Jump to content
Sign in to follow this  
Szerro

Dziwne problemy z kursorem

Recommended Posts

Cześć :) Od kilku dni mam dość dziwne problemy ze wskaźnikiem myszy. Otóż po uruchomieniu jakiejś gry, jest to obojętne jakiej, gdy wyjdę z powrotem do Windowsa ze wskaźnikiem dzieją się dziwne rzeczy, znika tymczasowo, zmienia się na inne wskaźniki ( np. w kółko sygnalizujące, że Windows coś ładuje, albo jakbyśmy mieli kursor na tekście czy w jeszcze inne które wyglądają jak bug graficzny ). Po wyłączeniu gry problem nie znika a pomaga jedynie zrestartowanie komputera. Wie ktoś może o co chodzi i jak to naprawić? Jest to strasznie irytujące. Problem występuje na Windowsie 10, jeśli potrzeba jeszcze jakichś informacji to dajcie znać, dopiszę je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, że to będzie mało pomocne, ale to chyba jest związane z oprogramowaniem gier a nie Windowsem bo mnie też się to zdarza w niektórych tytułach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 18.07.2019 o 22:27, Szerro napisał:

Wie ktoś może o co chodzi i jak to naprawić?

Gra korzysta z własnego programowego kursora. Przy nieprawidłowym zamknięciu przeważnie starszych gier. System windows wyświetla monit systemowego kursora  "kółeczko" w trybie oczekiwania na zamknięcie gry. Przy nieprawidłowym zamknięciu domyślny kursor windows nie zostanie przywrócony. Po restarcie następuje zamknięcie gry i ponownie działa systemowy kursor. Rozwiązaniem problemu bez restartu jest znalezienie w menedżerze zadań gry lub procesów gry i zamknięcie ich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety to nie w tym tkwi problem, gry są za każdym razem wyłączane prawidłowo, sprawdziłem też menedżer zadań i po wyłączeniu gier nie zostaje tam żaden proces z nimi związany. Poza tym zaczęło się to dziać nagle, z grami z którymi nigdy nie miałem takich problemów. 

Edited by Szerro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...