Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Przyznam się szczerze, że jestem pełen podziwu dla programistów z Crytek. Far Cry naprawdę zmienia się wraz z tym, jaką aktualnie dysponujesz konfiguracją sprzętową i poprzez odpowiednie patche dostajesz coraz to nowe bajery (pokroju HDR na przykład).
Najlepsze jest to, że ta świetna gra potrafi dobrze wyglądać i płynnie działać także na słabszych konfiguracjach - czyli m.in. na mym PieCku. :)
Jednym słowem, jeśli człowiek chce, to potrafi i FC jest grą, która za parę lat dalej będzie czarowała graczy...
Zwłaszcza, że za każdym razem można próbować przejść ją na inne sposoby - ala Rambo, bądź ala Garrett... No może bardziej 47 niż Garrett, ale wiadomo o co be. Dzięki czemu Far Cry nie pójdzie w odstawkę tak szybko jak liniowy Doom III.

Powiem tak - po tym poznaje się mistrzów! :king:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham tą grę, właśnie przechodzę ją 3 raz :D Grałem w nią baaaardzo dawno temu, ale ostatnio znów do niej wróciłem :) I nie moge sie oderwac, po prostu ta strzelanka jest genialna! Tylko mam nadzieję że Crytek porządnie zrobi Crysisa, bo sieczka w dżungli wyjątkowo mi się podoba :twisted:

Co do filmu Uwe Bolla - mam nadzieję, że z FC nie zrobi G**NA (bo inaczej tego się nie da nazwac!) pokroju Bloodrayne. :evil: A słyszeliscie o jego nowym filmie- "Postal" się będzie nazywał... i ciekawe o czym będzie... :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześwietna gra. Pomimo , że ukazała się w 2004 do tej pory chyba nie ma ładniejszej gry ( może i są takie , ktre mają więcej szczegłow , shadery-bajery , ale to Far Cry jest najpiękniejszy). Klimat miażdzy , poziom trudności w kilku momentach też ( do tej pory pamiętam męczarnie w ostatnim etapie). Najbardziej frustrujący , ale i najlepszy FPS mojego życia.

Lepiej się módl, by ją ostatecznie zrobił Andrzej Bartkowiak. Jego Doom, choć słaby, jest i tak najlepszą ekranizacją gry w historii kina.

Jak to - a Silent Hill?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a Silent Hill. Nie widziałem ekranizacji Dooma ale Silent został zrobiony w miare porzadnie. Nie został potraktowany po macoszemu, gołym okiem można dostrzec rózne smaczki zapozyczone z całego cyklu. Oby Far Cry padł ofiara dobrego reżysera i został zrobiony z takim skutkiem jak chocby Silent Hill.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudna i beznadziejna. Moze w 2004 był hitem, pozniewaz grafika byla na wysokim poziomie. Ale po paru latach grafika nie byla juz taka piekna i móglby nadrobic fabula ale fabula byla jak zwykly banan. Crysis bedzie taki sam. Bedzie to super gra na super sprzecie ale na przecietnym sprzecie bedzie to zwykly banan jak Far Cry!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... Super by było gdyby fabuła była fajna... Bo tak sobie postrzelać do inteligentnych przeciwników to można w mplayerze w UT jakieś... A FC multi prawie nie istnieje... Nie wiem kompletnie za co FC dostał 10... A jestem świeżo po przejściu gry. I.. Nie zachwyca. HL2 bez porównania jest lepszy. O Stalkerze nie wspominając. A wystarczyłoby żeby FC miał fabułe ciekawą.. Eh.. Czekam na Crysisa.. On ma mieć fajną fabułe podobno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka panowie, ze nie macie sie do czego doczepic. Dorwaliscie najsłabszy element, co nie oznacza całkowicie spaprany, i oceniacie całość gry własnie na podstawie "słabej fabuły". Na całosciową ocene wpływaja inne czynniki, np. Grafa, Muza, Klimacik itp. itd. Fabuła dobra to duży plus ale czego wymagacie od FPSa, strzelanek powstała juz masa, tysiace historyjek o komandosie co wyrznał pół globu. Chodzi o to, żeby fabuła nie była kretyńska i tyle. Przyjemność jest czerpana w FPSach własnie w pozbawianiu zycia ludzi, mutantów, muskularnych imbecyli. To, ze grafa powala to mało ważne, fabuła słaba i koniec, cała gra do du.... Wiadomo, ze nie kazdemu gra sie spodoba, takich osób jest bardzo mało, np. Wy mili panowie. Gra jest THE BEST i to potwierdzają pozytywne komentarze miliony graczy na świecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka panowie, ze nie macie sie do czego doczepic. Dorwaliscie najsłabszy element, co nie oznacza całkowicie spaprany, i oceniacie całość gry własnie na podstawie "słabej fabuły". Na całosciową ocene wpływaja inne czynniki, np. Grafa, Muza, Klimacik itp. itd. Fabuła dobra to duży plus ale czego wymagacie od FPSa, strzelanek powstała juz masa, tysiace historyjek o komandosie co wyrznał pół globu. Chodzi o to, żeby fabuła nie była kretyńska i tyle. Przyjemność jest czerpana w FPSach własnie w pozbawianiu zycia ludzi, mutantów, muskularnych imbecyli. To, ze grafa powala to mało ważne, fabuła słaba i koniec, cała gra do du.... Wiadomo, ze nie kazdemu gra sie spodoba, takich osób jest bardzo mało, np. Wy mili panowie. Gra jest THE BEST i to potwierdzają pozytywne komentarze miliony graczy na świecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli: moje zdanie jest najmojsze... Super.

W takim oblivionie też jest ogromny świat super grafa i nawet fajna fabuła i mi sie nie podoba. :shock: :shock: :shock: Jestem inny!! Bo iluś tam milionom ludzi gra sie podoba.. Czas sie leczyć. Na głowe za późno ale nogi może jeszcze do uratowania.

A możesz powiedzieć co to jest to itp. itd??

Muzyka też jakoś nie przypadła do gustu...

I jeśli fabuła w FC nie jest spaprana to Nick Fury to najlepszy film na świecie. I basta.

Klimat też był bardziej na początku. Później sie już ulatniał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Nie wiem kompletnie za co FC dostał 10... A jestem świeżo po przejściu gry. I.. Nie zachwyca. HL2 bez porównania jest lepszy. O Stalkerze nie wspominając. A wystarczyłoby żeby FC miał fabułe ciekawą.. Eh.. Czekam na Crysisa.. On ma mieć fajną fabułe podobno.

Far Cry zasłużył na swoją ocenę bo w zasadzie pojawił się znikąd, a był takim mini-przełomem w dziedzinie FPSów. Podczas kiedy wszyscy oczekiwali na HL2, DOOM3 to wtedy ubiegł te gry Far Cry, który oferuje świetną fizykę, grafikę... Jego zaletą również jest to, że działał na słabszych komputerach oraz to, że nie stawał się nużący po jakimś czasie. Solidnie wykonana robota. A Fabuła... cóż więcej można wymyślić o komandosie w dżungli :) Jak dla mnie ocena zasłużona.

Jeśli zaś chodzi o Crysisa to różnica jest taka, że tutaj wygląda to tak jakby nastawiono się przede wszystkim na hiper grafikę, a co będzie kiedy jej zabraknie? Przekonamy się..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm koleżko. Coś musi byc w tym Far Cry, ze milion ludzi go chwali(i teraz pomyśl). Napisałem, ze nie wszystkim sie moze spodobac, to jasne. Nie lub i juz. Ale gra jest bdb i to własnie potwierdzaja zwykli gracze swymi opiniami. A co do itp i itd. Tylko tym gra na Ciebie oddziałuje(Grafa. muza, klimat)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm koleżko. Coś musi byc w tym Far Cry, ze milion ludzi go chwali(i teraz pomyśl). Napisałem, ze nie wszystkim sie moze spodobac, to jasne. Nie lub i juz. Ale gra jest bdb i to własnie potwierdzaja zwykli gracze swymi opiniami. A co do itp i itd. Tylko tym gra na Ciebie oddziałuje(Grafa. muza, klimat)?

Aha... Czyli skoro gracze myślą że gra jest super to i ja tak mam myśleć? :roll: No to mnie troche zaciekawiło.. Wychodzi że jeśli miliony powiedzą że coś jest przezaje(dwa)biste to jednostki nie mogą już nic mówić... Bo skoro tak powiedziało więcej osób... :roll:

No ja sie właśnie pytałem Ciebie co to jest to itp. i itd.... :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... Czyli skoro gracze myślą że gra jest super to i ja tak mam myśleć? :roll: No to mnie troche zaciekawiło.. Wychodzi że jeśli miliony powiedzą że coś jest przezaje(dwa)biste to jednostki nie mogą już nic mówić... Bo skoro tak powiedziało więcej osób... :roll:

Twoją opinie można o kant [beeep] potłuc, gdyż Misieckis wyraźnie napisał:

Napisałem, ze nie wszystkim sie moze spodobac, to jasne. Nie lub i juz.

Twoim tokiem rozumowania, można stwierdzić, że: Skoro ty nie lubisz Far Cry znaczy, że nikt go nie powinien lubić? Nie wyczuwasz absurdu? Przecież nikt tu nie każe ci ubóstwiać tej gry.

IMO Far Cry jest dużo lepszy od Half Life2 :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne..

Myśle że wszyscy myślą tak jak ja. :lol: :lol:

W moich postach chodziło bardziej o zgryźliwość. Albo raczej wyolbrzymienie. Nie wiem czemu Misieckis tak gadał że miliony graczy na całym świecie twierdzą że FC to super gra. I po co to było? Bo ja nie wiem. Może to miało mnie uświadomić że gre ktoś lubi? :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezneck- nie chodzi o to, żebyś myslał tak jak wszyscy, bo najlepszym dowodem jest ten kicz, który słyszymy co dzień w różnych rozgłośniach radiowych.

IMO Twoja argumentacja jest nieco dziwna, bo porównujesz Far Cry'a do S.T.A.L.K.E.R-a. O ile pamietam FC to gra z 2003 roku, zaś Stalker jest z 2007....przecież to jest przepaść.

Fizyka, Grafika, Grywalność- to był po prostu przełom, dlatego gra dostała 10. Zwróć uwagę, że wszystkie inne gry, które podajesz były już sporo czasu po wyjściu FC na rynek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poprę Reznecka bo mi się też gra niezbyt podobała :) Niewiem dlaczego grałem w nią wtedy kiedy wyszła w Polsce... wiem że to był przełom, nigdy nie było takiej swobody w FPSach ani takiej grafiki ale znudziło mi się bardzo szybko. Chociaż porównanie do STALKERA rzeczywiście niepotrzebne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim porównasz gry sprawdź datę wydania obu gier, 4 lata to kupa czasu. Ale porównywając grafikę Far Cry i STALKERA zwróć uwagę że nie wiele się od siebie różnią mimo czasoprzestrzeni wydania. Dlatego Far Cry jak narazie jest/będzie mojim numerem 1 wśród FPS'ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omg... ostatnia wypowiedź mnie powaliła... Jakakolwiek inna gra na Unreal Engine 3 wygląda ładniej niż FC.... A jeśli twierdzicie że źle robie bo porównuje Stalkera do FC to mam lepsze. HL2 jest lepsze niż FC. Dla mnie pod każdym względem oprócz grafy która i tak nie odstępuje FC wiele..

A Stalker przestał być zapowiadany na rewolucje od E3 ostatnich..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fj_1 PL nieco przesadził pisząc, że Grafikę Far Cry'a pobije tylko Crysis. Na obecną chwilę wyszły tylko dwie gry wykorzystujące Unreal Engine 3. Jest to Rainbow Six: Vegas i Roboblitz. Rainbow Six faktycznie jest ładniejszy, ale nie zapominajmy, że jest też trzy lata młodszy.

Liniowa rozgrywka w Half Life 2, sprawia, że nie miałem ochoty wracać do tego tytułu. Co innego Far Cry, który w chwili swojej premiery nie miał sobie równych, przez co nie czułem się znudzony nawet gdy przechodziłem go trzeci raz. Far Cry posiada też znakomite AI. IMO jedyne co jest lepsze w HL2 to fizyka i fabuła.

A Stalker przestał być zapowiadany na rewolucje od E3 ostatnich..

To prawda, twórcy przyznali się, że nie sprostali swoim założeniom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak..mój "drugi raz" z FC okazał się klapą. Za pierwszym razem zniechęciłem się w misji treningowej (:D), a teraz tuż przy samym końcu (Laboratourim bodajże). Doszedłem do wniosku, że gra tylko ładnie wygląda, a gameplay jest taki sam jak w setkach innych FPSów. Skoro gra tylko ładnie "błyszczy" to czemu mam w to grać ?...może przy trzecim podejściu mi się udą ją przejść.

Na obecną chwilę wyszły tylko dwie gry wykorzystujące Unreal Engine 3. Jest to Rainbow Six: Vegas i Roboblitz

nie słyszałeś o Grze Roku 2006, która zdobyła aż 8 statuetek - niejakim Gears of War :roll: ? - GoW ma najlepszą grafikę od czasu powstania gier w ogóle :!:

a Crysis...hmm..będzie kolejną grą do testowania benchmarków i naszych kart graficznych, nic więcej, żadnej rewolucji. It's Just A Graphic!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałeś o Grze Roku 2006, która zdobyła aż 8 statuetek - niejakim Gears of War :roll: ? - GoW ma najlepszą grafikę od czasu powstania gier w ogóle :!:

Słyszałem, ale podałem tylko te, które wyszły na PC :roll: . Nie widze potrzeby podawania przykładu GoW, gdyż ja mówiłem o grach na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...