Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Shrek 2

Polecane posty

Gość cglred
(...)Lepiej oszczędzać kaskę na coś lepszego.
(...)W końcu gra ma cene troszke mniejszą od far cry'a(...)
I teraz czas na pytanie: Ile ta gra kosztuje? Bo Far Cry chyba tani nie jest :cry: Zatem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Lepiej oszczędzać kaskę na coś lepszego.
(...)W końcu gra ma cene troszke mniejszą od far cry'a(...)
I teraz czas na pytanie: Ile ta gra kosztuje? Bo Far Cry chyba tani nie jest :cry: Zatem?

Tani nie jest, ale jak na hicior...... FC kosytuje 99zł, a shrek 80, 90 z czymś. Konkretnie nie pamiętam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cglred
cglred daruj sobie tą grę - jest, niestety, niskich lotów, chyba że masz 11-14 lat, to wtedy jak najbardziej ;)
Ok, więc zacznę od tego, że mam (prawie) 18 lat, a platformówki a'la Harry Potter mnie raczej nie bawią 8) Z drugiej jednak strony bardzo mi się podobał humor filmowego Shrecka. I właśnie dla samego humoru zastanawiam się nad kupnem tej gry. :-k Zatem, warto?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli takie platformówki Cię nie bawią, to nie jest to gra dla Ciebie. Humor w grze jest, nie powiem, czasami nawet śmieszny, ale gra nie dorasta filmowi do pięt. Za prawie 100 kupić grę dla paru śmiesznych textów, to moim zdaniem pomyłka. Hmm tak w sumie to ta gra mi przypomniała pewien tytuł na Amige 500 pt. "The Lost Vikings" (ach to były czasy).

Jeżeli masz młodsze rodzeństwo i chcesz ich przykuć do komputera - kup tą grę. Jeżeli nie - nie warto. Już lepiej wydać kasę na Beyond Good & Evil.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cglred
(...)Hmm tak w sumie to ta gra mi przypomniała pewien tytuł na Amige 500 pt. "The Lost Vikings" (ach to były czasy).
No to trafiles w sedno - pamietam, jak spedzalem cale noce przy tej gierce :) Mam zatem pytanie: w czym tkwi (wg Ciebie) podobieństwo tych dwóch gier?
(...)Już lepiej wydać kasę na Beyond Good & Evil.
:-k A czy przypadkiem B G&E to nie jest inny gatunek gier? tzn. czy to jest platformówka?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobieństwo tych dwóch gier tkwi w tym, że prowadzi się drużynę i w wielu miejscach, trzeba wykorzystać poszczególne umiejętności danej postaci. Pamiętasz - Olaf miał tarczę, Eryk szyko biegał, a Baelog miał miecz i strzelał z łuku. Tak samo jest tutaj. Czasami musisz skorzystać z umiejętności Shreka, czasami osła, czasami ciasteczka.

BG&E to nie jest inny gatunek. Shrek 2 to też platformówka. A Beyond Good & Evil zwyczajną platformówką na pewno nie jest!! Jest genialna!! I moim zdaniem długo nie pojawi się równie wielki hit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cglred

Ok, wlaśnie jestem po przeczytaniu recenzji Shrecka w CDA. :-k Wszystko ładnie i pięknie, ale z tego co CormaC napisał, gra jest zdecydowanie za krótka. No bo co jak co, ale maks. 5 h grania, to w stosunku do wysokiej ceny praktycznie nic. Zatem, jak na stan dzisiejszy, wstrzymuję się z kupnem tej gierki :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pograłem w to za wiele, ale sprawiało wrażenie gry strasznie infantylnej. Film był ok, może nie za bardzo smieszny, ale dało się oglądnąć. Z tak dobrego materiału można było zrobić grę o wiele lepszą, ciekawszą no i będącą większym wyzwaniem.... Tak czy owak Shrek 2 odniesie sukces - sama licencja filmu sprawi, że b.dużo ludzi zdecyduje się na kupno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość endriu_1000

Ja tam do Shreka nic specjalnie nie mam, ale gra na 4 godziny? Dziękuję, postoję. To szczyt wszystkiego. I jeszcze za taką cenę? Ktoś tu z kogoś robi wała. Ale wiadomo-kolejny sh..... na bazie filmowej licencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze zrobiłeś.... a co do tej recenzji to..... no comments.....

Jakies konkrety?

Wydaje mi się, że już przed napisaniem recenzji wiedziałeś, że cokolwiek napiszesz gra i tak dostanie 6. 6/10 za taką grę?? Wiadomo, to Twoja opinia, ale to woła o pomstę do Boga. Przez większość textu jeździsz (całkowicie słusznie) po tej parodii gry a na końcu wystawiasz tak wysoką ocenę. Już za sam stosunek ceny do długości/jakości gry nie pozwala na wystawienie 6.

Chyba, że dla Ciebie to magia Shreka....... tylko z tego wynika, że Shrek Saper będzie miał również 6......

EOT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że już przed napisaniem recenzji wiedziałeś, że cokolwiek napiszesz gra i tak dostanie 6. 6/10 za taką grę?? Wiadomo, to Twoja opinia, ale to woła o pomstę do Boga. Przez większość textu jeździsz (całkowicie słusznie) po tej parodii gry a na końcu wystawiasz tak wysoką ocenę. Już za sam stosunek ceny do długości/jakości gry nie pozwala na wystawienie 6.

Chyba, że dla Ciebie to magia Shreka....... tylko z tego wynika, że Shrek Saper będzie miał również 6......

EOT

Pod koniec tekstu zrobilem zastrzezenie, ze 2 punkty z tej oceny sa za sam fakt, ze to Shrek. Ale owszem, powinienem byl zrobic "na abarot", czyli wystawic 4 i zaznaczyc, ze jak ktos jest fanem Shreka, to niech sobie doda punkt czy dwa do oceny. Zreszta kazdy kto umie czytac ze zrozumieniem po przeczytaniu recenzji bedzie mial obraz gry (bo, jak sam zauwazyles, po grze jezdzilem). Ocena punktowa to tylko formalnosc (IMO gdyby ją zlikwidowac, to nic strasznego by sie nie stalo) i jesli nie za bardzo pasuje do wnioskow, ktore czytelnik wyciaga z tekstu, to tekst ma pierwszenstwo, nigdy odwrotnie. Fakt - ocena byla zawyzona, ale nie wynikalo to z faktu, ze z gory zalozylem ze taka bedzie. Shit happens.

PS. I nie zadne EOT, bo jesli ty zarzucasz mi stronniczosc na publicznym forum, to ja mam swiete prawo na twoje zarzuty odpowiedziec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że ocena punktowa to tylko dodatek do recenzji, ale bardzo mało osób zdaje sobie z tego sprawę. Tylko pytam się grzecznie - czy jest sens zawyżać ocenę tylko dla tego, że gra jest na takiej a nie innej licencji? IMO lepiej dowalić 4, niż wystawić 6 i w tekscie napisać, że należy dodać punkciki jeżeli ktoś nie może wytrzymać tego, że ocena jest tak niska, a bez Shreka nie umie żyć...

hehe - EOT nie miało iść do tego posta :P:P taki mały ups :P so.... forgive me :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Loonatyk

Cóż zdanie o obydwu filmach mam jak najbardziej pozytywną opinię! Tak to jest prawdziwa sztuka komedii a autorzy innych filmów rysunkowych powinni się tylko uczyć. No i kocham kota w butach, Senior :)

Gra pełni funkcje promocyjna, od dluzszego czasu tworzone do kazdego filmu rysunkowego są gry, ktore kupi ktos od razu po powrocie z kina i...zawiedzie sie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł- idealny

wykorzystania - no comments

Był to skok po kasę. Czytałem recenzje w cdaction i jka dowiedziałem ż e da się przejść grę bez ani jednego straty zycia i to w 4 godziny, myslałem że to żart. Ale niestety to prawda, naga prawda. Jest to gra dla dzieci, BARDZO MAŁYCH DZIECI...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że ocena punktowa to tylko dodatek do recenzji, ale bardzo mało osób zdaje sobie z tego sprawę.

Jesli dojdzie sie do wniosku, ze sam artykul nie jest ludziom potrzebny (bo maja rameczke z "brykiem" - plusy, minusy, ocena), to mozna zwatpic w sens meczenia sie i pisania go. A przeciez CDA to czasopismo, a nie instytucja pokroju Game Rankings. Na podstawie samej rameczki ciezko sobie wyrobic zdanie o grze.

Tylko pytam się grzecznie - czy jest sens zawyżać ocenę tylko dla tego, że gra jest na takiej a nie innej licencji?

Nie chodzilo o sam fakt, ze gra jest na licencji, bo akurat predzej mnie to od gry odpycha anizeli przyciaga (wyjatek - Star Warsy, bo to zazwyczaj bardzo dobre gry). Chodzilo np. o glosy (ja slyszalem np. Eddiego Murphy'ego - wy slyszycie np. nie gorszego Stuhra), o wyczuwalny Shrekowy klimat itp.

IMO lepiej dowalić 4, niż wystawić 6 i w tekscie napisać, że należy dodać punkciki jeżeli ktoś nie może wytrzymać tego, że ocena jest tak niska, a bez Shreka nie umie żyć...

Juz przyznalem, ze tak wlasnie powinienem byl zrobic.

hehe - EOT nie miało iść do tego posta :P:P taki mały ups :P so.... forgive me :)

Jasne, nie ma sprawy, skoro sie wyjasnilo :)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dino2150

Gra dobra choc nie rewelacyjna.

Dobry humor zawarty w niej rownowazy srednia oprawa graficzna, nudna fabula (ktora BARDZO odbiega od tej w filmie) oraz fakt, ze gierke da sie ukonczyc w 5 godzin.

pozatym shrek2 jest troche przy prymitywny i bardzo przypomina starego juz ' kroka '

aha i jeszcze jedno - gra o tej samej nazwie (Shrek2) zrobiona przez tego samego producenta (Activision) na PS2 jest zupelnie inna (tam kieruje sie calym teamem - 4ema postaciami) pozatym wersja na PS2 jest o niebo lepsza (po pierwsze grafika bardziej dopracowana, po drugie ciekawsza)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grumbellgast

Shrek 2 to kolejna ofiara upraszczania gier przez twórców.

Pierwszy był nowy Harry Potter. Na konsolach mamy dłuższą, ciekawszą i zdecydowanie lepszą platformówkę, w której cały czas coś się dzieje. Na PC mamy zabawę w zbieranie fasolek. Arcynuda! Jeszcze cały główny wątek jest opisany cholernie lakonicznie.

Drugi jest Shrek 2. Na konsoli mamy współpracę między postaciami, przełączamy się między Złym Wilkiem, Shrekiem, Piernikowym Ludzikiem, Osłem, Kotem w Butach, Czerwonym Kapturkiem i Fioną, z czego każda postać ma własne umiejętności. Na PC nie podnosimy palca z LPM i walimy we wszystko co się rusza. Do tego zbieramy monety i kupujemy mikstury, które nam się na nic nie przydają.

Trzeci ma być Spiderman 2. Twórcy ogłosili, że gra na PC ma mieć uproszczoną grafikę i być platformówką. Ekstra!

Shrek 2 na PC do dla mnie kiczowata szmira, żerująca na popularności filmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno grałem w tę grę u kolegi - polonizacja jest spoko, ale cała reszta pozostawia wiele do życzenia....

Postacie ruszają się sztucznie, idiotyczne rundy, grafika do kitu, textury źle wykonane..... nie będe już dalej wymieniał bo by to był post na pół strony.

Ale po filmie spodziewałem się czegoś o wiele lepszego.....

Grze dałbym 2 (w normalu jeden ale chodzi o polonizację)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)I teraz czas na pytanie: Ile ta gra kosztuje? Bo Far Cry chyba tani nie jest :cry: Zatem?

no tak mozna kupic "drogo"hiciora far cry albo tanie kiciora shrek2(gra)

a wiecie ze na PS2 nawet fajnie sie w to gra :D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...