Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Agrhhh dalej nie rozumiem dlaczego wszyscy się tak tym Far Cry'em zachwycają. To jest gierka na 8/10, ewentualnie wymęczone 8+. Grafika może i jest szczegółowa, pełna bajerków, ale z pewnością nie jest dobra ani estetyczna - zero klimatu, festynowe kolorki, wszystko wygląda jakby autorzy do końca nie zdecydowali się czy chcą realizmu, czy komiksowego trochę przerysowanego stylu. Pierwsze poziomy, w których walczy się z najemnikami są całkiem fajne, ale kiedy kończy się zachwyt sporymi sprawiającymi wrażenie nieliniowości mapami, pojawiają się potworki gra robi się nudna i siermiężna. Brak quick save'a w PCtowej gierce to jakaś kpina (niech nikt nie pieprzy o budowaniu klimatu, bo takie coś działała może w survival horrorach, ale tutaj zwyczajnie irytuje). Jasne, że można uznać za zaletę "nieliniowość", ale wole dobry, budujący klimat liniowy scenariusz jak w HL2 czy CoD od możliwości pójścia w lewo, lub w prawo (taa wiem, że się powtarzam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego czasu koresponduje sobie z człowiekiem z Cenegi - domagam się w nim podania mi innego cd-keya poprawnego do tej gry. Jakąś godzine temu wysłałem 4 mejla tym razem z nazwiskiem i trefnym kluczem. Czekam teraz na odpowiedź - może w końcu po 2 tygodniach mejlowania z nimi uda mi się uzyskać dostęp do gry multiplayer. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agrhhh dalej nie rozumiem dlaczego wszyscy się tak tym Far Cry'em zachwycają. (bla bla bla)

Dodatkowo na procku 64 bitowym z paczem 1.33

o.O!! Czy Wy sie tak zapytam nie czytaliście posta dalej?? tam pisze że grafika jest szczegółowa i w ogóle fajna ale dla tej osoby to jednak za mało. Dla mnie osobiście też FC nie zasługuje na 10/10. Grafika OK. tyle że tam jest praktycznie brak fabuły. I to "zaskoczenie"(uwaga spoiler!!) kiedy:

doktorek który pomaga przez całą gre nagle zmienia strone
które zaskoczeniem nie jest. Później(po etapach początkowych) gra traci klimat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego czasu koresponduje sobie z człowiekiem z Cenegi - domagam się w nim podania mi innego cd-keya poprawnego do tej gry. Jakąś godzine temu wysłałem 4 mejla tym razem z nazwiskiem i trefnym kluczem. Czekam teraz na odpowiedź - może w końcu po 2 tygodniach mejlowania z nimi uda mi się uzyskać dostęp do gry multiplayer. :?

hmm... na poczatku mój tez wydawął mi sie trefny - pozamieniaj zera z dużymi O i odwrotnie io powinnien zatrybic. Mi po taki mzabiegu działa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SORRY ALE PISAŁEM TO NIEWYSPANY... JUŻ POPRAWIAM :Do wszystkich, którym szwankuje cryvision tzn ludzie są biali a otoczenie czarne- pomaga ustawienie jakości "EFEKTÓW SPECJALNYCH" w opcjach na NISKĄ.... wiem, że gra sporo traci, ale jak kto chce grać koniecznie w czarno-białe kontury, to niech se kupi spektrum na pchlim targu... mi pomogło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiśćie Far Cry to świetny FPS grając w niego czułem się jak bym był tam sam a to wszytko dzięki klimatowi tej gry grafika wszystko tylko dopełniła moje wrażenie jest dobre no i oczywiśćie co cieszy mnie bardzo to myślenie przećiwników jest na najwyszym poziomie ja ocenił bym to gre na 9+ z czystym sumieniem taka jest moja opinia i jest wiele osób co by ze mną się zgodziły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam teraz na odpowiedź - może w końcu po 2 tygodniach mejlowania z nimi uda mi się uzyskać dostęp do gry multiplayer. :?

Szkoda wysiłku, multiplayer jest wyjątkowo słaby. Na moim łączu w ET i CoD ping to najwyżej 50, a w FC nie schodził poniżej 150, mała liczba graczy i serwerów tylko dobija sprawe. Kolejny argument przeciwko 10/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weście jam antyfan imo mam waś f krupie :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Kolejne konstruktywne zdanie.

A co do FC.Ja dalbym mu 9,5...nawet 10.Bo grafe ma ladna,klimat wedlug mnie jest spory a fabula trzyma sie calosci wiec gramy sobie dalej i nie nudzimy sie.Osobiscie w temacie fabul w FPS to tlko DEUS EX moze to cos powiedziec bo on ma prawdziwa fabule.Reszta to zapuchacze.W sumie powiem ze nawet fabula Doom'a III jest w miare ale Far Cry daje duzo wieksza frajde ze strzelania niz Doom III,a wieksza juz tylko FEAR(warto bylo kupic).Poziom trudnosci FC tez jest wporza dzieki czemu mozemy bawic sie do upadlego a pod koniec doswiadczyc rzezni.Zreszta podoba mi sie w tej grze pewneo rodzaju swoboda w penetrowaniu wysp.GIT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy kupiłem nowy komputer myślałem że sobie w FC pogram ale nie chciał nawet na minimalnych chodzić więc póki co poczekam

Bo jak sie kupuje to sie nie slucha "sprzedawcow/fachowcow" w sklepie,tylo zaklada topic na fornych forach komputerowych(IDG,Pclab,Tweak,Pure PC).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak sie kupuje to sie nie slucha "sprzedawcow/fachowcow" w sklepie,tylo zaklada topic na fornych forach komputerowych(IDG,Pclab,Tweak,Pure PC).

Niekoniecznie muszą być takie fora...mnie na przykład pomagali ludzie z tego forum (nie pamiętam już nicków, przepraszam :P) i jestem ze swojego nowego sprzętu bardzo zadowolony! Między innymi dlatego, że taki FC chodzi płynnie na maksymalnych detalach :) Pierwsze wrażenia z gry jak najbardziej pozytywne, chociaż z końcową oceną jeszcze poczekam..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zrobiłem upgrade sprzętu i w końcu mogłem zobaczyć FC. Grafika oniemiająca... i tyle. Nie uświadczyłem porażającej AI, choć grałem na dosyć wysokim poziomie trudności, ani wielkiej swobody. OK, jeśli mam być szczery, to jest tylko jedna jedyna misja, w której naprawdę twórcy pozostawili graczowi wolną rękę - Łódź. A i ona nie do końca... Reszta gry do złudzenie swobody - owszem, można wejść w dżunglę, ale po co, skoro po chwili natrafimy na górę nie do przebycia? I tak droga do celu jest tylko jedna. Często gdy wolałem przejechać się dżipem natrafiałem na niby niewielką przeszkodę, która jednak uniemożliwiała mi dalszą jazdę. Natomiast walka w pomieszczeniach to już tradycyjna FPS-owa strzelanina. Szczególnie żenująco pod tym względem prezentowała się druga misja (lotniskowiec). Wyglądało to tak...

Wychodzę na pokład. Chowam się za skrzynią, wychylam się i zabijam najemnika przy minigunie. Idę dalej. Dostaję kulkę. To ktoś spod pokładu, najwyraźniej przegapiłem go czyszcząc pomiesczenia wewnątrz lotniskowca.

Po wczytaniu gry od razu zabijam najemnika, który próbuje zajść mnie od tyłu, dwóch kolejnych z przodu i faceta przy minigunie. Idę dalej. Dostaję kulkę. Znowu w plecy. Tym razem to ktoś z trapu.

Load. Zabijam wszystkich po kolei (oczywiście zawsze stoją w tych samych miejscach i zawsze wypadają o tej samej porze za każdym razem). Idę po schodach na górę. Znowu kulka. Znowu w plecy. Kolejny najemnik na trapie.

Ten fragment przeszedłem chyba za piątym razem, gdy nauczyłem się pozycji najemników na pamięć. Bo innej drogi na górę nie było. Wiele misji jest podobnych, na przykład ta z przeprawą przez rzekę (przed egzekucją Crowa).

AI rozczarowuje. Wiedzą co to ogień zaporowy i oflankowanie wroga, ale często oszukują. Bywało, że wypatrywali mnie gdy czołgałem się w wysokiej trawie i chowając się za skałą z odległości kilometra, a następnie wyjątkowo celnie trafiali (choć oczywiście strzelali z pozycji stojącej - szkoda, że jeszcze nie z biodra...). A po zastrzeleniu kierowcy łodzi, strzelec spokojnie czeka na swoją kolej...

Recenzent CDA porównał FC do Operation Flashpoint. Niedorzeczność. W OPF można wybierać sposób ataku, taktykę, uzbrojenie towarzyszy, drogę podejścia wroga, trasę dojazdu i pojazd. W FC możemy wybrać co najwyżej, którego wroga zabić najpierw. Genialny engine, wszystko inne po staremu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi remiq'a. Jeśli szukasz swobody- Delta Force, realizmu- Operation FlashPoint, nieiniowości- Splinter Cell:CT czy jakiegoś dobrego RPG-a, akcji-Dooma Lub Fear-a. Far Cry jest najlepszym połączeniem tych wszystkich gier(prócz RPG-ów, oczywiście) jakie można sobie wyobrazić. Plansze al'a Delta Force, ociupinke realizmu (jak Ci pierwszy potwor którego spotykasz [taki karłowaty, skacze i troche podobny do... nie powiem bo to adimin:P] 2 razy przwali, to nie ma zmiłuj sie, Load jak nic- w DoomIIIe nożna było przyjąć na klate z 4 baty od pieska), troche nieliniowości(możesz obejść lub jechać na rambo niektóre fragmenty), i [beeep]i$(&€ dużo akcji. Co do tego fragmentu, masz racje, jest bardzo troche:) denerwujący. Co do AI, masz racje ja przeszedłem ostatniego sejva, ten z tymi pilnującymi Doyl'a, po prostu obok nich przebieglem. Ale Jest to wina raczej daty premiery(lato 2004 chyba?) chociaż oni też nie są aniołkami co do tej sprawy. Z tą łodzia to też maly robaczek, ale o tym mówiłem. Na szczęście te wady są rekompensowane boską oprawą wideo. I wszystko jasne!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi remiq'a' date=' patrzysz na gierke pod złym kątem. /quote']

Spadłem z krzesła jak przeczytałem Twoje zdanie.... Więc może nam powiesz że mamy patrzeć na gre obiektywnie?! Przeraża.... Sam FC nie dałbym 10 za wszystkie skarby świata(no może jednak przesadzilem :lol: ). Eld dziwnie ocenił tę gre. Widać nie interesowała go fabuła(albo coś o niej wspomniał, bo recke czytałem dawno temu) i MultiPlayer. Te fragmenty po prostu leżały. Eld za bardzo zachwycił sie grafiką i inteligencją przeciwników. I mam wrażenie że przesadził w mówieniu o metodzie na Allora. Bo czy to ja jestem taki dobry, czy może Al słaby?? Bo nigdy nie używałem w takim stopniu lornetki. Dziwna też była jego wypowiedź w Gamewalkerze na temat Dooma3(wiem że ni z gruchy, ni z pietruchy, ale to tylko podkreśla jego dziwność...).

Ogólnie to FC jakiś porywający nie jest. 8/8+. Nie więcej. W porywach(silnych! I miałbym dooobry humor) dałbym 9.

No i kwestia realizmu. Skoro giniemy od jednego strzału to może całą gre "urealnić"??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś grał w Far Cry z patchem usprawniającym gierke pod procesory 64-bitowe?Widać różnice w grafice?Warto to ściągać?Słyszałem, że żeby ten patch działał to trzeba mieć nie tylko procesor 64-bitowy, ale także 64-bitową wersję windowsa.To prawda z tym windowsem?

podam tu jeden link który pomoże ci się zdecydować. podałem stronkę polską, ponieważ jest też informacja jak instalować je w normalnym XP :)

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=21

miłego gierzenia w upgrade'waną wersję gry :):):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś grał w Far Cry z patchem usprawniającym gierke pod procesory 64-bitowe?Widać różnice w grafice?Warto to ściągać?Słyszałem, że żeby ten patch działał to trzeba mieć nie tylko procesor 64-bitowy, ale także 64-bitową wersję windowsa.To prawda z tym windowsem?

A który to patch jest? Bo ja kupiłem FC w tej serii wydawniczej Cenegi (nie pamiętam jak toto się zwie) i jest w wersji 1.33...Dużej różnicy między screenami a wyglądem w realu nie widzę, o to chodzi? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...