Skocz do zawartości
paqelo

Głośniki komputerowe i soundbar

Polecane posty

Przymierzam się do wymiany głosników przy kompie - posiadam Modecom MC-MHF60U Wstępnie wytypowałem dwa Trust Vigor oraz Edifer R1600 

Karta dźwiękowa zintegrowana. Czy te pierwsze będą dużo odstawać jakościowo od Edifiera? I czy oba będą lepsze w porównaniu z moim obecnym? Ewentualnie może coś innego kupić? 

 

I druga sprawa. Soundbar do TV. Poleci ktoś coś? Zakres cen 300-600. Wstępnie znalazłem Samsung LGSJ2 Xiaomi Kruger O każdym z nich przeczytałem pozytywne opinie jak i negatywne :) Czy może zamiast tego postawić przy telewizji tego Edifiera? Z tymże musiałby stać na podłodze, bo brakuje miejsca na szafce. Nie zależy mi aż tak bardzo na basie, miło jak jest,, stąd 2.0 zestaw też by chyba  starczył. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te Modecomy się zepsuły czy coś? Bo jeśli nie, to nie widzę za bardzo sensu wymiany, to nie będzie jakiś wyraźny skok jakościowy. 

Co do soundbara - gdy niedawno szukałem, to mnie opieprzyli na pewnym forum, że poniżej 1000 zł to nie mam co szukać :P W każdym razie, podobno te tanie nie są za bardzo warte uwagi, no ale nie słuchałem, to nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psują się. Z satelity raz na jakiś czas wydobywa się taki pisk. Czasami co chwilę, a czasami spokój przez kilka godzin, ale zaczyna mnie to irytować, Stąd chęć wymiany na jakiś tani zestaw. 

 

Wczoraj słuchałem w sklepie Samsunga - spoko soundbar -melomanem nie jestem stąd może chęć kupowania poniżej 1000 :D Ale osobiście chciałbym jeszcze zejść z ceny, bo tak szczerze 600 zeta trochę dla mnie za dużo za. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2019 o 22:27, paqelo napisał:

Psują się. Z satelity raz na jakiś czas wydobywa się taki pisk. Czasami co chwilę, a czasami spokój przez kilka godzin, ale zaczyna mnie to irytować, Stąd chęć wymiany na jakiś tani zestaw. 

Ustaw głośniki na środku pokoju podłącz bezpośrednio wtyczkę do gniazda elektrycznego (daleko od innych urządzeń i okablowania) i spróbuj podłączyć do odtwarzacza mp3 (użyj innego adaptera RCA  i innego kabla 3.5 mm) włącz muzykę posłuchaj czy problem dalej występuje. Wtedy się okaże czy warto zastanawiać się nad zakupem nowych głośników.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuję.

 

Dziś też byłem w sklepie, oglądałem te edifiery, każdy zachwala. Soundbar polecają LGSJ2. Ale to nie będzie ta jakość, jak w zestawach okoła tysiąca, które powinno się wydać na dobry zestaw. Stąd powstał dylemat czy może zamiast soundbara nie postawić przy TV Edifiera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paqelo napisał:

Stąd powstał dylemat czy może zamiast soundbara nie postawić przy TV Edifiera.

Zależy jaki masz telewizor. Jak wyjście dźwięku z telewizora będzie podłączone przez gniazdko słuchawkowe do głośników to nie zapewni dobrej jakości.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips55pus7303

 

I w sumie dziwna sprawa. Przełożyłem inaczej przewód od głośników przez co nie styka się z innymi i skończyły się piski z satelity. Edit. Za  wcześnie się ucieszyłem. :) Dalej są, ale bardzo rzadko. Idzie wytrzymać. Soundbar wybrany i zamówiony - LG. We wtorek opiszę wrażenia to może komuś innemu się przyda opinia. 

Edytowano przez paqelo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, paqelo napisał:

piski z satelity. Edit. Za  wcześnie się ucieszyłem.

Możliwe przyczyny:

- zintegrowana karta dźwiękowa - dlatego ważnej jest podłączenie głośników do innego źródła dźwięku (w celu sprawdzenia) - rozwiązanie to zewnętrzna karta dźwiękowa na usb

- kable RCA i mini jack są zawsze wadliwej jakości o ile zakłócenia można zredukować przy mini jack to na RCA pozostaje wymiana.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te Modecomy. Grają fajnie, ale non stop miałem problemy ze ściszającym się dźwiękiem, niegrającą kolumną itp. Okazało się, że problemem był ten kontrolem do głośności co ma tą dziwną, kilku pinową wtyczkę. Zamówiłem nowy pilot,  ale dalej średnio przylegał i w końcu kupiłem lepsze głośniki.

Tych trustów nie kupuj. Te Edifiery są okej, a jeśli myślałeś o 2.1 to te https://www.x-kom.pl/p/310141-glosniki-komputerowe-edifier-21-c2xd.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad głośnikami jeszcze nie miałem czasu się pochylić, co jest przyczyną. Tym bardziej, że ostatnio przeważają dni gdy działa dobrze. To i motywacji brakuje albo jest za gorąco i mi się chce :) Dzięki @Loizokza linka. 

W sumie mam pytanie. Przy takich głośnikach jak nawet te edifiery 2.1 warto inwestować w zewnętrzną kartą dźwiękową? 

 

I w końcu się udało podłączyć soundbar. Miałem problemy dorwać kabel optyczny w normalnej cenie. :) Grają dobrze. Zdecydowanie lepiej od głośników w TV. W filmach lepiej niż modecomy - czuję się jak w kinie. W muzyce również, ale to zasługa lepszych basów. Wygląd jest ok. Z minusów to zdecydowanie słabe ustawienia. Jest tylko zwykły tryb oraz bass blast - mocniejsze basy. Plus jeszcze można regulować basy odrębnym przyciskiem, co też się przydaje, ale mimo wszystko fajnie by było mieć więcej ustawień. I najważniejsza kwestia. W kilku sklepach komputerowych są tańsze o 200 zł niż w marketach i za 4 stówki warto wziąć, bo za 600 to już nie wiem czy nie lepiej dopłacić wtedy do lepszego zestawu. Mi się podoba, i tanio mam lepszy dźwięk, a to był dla mnie priorytet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2019 o 20:39, paqelo napisał:

Przy takich głośnikach jak nawet te edifiery 2.1 warto inwestować w zewnętrzną kartą dźwiękową? 

Załóżmy że zintegrowana karta dźwiękowa działa prawidłowo i sterowniki są w pełni zgodne z systemem operacyjnym oraz:

- nie występują szumy przy ustawieniu maksymalnej głośności

- nie występują piski czy inne defekty dźwięku

Zależy na czym ci zależy:

Porównując kartę zintegrowaną do karty zewnętrznej

1) uzyskując Bit perfect czyli dane na wejściu = dane na wyjściu bez przekłamań - to lepiej zostać przy zintegrowanej bo większość zewnętrznych opiera się na komunikacji przez sterownik w połączeniu z programowym panelem sterowania karty (o ile karta może posiadać tryb wyłączności dźwięku o tyle zgodność nie zawsze występuje z programami komercyjnymi)

2) uzyskując zniekształcenia dźwięku czyli wszelkie polepszacze dźwięku jak:

- zwiększenie zakresu dźwięku

- zmiana barwy dźwięku

- korekcja dźwięku

- rozdzielenie dźwięku

to zależy od oprogramowania karty dźwiękowej bo zawsze jest to rozwiązanie programowe z panelu sterowania - zewnętrzne zawsze mają więcej opcji ustawień i lepszy dźwięk jest bardzie efektem niż zasługą sprzętowego przetwarzania. Obecnie wszystkie zintegrowane karty jak i zewnętrzne osiągają takie same rezultaty przy sprzętowym przetwarzaniu. Zauważalne różnice w jakości (inności - rozróżnia dźwięku) wynika z programowego przetwarzania i nie dotyczy samego urządzenia.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...