Skocz do zawartości

Far Cry (seria)


Gość kabura

Polecane posty

podobno solidnie pracują nad optymalizacją.... Na moim sprzęcie Crysis chodzi 1024x768 woda,dzwiek ,fizyka na High i mam około 35 FPS !! Więc jest bardzo dobrze, jeżeli twórcy mówią prawde i wymagania będą niższe no to sobie pogram na sensownych detalach ;) Według mnie nie kłamią, ponieważ wystraszyli się tym co osiągnął crysis w sprzedarzy ( czyli parwie nic) więc będa chcieli żeby ich gra działała na jak najsłabszej konfiguracji ;) Tak w ogóle to teraz też wychodzi dodatek do Crysisa i też ma mieć niższe wymagania niż oryginał a graficznie będzie nawet ciut lepiej :P;) A sądzę, że FC 2 przebije dodatek do crysisa fizycznie i graficznie co jest prawie niemozliwe :P ale przekonamy sie w dniu premiery ;)

Edytowano przez LARRY
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wymagania beda nizsze bo crisis wymagal kart za 700-800 zeta a FC2 bedzie wymagal takiej za 300-500 ale za to procek przynajmniej 3GHz, 2GB RAM

:D

to mowi samoo za siebie

No tak bo teraz te karty za 700-800 zeta kosztują 300-500 zeta. To Mówi samo za siebie.

Jeśli z optymalizacją uda się ubi to co obiecują, to i tak wymagania spadną względem Crysisa o najwyżej 12%.

Edytowano przez mrowczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc niedawno skończyłem Far Cry.

Grało mi się przyjemnie aż do czasu pojawienia się mutantów. Pierwszy kontakt z mutantem - load checkpoint. Z czasem przywykłem. Koncowe poziomy troche przesadzone. Nieraz wylaczalem gre bardzo zdenerwowany. Ale jakos wytrwałem. Skonczyłem. Satysfakcja wielka. Wtedy pomyślalem ze fajnie by było zaliczyc kilka kolejnych poziomow. Coz... czakam na FC2 :)

Ocena 9+/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dane było nam PC'towcom zagrać w kontynuację FC, czyli FC: Instynkt/ Instynkt Predator/Predator( nie mam pojęcia pod jakim tytułem ukazała się wreszcie ta produkcja.

Ale z tego co wiem, to miała kilka rozwiązań które czyniły ją dużo grywalniejszą od Crysisa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dane było nam PC'towcom zagrać w kontynuację FC, czyli FC: Instynkt/ Instynkt Predator/Predator( nie mam pojęcia pod jakim tytułem ukazała się wreszcie ta produkcja.

Ale z tego co wiem, to miała kilka rozwiązań które czyniły ją dużo grywalniejszą od Crysisa.

Sytuacja z tymi tytułami jest dosyć skomplikowana, ale na Wiki dość przejrzyście pisze, co i jak. W praktyce na początku nie była to kontynuacja, tylko konwersja z paroma ulepszeniami, potem dopiero dołożono do oryginalnej (podrasowanej graficznie) gry nową krótką kampanię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z tymi tytułami jest dosyć skomplikowana, ale na Wiki dość przejrzyście pisze, co i jak. W praktyce na początku nie była to kontynuacja, tylko konwersja z paroma ulepszeniami, potem dopiero dołożono do oryginalnej (podrasowanej graficznie) gry nową krótką kampanię.

Mam tylko nadzieję że to wyjdzie na dobre Far Cryowi :). Jak dla mnie powinien to być SAMODZIELNY dodatek :), a nie zależny od gry, ale tak czy inaczej czekam na FC 2 :D...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Far Cry Instinct Predator na xboxa 360. Gra jest bardzo fajna i baaaaardzo długa. Zawiera dwie kampanie " Predator" zawierająca bodajże 11 misji i "Evolution" posiadająca misji chyba 8. Woda w tej grze jest REWELACYJNA !! Takiej wody nie ma nawet Crysis na very high i mówię to całkiem poważnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim hicie jak FC na PC, wypuszczenie kolejnych części na konsole to IMO fail.

Ehhh, nie wypuszczenie ich na konsole, a nie wypuszczenie ich na PC to Fail.

Sytuacja z tymi tytułami jest dosyć skomplikowana, ale na Wiki dość przejrzyście pisze, co i jak. W praktyce na początku nie była to kontynuacja, tylko konwersja z paroma ulepszeniami, potem dopiero dołożono do oryginalnej (podrasowanej graficznie) gry nową krótką kampanię.

Z tego co wiem to od początku miała to być nowa gra.

Woda w tej grze jest REWELACYJNA !! Takiej wody nie ma nawet Crysis na very high i mówię to całkiem poważnie ;)

No masz rację, woda w crysis'ie wyglądała czasem jak galaretka, niby nie woda ale i raczej nie ciało stałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację, woda w crysis'ie wyglądała czasem jak galaretka, niby nie woda ale i raczej nie ciało stałe.

Eeee woda w Crysis'ie wygląda tak dobrze jak i w Far Cry'iu. Zresztą może zależy to od karty graficznej i ustawienia grafiki :P

Co tam woda. W takiej grze jak FC, ważne są rośliny! Ot co.

Nic tylko grafika, grafika i grafika. W Far Cry'iu bardzo ważna jest dla mnie fabuła, długośc gry, interakcja z otoczeniem, liczne i zróżnicowane pojazdy, klimat, inteligencja przeciwników. Pod tym względem Farc Cry jest znaczenie lepszy niż Crysis. Crysis jest lepszy graficznie ale nudny, chodzi tam o wybijanie kolejnych gości z wyspy. Taka kopia Far Cry'ia w lepszej oprawie ale mniej pomysłowa i duuuużo bardziej nudna, prosta i uboga w myślenie. Poza tym grając w Crysis nie można oprzec się wrażeniu, że gdzieś się to już wszystko widziało. Tak jest, bo ci co grali w Far Cry'ia nie znajdą w Crysis'ie nic godnego uwagi prócz oprawy graficznej. Ciężko jest przeskoczyc grę tak dobrą jak Far Cry ;) Do dziś uważam tę grę za najlepszy FPS.

Grało mi się przyjemnie aż do czasu pojawienia się mutantów. Pierwszy kontakt z mutantem - load checkpoint. Z czasem przywykłem. Koncowe poziomy troche przesadzone. Nieraz wylaczalem gre bardzo zdenerwowany. Ale jakos wytrwałem.

Ocena 9+/10

Hehe :D To mi się właśnie w Far Cry'iu zawsze podobało. Gra ma odpowiedni poziom trudności. Nie ma przebacz ! :lol:

Dla mnie jedna z niewielu gier zasługujacych na 10/10 (i tak chyba w CDA została oceniona z tego co mnie pamięc nie myli).

Edytowano przez Magnifico
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee woda w Crysis'ie wygląda tak dobrze jak i w Far Cry'iu. Zresztą może zależy to od karty graficznej i ustawienia grafiki :P

Grałem w crysisa na Very High ( Asusowym GF 8800GTX AMP 512, 3 giga ramu, celeron c2duo 2,4@2 giga obsługa DX 10 na viście) i woda w niekturych miejscach dalej wyglądała jak galaretka a piana nie wyglądała jak piana, w "Crysis" woda najgorzej wygląda przy brzegu i w strumyczkach. Woda w "instynkcie myśliwego" wszędzie prezentuje się świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee według mnie powyższa gra będzie miała tylko troszeczkę niższe wymagania i minimalnie lepszą grafikę. Co do rozgrywki to już ona chyba zmieni się w wiekszym stopniu. i tak Far Cry 2 pobije wszytko-ale czy wode konsolowej wersji nie wiem :P :P

Edytowano przez LARRY
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...