Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luq92

Artefakty na monitorze

Polecane posty

Mam dość dziwny przypadek gdyż po naprawie czujnika temperatury na grafie (takie przyklejanie na wierzch karty) i przypadkowym wyciągnięciu z płyty głównej kabelków włącznika kompa i założeniu ich z powrotem to dobre miejsce komp dziwnie się zachowuje. Dysk podczas włączania komputera później startuje niż zawsze i są artefakty na pulpicie. A gdy włączam muzykę to odtwarzacz jest "pocięty" przez podłużne linie i przy zmienianiu piosenki system się przycina. Karta i procesor działa z seryjnymi zegarami. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu byłem już z zasilaczem w serwisie. Ale wtedy tylko kable chyba sie popaliły bo zasilacz stary mam. Ale mam kompa na gwarancji to raczej innego zasilacza nie dostane co najwyżej nowego tej samej firmy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup taki zasilacz http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=10362 i idź do nich z kompem i każ im wymienić ten zasilacz i najlepiej jak byś przy tym był.-wiem że boli wydawanie tyle kasy jak się już coś ma ale ten zasilacz co masz to tykająca bomba. i wróć procka do fabrycznych ustawień ,jak zasiłke wymienisz to dopiero wtedy kręć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe żeby komp sam się naprawił??? Na początku przy słuchaniu muzyki się zawiesił a teraz bez zarzutu działa. Co prawda jestem przyszły informatyk ale nic z tego nie rozumiem... Może to przez powrót do standardowych zegarów? I zamiast w GRID-dzie mieć 40- 50 fps ma ok 16...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego problemu, to możliwe, że czegoś nie docisnąłeś jak należy, ale bardziej prawdopodobne jest to, że Twój Codegen powoli dokonuje swojego żywota.

Codegeny są bardzo niestabilne, możliwe, że np. przez jakiś czas podawał złe napięcie lub za mało mocy, a teraz chwilowo mu przeszło. Wymień zasilacz, póki jeszcze masz czas, nawet jeśli to nie jego wina, to i tak na tym nie stracisz. Zasilacz może zabrać ze sobą do grobu cały komp, a z wyegzekwowaniem gwarancji na części, które padły z winy zasilacza możesz mieć problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem właśnie jakby za małe napięcie dawał. Znowu mam artefakty. Jeszcze niech mi zmienią jeszcze raz zasilacz bo kasy na nowy nie mam. Chyba, że się zgodzą żeby inny zasilacz wsadzili

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sobie speed fana zainstalować i zobaczysz jakie masz napięcia a najlepiej miernikiem sprawdzić ja na twoim miejscu wytrzasnął tą kasę spod ziemi żeby tylko nowego kompa nie kupować.za dopłatą mogą Ci wymienić zasilacz ale jak coś to taga,chiftec,ocz,bequiete(nie wiem jak to sie pisze)crosair ,forton najlepiej to przeczytaj http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...p;mode=threaded i nie obciążaj kompa do wymiany zasilacza moja dobra rada

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Wszystkie zegary mam poniżej seryjnych i odłączyłem nagrywarke i czytnik kart pamięci. A na GPU-Z pokazuje, że na procu mam o 0,1 V mniejsze napięcie niż powinno być. Z resztą zawsze tak było. Ale podobno ten program do końca prawdy nie pokazuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden program "prawdy" nie pokazuje najlepszy do tego jest miernik

udaj się do jakiegoś kolegi i pożycz od niego firmową zasiłkę u podłącz u siebie i zobaczysz co i jak ale i tak wymiana zasiłki będzie konieczna .dociśnij wszystko i jak temp w kompie? jaka buda i czy cyrkulacja powietrza istnieje?? jeśli możesz to dodaj zdjęcie wnętrza kompa

jeszcze może Ci się mobo sypać bo gigashit to gigashit jak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...