Skocz do zawartości
Zawisza

Komputer ~4000 pln

Polecane posty

Hej

Tytułem wstępu chciałbym składak za około 4k. Na sprzęcie znam się trochę jednak nie wystarczająco żeby samemu złożyć cokolwiek. Obawiam się też samego fizycznego procesu składania, mam tendencje do łamania rzeczy. Caly setup ma być docelowo podłączony do telewizora i służyć do grania. ETA marzec - kwiecień. 

TL;DR

Budżet na komputer: około 4000zl

Czy wliczyć system w cenę: poproszę. Z systemem może przekroczyć budżet. Platforma os - Windows 

Zastosowanie komputera: gry

Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): telewizor LCD w HD 

Czy sprzęt będzie podkrecany: nie

Termin zakupu komputera: marzec - kwiecień 

Dodatkowe uwagi: patrz wstęp. Nie czuję się na tyle pewnie żeby samemu coś złożyć. Peryferii nie potrzebuje, sam top z podzespolami i systemem. Dodatkowo chciałbym względnie duży dysk SSD (minimum 500 GB). Mam takowy w rabotu i się zakochałem w nich. No i kartę sieciową która obsłuży WiFi, bo mam router w dość niewygodnym miejscu i ciągnięcie kabli będzie mordega.

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanie komputerów nie jest trudne, ale przecież sklepy też składają.

Koszyk ~ 4000 zł https://www.x-kom.pl/lista/z9zawdn8f

Tam wlicza się gratis za 200 zł ale gdy dodasz do swojego koszyka, zmieni sie na jeden grosz.
Grafa jeszcze trochę drożej RX 5700
RX5600 XT https://www.x-kom.pl/p/540711-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-5600-xt-pulse-6gb-gddr6.html nowa, wczoraj była premiera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ten radzi podoła zadaniu? Jestem dość sceptycznie nastawiony do czerwonych jeśli mam być szczery całkowicie 

Oraz od razu pytanie bo jak jestem w pracy to ziemniacze strasznie. Ten Xbox game pass wpisany l33t speakiem to co to jest dokładnie raz jeszcze? 

Edytowano przez Zawisza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bump tematu

Udalo mi się dorzeźbić odpowiednią ilość kasy tak żeby móc kupić ten rig jeszcze w marcu. Czy zestaw zaproponowany przez nietoperza jest nadal optymalny? No i oczywiście jak to wygląda ze złożeniem takiego sprzętu. Jak wspominałem słabo się na tym znam i nie chce niczego spierdzielić 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dirian napisał:

No jak widać obecnie ceny dość mocno podskoczyły i zestaw powyżej znacząco przekracza budżet.

Masz do wydania równo 4K, czy ew. 2-3 stówki byś jeszcze znalazł?

Jestem w stanie dogiac budżet do 4500 ale wolalbym się zamknąć bliżej 4k jak dalej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dirian napisał:

A jeszcze powiedz - ten "telewizor HD" to jest 720p czy 1080p? Planujesz zakup jakiegoś monitora?

1080p. Nie planuje kupować monitora. Zestaw ma być podpięty docelowo pod tv. Jedyne co to planuje wymienić TV na nowszy model w przyszłości. Typowy zestaw kanapowy ino zamiast konsoli piec 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, to jeśli jeszcze ~ 250 zł się znajdzie to zestaw na dziś wyglądałby tak:

https://www.morele.net/inventory/info/6a089d00/

W gruncie rzeczy podobna konfiguracja do tej od nietoperza, ale bardziej opłacalny model karty graficznej, procek zmieniony na Ryzen 5 1600 AF (to praktycznie to samo co Ryzen 2600, różnica to 100 MHz mniej, ale też ponad 50 zł taniej - można podkręcić bez problemu w razie czego), lepsza obudowa, lepszy zasilacz. Dysk SSD trochę gorszy, ale do domowych zastosowań w zupełności wystarczy - niestety SSD ostatnio mocno podrożały.

Montaż za 1 zł po wklepaniu kodu rabatowego "7YI2XDCTNZ"

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zawisza Dwa razy w przeciagu trzech lat zamawialem czesci z usluga zlozenia w calosc za 1 zl. z purepc. Nie bylo problemu z podmiana podzespolow, ktore uznalem za mniej trafione (mam wrazenie, ze czasem zestawy z purepc sluza morelom do spychania nienajlepszych modeli), a same kompy zostaly zlozone zwyczajnie dobrze z bardzo schludna kablologia. Co do opakowania przesylki tez sie nie ma do czego przyczepic. Przestali doklejac plomby gwarancyjne do obudowy i zaczeli dorzucac do srodka torebki z powietrzem - czyli #dobrazmiana

 

EDIT: Mozesz wyslac handlowcowi morele zapytanie o oferte na bazie koszyka i dostaniesz smieszna znizke rzedu <30 PLN. Zawsze cos.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...