Jump to content
pawel476

Zestaw do gier za 3500 - 5000 zł (z monitorem i systemem)

Recommended Posts

Cześć,
Do tej pory korzystałem z laptopa Lenovo Y580, jednak przyszedł czas na wymianę. Zastanawiam się czy zamiast kolejnego laptopa, nie będzie lepiej zaopatrzyć się w zestaw stacjonarny, jednak posiadam tylko pobieżną wiedzę na temat poszczególnych podzespołów, lecz nie wiem, jak je dobrać, żeby ze sobą jak najlepiej współgrały.
Proszę o pomoc i przykładowe zestawy. Chciałbym, żeby komputer wystarczył na kilka ładnych lat. Zastosowanie głównie do gier typu Wiedźmin 3, GTA V, w przyszłości Cyberpunk 2077, poza tym do zwykłego użytku domowego. Najlepiej jakbym zmieścił się ze wszystkim w przedziale 3500 - 4000, ale jeśli miałoby to znacznie poprawić wydajność to mogę dorzucić kolejny tysiąc. Z góry dziękuję za pomoc!

Edited by pawel476
Link to comment
Share on other sites

W skrócie. Wraz z wejściem nowej generacji sprzętu, wszelkie sklepy, w celu popularyzowania tychże produktów, będą chciały się pozbyć starszych modeli. Dlatego też będzie można się spodziewać obniżek cen, promocji typu "kup to a tamto dostaniesz taniej" i/lub np. pakietów gier gratis.

Co ciekawe, Ryzeny 3000 i Navi wcale nie muszą być tak wspaniałe jak można to wyczytać, niemniej ich wprowadzenie wiąże się z jeszcze z innymi kwestiami:
- Intel i Nvidia muszą zareagować. Pierwsi jako że nie mają bezpośredniej odpowiedzi w sprzęcie, mogą obniżyć ceny dostępnych produktów i tak się najprawdopodobniej stanie. Drudzy planują wprowadzić produkty z nazwą Super, czyli coś w stylu RTX 2060 ti oraz 2070 ti, to również wpłynie na ceny.
- Produkty AMD z czasem tracą na wartości. Do końca roku można się spodziewać obniżek ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego oraz święta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...