Skocz do zawartości
BolshoiBooze

Rozwiązany: Nowy komputer do gier. 3000zł bez GPU

Polecane posty

Budżet do 3200 MAX

Części które potrzebuję to procesor, RAM, obudowa, dysk na dane preferuje coś na PCIe lub M.2, napęd DVD, zasilacz z zapasem na przyszłą wymianę karty graficznej, płyta główna.

W skład wyceny nie ma zostać wliczony system Windows, aktualnie posiadam Windows 7 ale przesiądę się na 10 home. System kupię osobno.

Miejsce kupna części Morele.net.

Monitor który posiadam to 21,5 Cala FullHD wejścia obrazu to DVI oraz D-Sub. Posiadam przejściówkę z DVI na HDMI.

Zastosowanie to gry. Gry w które gram to Football Manager, LOL, Seria NFS, Forza Horizon 4, Serious Sam 3, ETS 2, FIFA, Cities Skylines i jeszcze kilka innych.

Będę podkręcał procesor.

Termin zakupu komputera to przełom stycznia i lutego.

Kartę graficzną przełożę z obecnego kompa. Kartę mam RX480 Gaming X 8GB, którą pewnie w przyszłości wymienię. Zależy mi na cichej pracy komputera. Chłodzenie też przełożę z obecnego komputera jest to be quiet! Dark Rock. Wszystko włożę do obudowy be quiet! Pure Base 600 bez okna. Do której dodam 3 140 mm wentylatory Pure Wings 2 PWM. Chce zrezygnować z tradycyjnego dysku na dane. Dużo na dysku nie trzymam 500gb wystarczy mi. Z starego kompa przełożę też dysk SSD 120 Gb na system oraz kartę dźwiękową. Ramy chcę z kośći B-Day. Swój koszyk już złożyłem. Proszę się do niego ustosunkować. 
Części które przełożę to Dysk SSD ADATA SU800 128GB SATA3
Chłodzenie Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 3 (BK018)
Grafika Karta graficzna MSI Radeon RX 480 GAMING X 8GB GDDR5 (256 Bit) 2xHDMI, 2xDP, DVI, BOX
Dżwiękówka Karta dźwiękowa Asus Xonar DGX (ASM)\

 

https://www.morele.net/inventory/info/1589ee82/

Edytowano przez BolshoiBooze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o procesor, który posiada 24 linie PCIe, tak?  (z czego 4 zarezerwowano do podłączenia chipsetu płyty głównej) - doczytałem gdzieś w internecie. Zostaje 20. Grafika bierze 16 rozumiem zostaje 4 a w koszyku mam też dysk m.2 PCIex4 więc już mam 0 a przecież posiadam jeszcze kartę dźwiękową. Czy będzie to wszystko działać razem? No i w końcu kiedyś być może będę chciała jeszcze dołożyć sieciową wi-fi albo inną dźwiękową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta WiFi oraz karta dźwiękową nie zapchają przepustowości, więc nie ma się czym martwić. Schody zaczynają się przy dołożeniu kolejnego dysku NVMe.

Co do zestawu:

1. Cruciale Ballistix na kościach Micron E-Die są raczej lepszą opcją: https://www.morele.net/pamiec-ballistix-ballistix-sport-lt-ddr4-16-gb-3000mhz-cl15-bls2k8g4d30aesbk-5675565/

2. Pure Base 600 jest raczej kiepsko wentylowana. Pod względem temperatur deklasują ją np. Cooler Master NR600 lub Corsair 275R Airflow.

3. Corsair RM650 to nowsza jednostka niż seria RMX, ale zastosowano w niej chińskie kondensatory. Zatem lepiej wziąć RM650X lub Seasonica Focus GX-650. Z tańszych opcji, można wziąć pod uwagę serię Formula Gold marki Bitfenix.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bull3t napisał:

Schody zaczynają się przy dołożeniu kolejnego dysku NVMe.

 

Ale na ten moment będzie działać? Co do obudowy to z racji że nie gram nałogowo to znaczy dużo a większą cześć czasu przy komputerze poświęcam serfowaniu bardziej zależy mi na cichej pracy jak dobrej wentylacji, a i tak przecież dołożę tak 3x pure wings 2 140mm. Zasilacz ten który wybrałem jest pół pasywny. Czy w zaktualizowanym koszyczku o te Twoje pamięci, wszystkie podzespoły będę ze sobą dobrze działać? Pomieści się to?

Edytowano przez BolshoiBooze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać, bo czemu miałoby nie działać?

1. Przy niskim obciążeniu większość nowych zestawów powinna być cicha, więc wyciszone obudowy - moim zdaniem - mają niewiele sensu. Przy wysokim obciążeniu wystarczą ciche wentylatory, cicha karta graficzna oraz odpowiedni cooler cpu.

2. Corsair RMX oraz Seasonic Focus również oferują półpasywny tryb pracy, a kondensatory mają japońskie. Z trochę niższej półki, Corsair TXM oraz Bitfenix Formula Gold nie są półpasywne, ale są ciche. TXM jest częściowo modularny, a Bitfenix ma wszystkie kable przymocowane na stałe.

3. Pamięci będą pasować, a wszystko powinno się zmieścić.

4. Do Dark Rock 3 będziesz potrzebował mocowania AM4: https://proline.pl/zapinka-be-quiet-zestaw-montazowy-do-chlodzenia-am4-bz006-p1307051

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...