Skocz do zawartości
Cappi

Wymiana gtx 960 na coś do 1000zł

Polecane posty

@Cappi Dosc niezreczny budzet na taka operacje. Na pewno dobra opcja bylaby ta 1650 Super:

https://www.ceneo.pl/89329927

Zostaje prawie 200 PLN, a przydaloby sie dolozyc ramu, bys mial 16 GB. Do nowych gier niestety trzeba. Z opisu wnioskuje, ze masz jedna kosc 8GB 3200 (to OC to profil XMP?) Mhz, CL16?

Z drugiej strony kuszaca opcja jest duzo mocniejsza, wykraczajaca poza budzet 1660 Super:

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1660-super-oc-6gb-gddr6-gv-n166soc-6gd-5940480/

https://www.gpucheck.com/pl-pln/compare/nvidia-geforce-gtx-1660-super-vs-nvidia-geforce-gtx-1650-super/intel-core-i7-8700k-3-70ghz-vs-intel-core-i7-8700k-3-70ghz/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie testy

Mam tego GIgabyte i nie polecam. Chyba, że zupełnie nie obchodzi kogoś kultura pracy tej karty. Dość ciepła a przede wszystkim strasznie głośna. Przynajmniej po przesiadce z MSI gtx 960 GAMING 2G. Ja zapłaciłem za nią 900 zł i moim zdaniem dużo więcej warta nie jest.

A jeśli masz 4 sloty na płycie to możesz dołożyć kolejne 2 kości RAM i będzie 16 GB w dualu.

 

Edytowano przez Patryk1710
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cappi To dokup drugi set 2x4 GB. 1660 jest nieznacznie mocniejsza, ale - biorac pod uwage jej ceny - kompletnie nieoplacalna przy 1660 Super.

@Patryk1710 DC na 4 kosciach to bardziej skomplikowany problem, ale ogolem warto te ramy dokupic. Kwestia rozbije sie o cene, bo byc moze lepiej wyjdzie sprzedajac obecne kosci i kupujac 2x8GB.

Co do karty. Bawiles sie krzywa wentylatorow? Gigabyte ustawia ja zwykle, by zachowac jak najnizsze temperatury, poswiecajac kompletnie kulture pracy. Ich krzywa jest po prostu bardzo agresywnie ustawiona w gore, stad nagle przyspieszenia i zwolnienia wiatrakow. Sam mam 2070S Gaming OC i u mnie wiele zrobilo cos takiego: granica trybu pasywnego o 3 stopnie w gore (weliminowalo to bezpodstawne nagle wlaczenia i zwolnienia wentylatorow na necie/yt) i niech wtedy wskakuja na 40%. Pozniej dopiero 77C to granica, w ktorej rozpedzaja sie ponad 60% i na 100% wlaczaja przy 80C. Na fabrycznych ustawieniach mialem srednio 70C, teraz przy dluzszych sesjach jest to 73-74, ale roznica w kulturze pracy to niebo, a ziemia. Nic jak dotad nie dobilo mi do tego bardzo niefajnego przedzialu 77-80C.

Oczywiscie karty MSI to zwykle klasa sama w sobie, jesli chodzi o kulture pracy i przesiadka mogla byc dosc brutalna. Nie wiem jednak, jaka masz obudowe, a to bardzo wiele w kwestii pracy karty zmienia.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cappi Kazda karta moze byc glosna - to zalezy od obudowy i posiadanego coolera CPU, ktory moze wzmacniac przeplyw powietrza w budzie. Ty masz calkiem niezle chlodzona budke i potwornie glosny cooler na procesorze. Dlatego nie widzialem sensu brania najcichszej i najdrozszej karty. Gigus wcale nie jest glosny, po prostu sa cichsze. Karta zachowuje sie inaczej w kazdym cofingu, wiec zawsze nalezy samodzielnie ustawic krzywa wentylatorow. Z najcichszych bazowo 1650S polecilbym Ci:

https://www.ceneo.pl/89661593

Jednak kupowanie karty cichej, ktorej cena w wiekszych sklepach podchodzi pod ceny 1660S i majac w budzie halasnika w postaci stockowego coolera, wydaje mi sie mijac z celem. Sensownie byloby wraz z karta wymienic cooler CPU. Masz tu sensowna opcje, najbardziej oplacalny cooler w tym budzecie - najcichszy i najbardziej wydajny:

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-deepcool-gammaxx-400-dp-mch4-gmx400-991037/

https://www.morele.net/thermal-grizzly-pasta-termoprzewodzaca-kryonaut-1g-tg-k-001-rs-757743/ Z najlepsza pasta bedzie jeszcze chlodniej, wiec ciszej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CappiJesli nie straszne Ci ryzykow olxowe - zdecydowanie, ale upewnij sie co do dlugosci gwary (nie tej rozruchowej od goscia). To nieznacznie mocniejsze 1660 Super w cenie 1650 Super. Cena zadna okazyjna, bo wiekszosc z 1070 zwykla stac po 900 PLN i to za topowe modele, ale zawsze mozna sie potargowac - troszke tego na rynku jest. Zawsze tez czytaj recenzje modeli, ktore Cie interesuja - nie chcesz przeciez niczego glosnego i goracego. No i sprawdzaj, czy wejdzie na dlugosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cappi Wystepuje to w momentach, kiedy karta powinna sie nudzic (pulpit/net/yt)? Mysle, ze chodzi o granice trybu pasywnego. Wiatraki twojej karty zaczynaja latac dopiero, gdy karta przekroczy pewna temperature. W dedykowanym Zotacowi programie do obslugi karty przestaw temperature, przy ktorej wlaczaja sie wentylatory o jakies 3-5 stopni w gore.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cappi

Dobrze. Ustaw krzywa tak:

Obroty wentylatorow/temperatura

0% / 0C-60C

40%/61C

60%/74C

100%/80C

Pomiedzy punktami ciagniesz proste kreski, zadnych zawijasow i punktow posrednich.

Celem jest, by przy maxymalnym grzaniu karty podczas jakiejs wymagajacej gry nigdy nie dojsc do 75C, a najlepiej miec ich niewiele wiecej niz 70. To bezpieczne wartosci. Chodzi o to, by nie grzac karty, ktora wg Nvidii moze dzialac w o wiele goretszych temperaturach, ale nie ma co jej nadwyrezac.

Jesli temperatury beda nizsze niz 70C, mozesz podniesc punkt 60%/74C do np. 75,6,7. Bedzie to polepszac kulture pracy.

Jesli temperatury beda wyzsze niz 75, obniz powyzszy punkt do np. 73,2,1 itd. Pogorszy to kulture pracy, ale zapewni obnizenie tempow.

Niemozliwym jest ,,korespondencyjnie" ustawic krzywa na karcie, ktorej sie nigdy nie mialo, ale z tego co widze po recenzjach, to dobrze chlodzona karta, wiec ta krzywa powinna zepewnic Ci zadowalajace temperatury i kulture pracy.

EDIT: Testuj i zdaj raport :]

 

 

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cappi

A jakie masz temperatury podczas gier? To normalne, ze przy 61C wiatrak sie wlacza i wylacza, bo tak Ci polecilem ustawic. Mozesz przestawiac granice trybu pasywnego.

EDIT: Zapisales moje ustawienia i sa aktywne?

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cappi Nie rozumiem za bardzo, co piszesz, ale eksperymentuj. Ogolem z krzywa od granicy trybu pasywnego staraj sie bazowac na 1-2 prostych, nie baw w miliard punkcikow i staraj nie isc z pierwsza prosta zbytnio w gore. Im lagodniej zwieksza sie predkosc wentylatorow, tym lepsze to dla uszu. Dlatego podzielilem krzywa na dwie proste. Pierwsza daje kulture pracy, do drugiej nie chcesz nigdy dobic. Chodzi o to bys tak ustawil punkt pomiedzy nimi (60%/74C), by nigdy nie zblizac sie do jej granicy na mniej niz 2-3 stopnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...