Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

The Witcher

Czy mogę podłączyć HDD i napęd optyczny jednym kablem 40-żyłowym?

Polecane posty

a jakie to mobo.a co do pytania to raczej nie.może po prostu dali CI nie ten model co trzeba.a mówić ,że cie oszukali w sklepie nie możesz(w tym sensie że to nic nie da)zobacz co pisze na każdej stroni int pod opisem danego podzespołu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem pytanie, to tak, możesz, tylko nie używaj kabla 40-żyłowego, tylko 80-żyłowy, bo ten pierwszy będzie mocno ograniczał transfer. Większość współczesnych płyt głównych ma jeden kanał ATA (a właściwie PATA), pod który można podpiąć 2 urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. To tylko chwilowe rozwiązanie, dopóki nie kupię nowego HDD. Niestety mam kolejny problem. Gdy odpalam kompa i ma się ładować HDD jest tylko czarny ekran. Sformatowałem partycję z systemem i teraz zamiast czarnego ekranu jest coś w niezrozumiałym dla mnie języku (nie chodzi mi tu o angielski xD): Trap Exception cr0=00008 cr=coś tam i dalej jakieś e0 czy jakoś tak. Podpięty jest kablem 40 żyłowym, bo 80 żyłowy nie sięga. Mam jakoś podpiąć do tego 80 czy sformatować cały dysk? Jeśli to ważne, to twardziela ustawiłem na master, a nagrywarkę na slave.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 2 kompie próbowałem właśnie podłączyć HDD i nagrywarkę na jednej 80 i wywala piękny niebieski ekran^^ może coś źle robię??-HDD i nagrywarka na jednym to nie wypał nawet, jeśli się to uda podłączyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno źle korzystasz ze słownika ortograficznego.

Nie uważam, że HDD i nagrywarka na jednej taśmie to dobry pomysł, ale jeszcze w życiu nie widziałem, by blue screen-y wyświetlały się przez to, że ktoś tak podłączył napęd i HDD, a kiedyś była to dosyć powszechna praktyka. Więc uważam, że najpierw dobrze by było się upewnić, czego to tak naprawdę jest wina, bo głupio kupować nagrywarkę, by tydzień później wymieniać np. twardy dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to masz I przypadek ja jeszcze w żadnym kompie nie spotkałem się z nagrywarką i HDD na jednej taśmie nawet w tych starszych(możliwe dlatego ,że nie pracuje w serwisie i mam ostatnimi czasy coraz mniejszą styczność ze sprzętem)

a co do błędów każdemu się zdaża jak od 2 dni nie śpi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...