Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Assasin93

Rozwiązany: Mass Effect - problem z teksturami

Polecane posty

Witam,

otóż gra działa dobrze, ale na jednej z planet - Theron czy jakoś tak (ta planeta z lawą) nie mam tekstur, po prostu czarne pola. Widziałem inne tematy, i tam było coś o Narzędziu Konfiguracji i opcji "Napraw", ale u siebie nic takiego nie znalazłem (wchodzę z launchera -> "Konfiguracja"). Komp: ATI HD4570 Mobility (laptop Asus X61S) 512Mb, 4Gb RAM, C2D T6400 @ 2.0Ghz, Vista Home Premium. Sterów od grafiki aktualnych nie mam, ale za nic w świecie nie mogłem znaleźć do tego modelu karty, co ja mam. Szukałem na stronie ATI, Asusa, nic. Grę mam od roku (od premiery) i grałem na niej na słabszym sprzęcie i nie miałem takich problemów. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna metoda z forum.gram.pl:

"Jeżeli mimo powyższego działania czarne dziury tekstur po lawie nie zniknęły, to trzeba w pliku BaseEngine.INI (folder gry) lub BioEngine.ini (folder tymczasowych ustawień w Moich dokumentach) ustawić taką wartość:

[systemSettings]

...

OnlyStreamInTextures=TRUE

...

A następnie ponownie usunąć cache shaderów.

Przy czym po zmianie tego pierwszego pliku zmiany będą zawsze trwałe (również dla wszystkich kont systemu) i zaskoczą dopiero po zmianie konfiguracji grafiki (wtedy przepisywany jest BaseEngine.ini do BioEngine.ini wraz ze zmianami ustawień). Zmiana BioEngine.ini dotyczy zawsze tylko bieżącego użytkownika (konta)."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mi chodzi o to "A następnie ponownie usunąć cache shaderów." Jak to zrobić? Czytałem, że coś w Narzędziu Konfiguracji, ale nie znalazłem takiej opcji u siebie.

PS. Mam oczywiście patch 1.01a PL.

EDIT: Próbowałem zmienić tylko ten plik .ini, dalej nie mam tekstur. Wie ktoś, jak usunąć ten cache?

EDIT2: Udało mi się usunąć ten cache. Trzeba wejść we właściwości "MassEffectConfig.exe" (Mass Effect\Binaries), włączyć tryb zgodności z XP i uruchomić jako administrator.

EDIT3: Wszystko już ładnie działa, dzięki. Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...