Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Po co zaraz Unreal Engine 3 może jestem złym prorokiem ale zanim zobaczymy ge działającą na UE3 to minie na tyle czasu, że Ubi zrobi na Cry Engine ładnie wyglądającą Far Cry 2, a CryTek jeszcze wcześniej zrobi Crysis. Dopiero potem UE3 zmiecie je na proch...

No sprzeczałbym się, co wyjdzie szybciej, czy pierwsza gra na Crysis (czyli FC2), czy na UE3 (tutaj UT 2007). A nie ważne jest tylko co wyjdzie SZBYCIEJ, ważne jest też co będzie większym przełomem w porównaniu choćby do Far Cry-ia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zaraz Unreal Engine 3 może jestem złym prorokiem ale zanim zobaczymy ge działającą na UE3 to minie na tyle czasu, że Ubi zrobi na Cry Engine ładnie wyglądającą Far Cry 2, a CryTek jeszcze wcześniej zrobi Crysis. Dopiero potem UE3 zmiecie je na proch...

No sprzeczałbym się, co wyjdzie szybciej, czy pierwsza gra na Crysis (czyli FC2), czy na UE3 (tutaj UT 2007). A nie ważne jest tylko co wyjdzie SZBYCIEJ, ważne jest też co będzie większym przełomem w porównaniu choćby do Far Cry-ia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprzeczałbym się, co wyjdzie szybciej, czy pierwsza gra na Crysis (czyli FC2), czy na UE3 (tutaj UT 2007). A nie ważne jest tylko co wyjdzie SZBYCIEJ, ważne jest też co będzie większym przełomem w porównaniu choćby do Far Cry-ia.

No w sumie racja... ale spójrz na to tak... powiedzmy, że najpierw wyjdzie Crysis i zrobi MEGA wrażenie, a potem wyjdzie UT 2007 już nie zrobi takiego wrażenia jak Crysis, przez to właśnie produkt CryTek będzie większym przełomem od czasu FC

Acha i jeszcze jedno:FC2 to NIE jest to samo co Crysis... prawa do FC ma Ubisoft i tylko oni mogą zrobić FC 2 czyli kontynuacje przygód Jacka Carvera. Crysis zaś, jest grą twórców FC, ale jako, że należą do EA, nie mogą zrobić kontynuacji, więc robią własną kolejną grę, która ma chyba tylko wspólną scenerie co FC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogule ciekawe jaka maszyna będzie potrzebna do grania na pełnych detalach.

Xbox360? ;) Grafika zapowiada się cudnie, a i grywalność w Far Cry bardzo mi odpowiadała - więc uważam, że gra będzie co najmniej bardzo dobra :D I tak w nią pogram dopiero za paręnaście lat, kiedy będzie już sprzęt zdolny ją odpalić ;) Sam dopiero wkrótce zabiorę się za Far Cry, bo dopiero teraz będę mógł w niego w miarę wygodnie pograć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogule ciekawe jaka maszyna będzie potrzebna do grania na pełnych detalach.

Xbox360? ;) Grafika zapowiada się cudnie, a i grywalność w Far Cry bardzo mi odpowiadała - więc uważam, że gra będzie co najmniej bardzo dobra :D I tak w nią pogram dopiero za paręnaście lat, kiedy będzie już sprzęt zdolny ją odpalić ;) Sam dopiero wkrótce zabiorę się za Far Cry, bo dopiero teraz będę mógł w niego w miarę wygodnie pograć...

Myślę, że wiele z bajerów, które będzie zawierał Crysis, będzie działać na każdym przeciętnym kompie bez specjalnej straty na wydajności. Taki efekty, jak motion blur, czy depth of field nie są raczej czyms wymagajcym dla wspołczesnych kart graficznych, a wpływają dość znacznie na wygląd gry. W tej grze takie efekty "specjalne" będą miały wiekszy wpływ na jakość grafy niż super ostre tekstury (które też będzie można włączyć... na GF7800... i to pewnie w SLI), a nie bedą az tak bardzo męczyć karty graficznej.

Moim zdaniem Crysis będzie działał b. dobrze nawet na kompach z Radeonem 9600XT czy GF6600GT, a przy tym będzie i tak wyglądał o niebo lepiej niz większość wspólczesnych gierek. Far Cry w końcu tez wyglądał zabójczo, a działał płynnie nawet na słabszym sprzęcie. Nie widziałem bowiem innej gry, który wyglądała by lepiej i działała płynniej na moim kompie (choc max detali w nim odpalić nie mogłem). Oblivion, gdyby obniżyć w nim detale tak, by wyglądał jak FC, i tak działałby od niego duuuużo gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem sam mam GF 6600 i jeżeli w Crisis będą za bardzo chcieli popisać się technologią (tak jak F.E.A.R) to kiepsko to widzeo bo fear przy pelnych detalach zacina mi sie na 640 X 480. Wiec chyba łatwo zrozumieć moje pytanie :wink:. Z Far Cry było podobnie wyszla gra a dopiero jakiś czas później :x można bylo sobie spox pogdac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, inżyn Far Cry był bardzo fajny i prezentuje się dużo lepiej, niż wspomniany F.E.A.R. - oferuje więcej bajerów "za tę samą cenę" w wymaganiach :P Co nie znaczy, że jeśli zaszaleją tym razem (a graficznie to wygląda na wypas :) ), to będzie to można odpalić na odpowiednio "słabym" (jak na dzisiejsze standardy światowe) sprzęcie...

Swoją drogą to trochę smutne, że zamiast mówić o grywalności, rozwiązaniach itd. 99% dyskusji o grach na PC w produkcji toczy się na temat wymagań sprzętowych ;|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, inżyn Far Cry był bardzo fajny i prezentuje się dużo lepiej, niż wspomniany F.E.A.R. - oferuje więcej bajerów "za tę samą cenę" w wymaganiach :P Co nie znaczy, że jeśli zaszaleją tym razem (a graficznie to wygląda na wypas :) ), to będzie to można odpalić na odpowiednio "słabym" (jak na dzisiejsze standardy światowe) sprzęcie...

Swoją drogą to trochę smutne, że zamiast mówić o grywalności, rozwiązaniach itd. 99% dyskusji o grach na PC w produkcji toczy się na temat wymagań sprzętowych ;|

-Oj, przepraszam. Nie gadaj tutaj takich herezji, że Far Cry oferuje więcej niż F.E.A.R., "za tę samą cenę w wymaganiach", bo w FC można pograć na średnich detalach z GF4mx, a w F.E.A.R. nie :) F.E.A.R. mi poszedł na średnich detalach w 800x600 na GF6600GT, a FC chodzi mi na tej karcie w wysokich albo bardzo wysokich przy 1024x768- więc róźnica jest, nawet ogromna. A reszta sprzętu, to AMD Athlon 18+ i 512RAM- sam widzisz, cieniutki już teraz :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario- albo statsujesz, albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Stawiam na to pierwsze :)

Piszesz jakieś dziwne rzeczy, że niby Far Cry wymaga tak samo potężnego sprzętu jak F.E.A.R., a to nie jest prawda. FC pójdzie na rocznym staruszku i to w niezłych detalach. Dla porównania, dodam jeszcze, że na moim sprzęcie nie ruszy Oblivion. Mi FC tnie się tylko przy zbyt wysokim anty-alisingu i bardzo wysokim poziomie tekstur. Nie używam także efektów cząsteczkowych, reszta na maximum. Wygląda super, gra bez zaciach nawet kilka godzin bez przerwy. Ta gra jest super, także z powodu niskich wymagań. A o grywalności pisałem już wiele razy w tym dziale- jest super! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario- albo statsujesz, albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Stawiam na to pierwsze :)

Albo piszesz po amfie, albo znowu próbujesz się tłumaczyć po tym, jak napisałeś bzdury :)

Piszesz jakieś dziwne rzeczy, że niby Far Cry wymaga tak samo potężnego sprzętu jak F.E.A.R., a to nie jest prawda.

Piszę, że gdy odpalić na tym samym sprzęcie Far Cry i F.E.A.R., to w FC można odpalić więcej bajerków (ergo, wydajniejszy silnik graficzny), niż w F.E.A.R., co przetestowałem na własnym komputerze, a twierdzenie to wyraziłem zdaniem: >>inżyn Far Cry był bardzo fajny i prezentuje się dużo lepiej, niż wspomniany F.E.A.R. - oferuje więcej bajerów "za tę samą cenę" w wymaganiach<<. Jeśli chcesz, to podaj mi listę tematów, w których się udzielasz, i jeśli będę chciał tam napisać posta, to postaram się przygotować ich maksymalnie uproszczoną wersję :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to trochę smutne, że zamiast mówić o grywalności, rozwiązaniach itd. 99% dyskusji o grach na PC w produkcji toczy się na temat wymagań sprzętowych ;|

Te wymagania sprzętowe nas tak pochłaniają bo to jest jedyna żecz, w której prześcigają się programiści (no chyba że ktoś uważa inaczej to niech poda jakiś przykłat bo ja nie wiem). Ponoć to wszystko ma zmienić Crisis (czytaliście w CDA). Zapowiada się całkiek całkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra moze troche wylece z tematu crysis'a, bo chcialbym się dowiedzieć jak wygląda far cry na gf 4mx, i czy naprawdę dużo się traci grając na tym złomie. Proszę o opinie.

Traci... i to całkiem sporo... klatek... ale płynnie da się grać na niskich i dopuszczalnie na średnich... zalezy jeszcze ile masz RAMu, jaki proc itp. Ja grałem na 4 mx AMD Athlon XP 1700+ i 256 ramu na średnich detalach z niezłym efektem, ale dokupując 512 ramu i GeForca 6600 GT już mogę grać w full detalach 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario- albo statsujesz, albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Stawiam na to pierwsze :)

Albo piszesz po amfie, albo znowu próbujesz się tłumaczyć po tym, jak napisałeś bzdury :)

Piszesz jakieś dziwne rzeczy, że niby Far Cry wymaga tak samo potężnego sprzętu jak F.E.A.R., a to nie jest prawda.

Piszę, że gdy odpalić na tym samym sprzęcie Far Cry i F.E.A.R., to w FC można odpalić więcej bajerków (ergo, wydajniejszy silnik graficzny), niż w F.E.A.R., co przetestowałem na własnym komputerze, a twierdzenie to wyraziłem zdaniem: >>inżyn Far Cry był bardzo fajny i prezentuje się dużo lepiej, niż wspomniany F.E.A.R. - oferuje więcej bajerów "za tę samą cenę" w wymaganiach<<. Jeśli chcesz, to podaj mi listę tematów, w których się udzielasz, i jeśli będę chciał tam napisać posta, to postaram się przygotować ich maksymalnie uproszczoną wersję :]

- :lol: Mówię o sobie :) Faktycznie, teraz zrozumiałem, że chodzi ci o to, że Far Cry i FEAR mają niby te same wymagania, ale na kompie spełniającym minimalne wymagania odpalisz FC z wieloma bajerami, a FEAR bez niczego :) Dobra, dobra, wygrałeś :) A udzielam się we wszystkim jak leci, więc masz problem ;)

dvdfan napisał:

dobra moze troche wylece z tematu crysis'a, bo chcialbym się dowiedzieć jak wygląda far cry na gf 4mx, i czy naprawdę dużo się traci grając na tym złomie. Proszę o opinie.

-Ja grałem na Athlon 18+ ; 512RAM ; GF4mx i chodziło na średnio-wysokich. A jak zmieniłem kartę na GF6600GT, to już tylko tekstur nie mogę ustawić na maximum. Akurat Far Cry jest grą, która pójdzie na słabiutkim sprzęcie całkiem dobrze, więc możesz spokojnie kupować/instalować grę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat FEAR też nie ma aż tak wysokich wymagań...Ja mam Semprona 2200+, 512RAM i Radeona9600 i mam 50 FPSów na średnich detalach...Oczywiście inna sprawa, że na maksmalnych jest 18 (i to w rozdzielczości 800x600) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat FEAR też nie ma aż tak wysokich wymagań...Ja mam Semprona 2200+, 512RAM i Radeona9600 i mam 50 FPSów na średnich detalach...Oczywiście inna sprawa, że na maksmalnych jest 18 (i to w rozdzielczości 800x600) :)

Właśnie o tym mówie :D

A tak wogule;

Słyszał ktoś coś ciekawego o Gothicu 3 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogule;

Słyszał ktoś coś ciekawego o Gothicu 3 ?

Lol,to nie ten temat,a tak wogóle to w którymś z ostatnich CDA cały temat numeru był poświęcony tej grze.

Gdy pierwszy raz zagrałem w Far cry myślałem że śnie na jawie.Wielkie plansze,przede wszystkim piękna oprawa audio-wizualna zapiera dech w piersiach.Gra jest nieliniowa,można ją przejśc na wiele sposobów.Jedyne do czego mógłbym się doczepic to brak sejwów w dowolnym momencie.Imho dosyc irytująca rzecz

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doczepiłbym się jeszcze do fatalnej końcówki gry. Ostatnie 3 etapy były bardzo słabe. A w 18 były nawet niewidzialne ściany na brzegach lasu!!!

Ten CKM od Crowe'a to też był kiepski pomysł, maszynka kosiła wrogów równo, a czasami to czułem się prawie, jakbym gra w Serious Sam 2.

A najbardziej nieliniowa to była misja... z dema. Czasami odnosze wrażenie, że do niej przyłożono się trochę bardziej niż do pozostałych, które jednak i tak były bardzo fajne.

Ja na pewno nie dałbym FC dychy, 9, albo 9+ byłoby bardziej na miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej nieliniowa to była misja... z dema. Czasami odnosze wrażenie, że do niej przyłożono się trochę bardziej niż do pozostałych, które jednak i tak były bardzo fajne.

Też odnoszę takie wrażenie. Chwyt marketingowy? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę w Far Cry'a zakończyłem w 5 misji , ponieważ strasznie mi się zaczął

" ciąć " nawet na najniższych detalach. Szkoda , pewnie będę mógł w niego pograć za jakieś 3-4 lata kiedy będę mieć nowszego kompa , który " udzwignie " Far Cry'a nawet na najwyższych detalach. :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas temamt odświerzyć (tzn jeszcze jednego posta sobie nabić :> )

Ano wkońcu sobie kupiłem Far Craya (w klasyce) i cierpliwie czekam na odpalenia (jeszcze troche poczekam :/ ) i czyżby on nie zajeżdzał Lostem - wyspa, eksperymenty itd :?:

Tym niemniej przeczytałem recenzję w CDA, zobaczyłem, że jest na liście top 100, jest za przystępną cenę i nie miałem wyboru...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas temamt odświerzyć (tzn jeszcze jednego posta sobie nabić :> )

Ano wkońcu sobie kupiłem Far Craya (w klasyce) i cierpliwie czekam na odpalenia (jeszcze troche poczekam :/ ) i czyżby on nie zajeżdzał Lostem - wyspa, eksperymenty itd :?:

Tym niemniej przeczytałem recenzję w CDA, zobaczyłem, że jest na liście top 100, jest za przystępną cenę i nie miałem wyboru...

-Jeśli coś tu czymś zalatuje, to LOST FarCry'em :P Ja tam kupiłem pirata, ale potem skusiłem się na orginał, bo w pirata da się grać tylko do 3/4 gry :) A i tak już nie piracę, więc i tak bym kupił :) Ale nie odbiegając od tematu- ja tam miałem wrażenie, że lokalizacja LOST jest po prostu zerżnięta z FarCry :) No ale bez przesady- tropikalna wyspa to dość powszechny temat, więc może kilka osób wpaść na podobne pomysły.

Facet, rok na forum, a ty nie wiesz, że nie należy się przyznawać do piratów? Jeez... Ostrzeżenie. - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...