Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wilk

Niestabilny komputer - dzwięk PC SPEAKERa

Polecane posty

co do przewiewnosci mojej obudowy to przy montażu zasilacza pougniatałem tam ladnie kable i obudowa tez ma "dziurki" wiec to nie problem temperatury :)

Wiem jaką masz obudowę, tam nie ma obiegu powietrza. Co najmniej jeden wentylator trzeba zamontować (z tyłu, wydmuchujący ciepłe powietrze).

Mamtest 86(+) robimy co najmniej dwa pełne przebiegi, wiem ile to trwa ale trzeba.

Możesz użyć http://www.goldmemory.cz/ -> jest w niektórych przypadkach "czulszy" (szybciej wywala błąd).

OCCT ustaw na 20 minut, to mi wystarczy (temperatury i napięcia powinny się ustabilizować po ~10 minutach) - nie chcę ci spalić kompa :P

Użyj też testu grafiki OCCT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, testy przechodzi. Tylko nie naprawił się od tego ;)

Dołóż wentylator na tył, nawet najtańszy obniży temperatury. Postaraj się wychwycić czy błędy nie występują w jakichś typowych momentach, może to jednak wina softu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jutro sprobuje zmienic OS'a na XP i zobaczymy co sie stanie :)

bo jesli nie ramy i zasilacz to gdzie jest przyczyna? grafika? jest mozliwe zeby cos bylo z nia nie tak? pisalem to juz wczesniej, że problem wystepuje w natezonych akcja scenach w takich grach jak mw2 czy battlefield bc2 jak i troche starszych. Wyglada to mniej wiecej tak, że gdy prawie nic sie nie dzieję wszystko plynnie działa, a gdy zacznie sie wartka akcja, ludzie zaczna biegac, budynki walic, pociski latac to wtedy zalacza sie taki jakby bullettime.

A co bedzie jesli zmiana na XP znowu przywroci problem z pcspeakerem? :/

tak czy siak spróbuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zmieniłem system na xp. Nie wiem jeszcze czy pozbylem sie bluescreena. Wiem natomiast, że nie rozwiązało to problemu. Nadal nie mam tego czego oczekiwalem od tego sprzetu :P wydaje mi się, że wina leży jednak po stronie karty graficznej, nie wiem dlaczego ale sądze, że już jest za stara by grać bez "lagów" na najwyższych w mw2 czy bf bc2 :/

edit: bluescreen juz sie nie pojawia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem -> serwis.

Ja tu widzę raczej "zasługę" płyty głównej, albo czegoś o czym jeszcze nie wiem. Grafika również jest podejrzana (szczególnie że to Gainward), ale moim zdaniem nie w pierwszej kolejności.

To może być banał, coś co można wykryć po pobieżnym sprawdzeniu kompa. Na odległość nie dam rady postawić diagnozy :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...