Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hoo

Upgrade sprzętu 1100-1300 zł.

Polecane posty

Witam! Prosiłbym o poradę planuję upgrade do komputera, obecnie posiadam:

Zasilacz: Modecom Carbon 430W

RAM: 2x1gb DDR2

W niedługim czasie sprzedam Athlon x2 4000 i płytę główną, mój budżet to ok. 1100-1300 zł. Czy opłaca się teraz robić upgrade czy warto trochę poczekać, komputer zastępczy mam, proszę o porady bo nie orientuje się ostatnio na rynku IT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to daltego mówię zmień zasilacz bo ja i jeszcze wielu innych użtkowników nie ma do niego zaufania. i jaki to ram???

ehh czy Ty naprawdę jesteś czy tylko wyglądasz na upierdliwego cżłowieka? Niby dlaczego nie mają zaufania, a jakie to ma znaczenia jaki ram, nie wiem jakiś 667 mhz kingston.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości, przecież Carbon'y to całkiem solidne zasilacze są... A to, że ModeCom, Volcano i MC też słabe? : ) Ja rozumiem, że Be Quiet, Tagan, Corsair są super, ale to coś jak ferrari w świecie aut.

Gigabyte MA770T-UD3P (AM3) - 340

AMD Athlon II X2 250 AM3 BOX 300zł

Kingston 2x2 GB Dual 1333MHz DDR3 - 280

Radeon 4770 HIS 512MB 2xDVI (PCI-E) - 480

~1410zł

Gdzieś czytąłem ze z tym procesorem AM2+ sa problemy na tej płycie, ale znajomy ma i jest ok.

Wylazłęm 100zł ponad ale sprzedasz jeszcze ramy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@th3V jednak nie chcę sprzedawać ramów, to raczej będą niepotrzebne koszty , kości to sobie kiedyś z czasem jeszcze dokupię. A z ceną to wolałbym się jednak zmieścić w granicach 1100 zł., 1300 zł. to musiałbym pożyczać więc jak nie jest konieczne to nie.

Co do tego radeona 4770 to na allegro są zawyżone jego ceny o lekko 100 zł., bo są ostatnie sztuki, ale z tego co patrzyłem hd4850 jest trochę wydajniejszy od niego i tańszy(10-20 zł.), ale za to bardziej prądożerny.

Jeszcze kwestia platformy pod AMD, wiem, że na platformę intela już nie będą produkowane procesory, bo wyszła i7, ale intele widziałem w testach są chyba lepsze do gier niż amd..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoo tak jestem upierdliwym człowiekiem (a co do ramu to na ddr2 to minimum to już 800)

M@TH3V z carbonami miałem pare nieprzyjemnych sytuajcji więc je odradzam.

proponuję takie coś

AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/

279zł

AMD Phenom II X3 710 /2.6GHz, 95W, BOX, AM3/

470zł

GoodRam 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PRO

230zł

Gainward GeForce 9800GT GoesLikeHell 512MB DDRIII /256bit/ HDMI DVI

450zł

razem 1429 (-ram 1119)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy WY nie czytacie czy co? Przecież piszę już 3-ci raz, mam ramy i nie zamierzam ich zmieniać!!! BO nie ma to najmniejszego sensu, a procesor jak kupię nie zamierzam dużo podkręcać, maximum to 10-15 %!!

A zestaw nie może przekraczać 1300 zł.!!!! Najlepiej jakby wyszedł za 1100 zł.

michi93 opisz jakie sytuacje miałeś z tym carbonem 430w ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wesoła dyskusja się tu wywiązała;) Też się przyłączę;)

hoo

Na początek to policz w tył od 10, tak dla uspokojenia;)

Naprawdę nie trzeba tak krzyczeć. Koledzy starają się ci przekazać, że pamięci o częstotliwości 667 MHz nie pozwolą na żaden O/C. Nawet 2% na nich nie osiągniesz. Ale jak już się uprzesz to ostatni zestaw michi'ego będzie w sam raz (po odjęciu RAM).

PS.

To już drugi raz dzisiaj michi. :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko po co mi taki kiepski procesor, wolę platformę Intela, jaka w takim razie konfiguracja na intelu?

Tu widać czarno na białym, że tańszy e7400 jest wydajniejszy od tego athlona http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4797-8

Koledzy starają się ci przekazać, że pamięci o częstotliwości 667 MHz nie pozwolą na żaden O/C. Nawet 2% na nich nie osiągniesz. Ale jak już się uprzesz to ostatni zestaw michi'ego będzie w sam raz (po odjęciu RAM).

A dlaczego na żaden oc? hm..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości, ten test to kpina w żywe oczy. Najdroższe i najszybsze procki od AMD są w nim wolniejsze od najtańszego intelowego E7300. Poszukaj testów na innych stronach. Okaże się wtedy coś zupełnie odwrotnego.

Bo przy O/C podnosi się jednocześnie częstotliwość pamięci, a te twoje już od początku będą działać na granicy stabilności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości, ten test to kpina w żywe oczy. Najdroższe i najszybsze procki od AMD są w nim wolniejsze od najtańszego intelowego E7300. Poszukaj testów na innych stronach. Okaże się wtedy coś zupełnie odwrotnego.

Bo przy O/C podnosi się jednocześnie częstotliwość pamięci, a te twoje już od początku będą działać na granicy stabilności.

kłamiesz, kolejny fanboy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłamiesz, kolejny fanboy...

=D

Mam pytanie ile kupujesz e-gielde? Mam numery z 2005 i ostatnie dobre recenzje amd/ati to - Athlon 3200 i Radeon X800, nawet 4870 został skrytykowany:-)

E-Gielda była bardzo dobra, ale te testy coś im nie siadły. Tom's Hardware, PcLab, Xtreme Systems, Benchamrk, Overclockers, Guru3D, Icrontic, hothardware mają inne wyniki:-)

Jak wiesz lepiej kupuj co chcesz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłamiesz, kolejny fanboy...

=D

Mam pytanie ile kupujesz e-gielde? Mam numery z 2005 i ostatnie dobre recenzje amd/ati to - Athlon 3200 i Radeon X800, nawet 4870 został skrytykowany:-)

E-Gielda była bardzo dobra, ale te testy coś im nie siadły. Tom's Hardware, PcLab, Xtreme Systems, Benchamrk, Overclockers, Guru3D, Icrontic, hothardware mają inne wyniki:-)

Jak wiesz lepiej kupuj co chcesz ;)

takie wyjaśnienie bardziej mi się podoba, nie wiedziałem o tym, Ja się praktycznie zatrzymałem na tamtych latach gdzie e-giełda trzymała poziom.

Co do pamięci DDR2 to jak już to sprzedam je jak potanieją ddr3 a ddr2 podrożeją, na razie potrzebuje tylko płytę główną, procesor i kartę graficzną na ten zasilacz.

Czy to obojętne czy wezmę platformę AMD czy Intela?, tak nawiasem mówiąc mam to w d...., że platforma intela już umarła bo nie będą na niej robić nowych procesorów, chcę kupić wydajny zestaw do kwoty 1100 zł., a w przyszłości to kupię sobie całkiem nowy komputer , nie będę nic upgraedował.

Więc tak ostatecznie jakie konfiguracje polecicie, sorry za te posty, ale latałem już po kilku forach i mnie coraz większa irytacja łapie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoo

Przyłapałeś mnie, przyznaję się. :laugh: Tak naprawdę najlepiej zrobisz kupując Celerona Dual Core E1400, duża oszczędność, i w dodatku ten też miażdży słabe procki AMD, co to tylko jadą na opiniach wstrętnych fanbojów. :laugh: Poszukaj na e-giedzie, tam na pewno to potwierdzą. Życzę owocnych zakupów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA ci zaproponowałem spox zestaw za tąkwotę ale widzę ,że ty jesteś lepszy więc też powiem miłych zakupów ,tyle odemnie.a jeszcze co do mojego zestawu 50% szans na odblokowanie 4 rdzenia .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęły mnie zastanawiać te testy tak bardzo poważnie... Bo nie nazwałbym e-giełdy stronniczą, ale Crysis i wyniki w nim mnie zaskoczyły:-)

Koledze pożyczyłem moja karte odpaliliśmy Frapsa i Crysis (wersja standardowa - nie pytać czemu :)) na:

C2D E8400 @ 3.3Ghz

Patriot 4*1 GB 800MHz DDR2 LLK CL4

Asus P5K

4890 Vapor-X

1680/1050 /AA off/ High

C2D 8400 - Było około 37 fps

Na

Phenom II 2.8Ghz (HTT 2.0GHz)

2*2GB OCZ 1333Mhz CL 7

GB UD5P

4890 Vapor-X

1680/1050 /AA off/ High

PII ~ 13 - 22FPS

Lekkie zdziwienie, co jest nie tak, i... Wine za taki wynik ponosi niedopracowany EES... Jego zadaniem jest dynamicznie zmieniać napięcie i zegar CPU podczas obciążenia, i w Orthosie tak jest, jednak w Crysise po wyłączeniu EES było... 31-32 fps, jest różnica C2D jest wydajniejszy w grach od PII ale nie jest t 30% jak w przypadku Phenoma I tylko około 3-7% :]

Kolejna ciekawa rzecz to zmiana HTT na 2.6GHz w tedy zyskujemy 3 fps, co przy niższej rozdzielczości zamieni sie pewnie w około 7fps.

Inaczej nie umiem sobie wyjaśnić różnicy 60%!!! pomiędzy PII 940 a E8400, jeżeli chodzi o grafike PII i Quady są podobne do Ci7 racze długo AMD nie będzie miało podejścia, choć może się myle.

No i GTA IV... jeżeli Crysis chodzi juz dobrze na E5200 i 4770, na Athlonach II i 4850 (testy z innych stron) to... sory ale ta gra potrzebuje Core I7 i CF 2890 / SLI 275GTX i możemy się cieszyć grą przy sensownych detalach =D

hoo

Żeby nie było iż fanboj jestem, jakieś 30 dni temu na tym forum napisałem by nie brać Phenomów II bo to syf (Nie znałem sytuacji okres maturalny w tedy był) , wciskałem w każdy zestaw E8400, jednak poczytałem troche w końcu sam się na niego zdecydowałem i jestem w 110% zadowolony..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...