie wspomniane, wraz Z DX 11 poprawi się wielowątkowość. A to już w tym roku. Jeśli kupować dwa rdzenie, to tylko w najtańszym wydaniu (PDC E5200) do low-end'owych kompów, tak "na teraz". W przypadku większej kwoty lepiej kupować z myślą o przyszłości.

M@TH3V

Phenomy II podkręcają się do podobnego poziomu co Core 2 Duo, więc nie opowiadaj, że jak więcej rdzeni to niższa częstotliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny tych procków są mniej więcej na tym samym poziomie (podkreślam mniej więcej)...Przy tym Phenom to już X3 z perspektywą odblokowania czwartego jajka. Dla mnie sprawa jest oczywista. Lepszy będzie procek AMD. Od większej ilości jajek raczej nic się nie stanie. W dodatku perspektywa DX11 które to już jest coraz bliżej. Zdecydowanie X3 720.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PII 720 - 3.7/3.8GHz , e8400 - 4.1/4.2GHz

Wiadomo sa Phenomy co na 4.0 pójdą, i sa E8400 co na 4.0 z 1.45v core mają problem. Jendak e8400 z reguły lepiej się kręci.

Podoba mi się przy tym mit 4 rdzenia, fakt jest on do odblokowania ale 50% egzemplarzy nie jest stabilne z nim. Rb-C2 są przy tym najlepsze w 4 rdzeniach mimo to u nich także zdarzają się błedy:]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

Jaką mam kartę? Radka HD 4850 512/256 ddr5 od Palita. Aha i mam zamiar Scythe kupić Mugena 2 jako chłodziarkę i jakiś lepszy ram, bo teraz mam 2x 1GB 800Mhz od patriota. :)

A co do procka... Po zsumowaniu głosów (na oko), wychodzi, że AMD jest na lekkim prowadzeniu... A komp do gier ma być głównie i do komfortowego korzystania z systemu. ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się przy tym mit 4 rdzenia, fakt jest on do odblokowania ale 50% egzemplarzy nie jest stabilne z nim. Rb-C2 są przy tym najlepsze w 4 rdzeniach mimo to u nich także zdarzają się błedy:]

Mit nie mit, właśnie wróciłem od gościa któremu udało się odblokować jajko i wszystko chodzi jak należy. Także rożnie bywa. Ja rozumiem, że w takich przypadkach 100% gwarancji nie ma podobnie jak z poszukiwaniem procków pod o/c ale zważ na jeden szczegół, że E8400 wogóle takiej opcji nie udostępnia. Także myślę, że warto jednak zaryzykować. Poza tym nie jest tak źle z tymi "poszukiwaniami zaginionych jajek" skoro są sklepy które sprzedają wyselekcjonowane takie właśnie procki po nieco wyższej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna ważna rzecz, w przypadku intela jeżeli chcesz OC na poziomie 4.0Ghz muisz kupić dośc dobrą plyte + drogie pamięci DDR2 bo 1066Mhz, które od 800 są dalej sporo droższe, około 20zł droższe od 800Mhz, są też znakomite OCZ titanum 1150Mhz pracujące z timmingami 5-5-5-18, jednak tutaj cena jest w okolicach GGR3 1600MHz CL 7... Które będą szybsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety bez dobrego mobo ani kroku w tym temacie. Jeżeli ktoś myśli że na jakimś pierwszym lepszym rozwiązaniu opartym o jakiś P43 zrobi dobry wynik to się może ładnie rozczarować częstymi resetami czy innymi niebieskimi ekranami. Mobo to ważna sprawa i nie warto na nim oszczędzać nadmiernie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500zł na te 4 częsći to nie jest mało ;)

Gigabyte MA770T-UD3P (AM3) 340

Phenom II 720 X3 TripleCore 2.8GHz AM2+/3 Black BOX 550

Kingston 2x2 GB Dual 1600MHz HyperX DDR3 330

Chieftec GPS-500-AB-A 500W 240

Razem: 1460ł, wersja z chłodzeniem będzie mieć 2*1GB ram + AC Freezer Xtreme.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@TH3V

Ja rozumiem, że ty jesteś opętany żądzą podkręcania wszystkiego co się tylko da. :biggrin: Ale zważ, że inni mogą nie podzielać twoich upodobań. Któryś już raz z kolei polecasz drogie, wypasione moduły RAM do Phenoma Black Edition z uwolnionym mnożnikiem. I po co? Przecież magistrali podczas O/C nie będzie ruszał. Wystarczy standardowe 1333 MHz CL9. Reszta twojego zestawu jest w porząsiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...