Skocz do zawartości
Volkeer

Telewizor pod xboxa one x do 1400 zł (czy to ma sens?)

Polecane posty

Witajcie
Bardzo prosze o pomoc.
Aktualnie jestem właścicielem Tv marki Philips 40PFL5007K juz pare lat
Kupiłem konsole Xbox one x i mam wrażenie że kolory sa wyblakłe
Zacząłem myśleć nad TV pod 4K aby móc doświadczyć lepszej jakości obrazu
W związku z tym myślę nad zakupem nowego TV do 1400 zł max  4K i tu moje pytanie :

- Warto ?  Czy zmiana TV który ma 9 lat na jakiś TV 4K za 1350 zł da zauważalne ulepszenie obrazu?
zauważyłem że mój model ma funkcje zwana 
400 Hz Perfect Motion Rate a widze ze TV z 4K z mojej półki cenowej mają 60 Hz - różnica in minus ? 
 
Rzucam link z parametrami mojego TV

 https://www.philips.pl/c-p/40PFL5007K_12/5000-series-telewizor-led-smart-z-technologia-pixel-plus-hd/dane-techniczne

 

Bardzo proszę o rady i podrzucenie jakiegos polecanego modelu 
 

Edytowano przez Volkeer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4K to rozdzielczość, nie ma wpływu na kolory. Jeżeli chcesz żeby kolory były bardziej nasycone to szukaj telewizora z HDR10+ albo Dolby Vision.
Większość telewizorów na rynku ma matryce 50 lub 60Hz. OLEDy mają 100 albo 120Hz, szybsze są tylko monitory, ale i one mają górą 240Hz.
Picture Quality Index, Perfect Motion Rate, Motionflow XR, Motion Clarity Index itp. to ulepszacze, producenci mogą tam wpisać co chcą. Nie zawracałbym sobie nimi w ogóle głowy.

W tej cenie trudno będzie znaleźć coś dużo lepszego od tego co masz teraz. Raczej dozbierałbym kasę i poczekał aż OLEDy się upowszechnią i stanieją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zależy ile masz miejsca? i jak daleko siedzisz. Ja kupiłem ostatnio ten monitor: https://www.x-kom.pl/p/477493-monitor-led-32-i-wiekszy-acer-ed323qurabidpx-curved-czarny.html

Była promka i kupiłem za 999 zł. Mam PS4 i pc podpięte. Nie zamienił bym na nic innego. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...