Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gofer

Zestawy komputerowe Elite powyżej 3001 zł

Polecane posty

Witam! Jestem nowy na forum, tak wiec na wstępie chce się przywitać ;)

Zamierzam kupić nowy komputer i wybrałem sobie takie oto części:

Płyta- Gigabyte GA-MA770T-UD3P

Procesor- AMD Phenom II x4 955 3.2 GHz Black Edition

Karta graf.-Gainward GeForce GTX 260 1792 MB 448 bit GS

Pamieć RAM- OCZ Platinum DDR3 2x2GB PC10666 1333MHz Dual

Dysk-320GB Samsung 7200

Zaislacz-tu nie mam pojęcia jaki, wiec liczę na pomoc

Napęd-LiteOn LH-20A1L SATA

1) Czy zestaw jest dobry tzn: posłuży przez kilka lat i pogram w najnowsze tytuły na wysokich/najwyższych detalach?

2) Czy nie ma żadnych błędów w konfiguracji i czy wszystko jest ze sobą kompatybilne?

Części będę kupował w sklepie Apollo i od razu mi tam złożą i według cennika za wyżej wymienione części zapłacę około 2834 zł (bez zasilacza). Cena za całość czyli z zasilaczem i tam jakąś obudowa chce żeby nie przekroczyła 3200 zł.

Jestem leszczem jeśli chodzi o sprzęt komputerowy wiec liczę na wyrozumiałość i pomoc ;)

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci proponował taki zestaw z esc:(też złożą Ci kompa)cena z transportem 3232zł zestaw starczy na dłużej ale karte w moim i twoim zestawi i tak trzeba będzie wymieni jak wejdzie DX 11.

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

195zł

Samsung SH-S223B SATA (black)

90zł

AMD Phenom II X4 955 Quad-Core /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/

969zł

Gigabyte MA790XT-UD4P /AMD 790X/

510zł

OCZ ModXStream Pro 600W

349zł

OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Gold

285zł

Sapphire Radeon HD4870 Toxic 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

699zł

Asus TA-851 (black/silver) Asus TA-851 (black/silver)

115zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten radek spokojnie wystarczy a za jakiś czas jak będzie kasa to kolega wymieni sobie na karte z dx 11.

ale można by jeszcze zrobić tak:

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

195zł

Samsung SH-S223B SATA (black)

90zł

Gigabyte MA790XT-UD4P /AMD 790X/

510zł

OCZ StealthXStream 500W

240zł

OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Gold

285zł

Asus TA-851 (black/silver) Asus TA-851 (black/silver)

115zł

AMD Phenom II X4 945 Quad-Core /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/

885zł

Sapphire Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

890zł

razem ~3250zł. trochę słabszy procesor i nie modowalny ale też bardzo dobry zasilacz i reszta taka sama,oprócz karty-dałem mocniejszą, kartę można jeszcze podkręcić. kierował bym się raczej w ten zestaw ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również proponował bym brać wcześniej pokazany zestaw i nie przejmować się żadnym DX11 bo to tak jak mówił mój przedmówca jest tylko chwyt marketingowy i nic on do gier nie wniesie tak jak DX10 nic nie dał. Ja cały czas gram na DX9.0c we wszystkie najnowsze tutuły i nie zamierzam sie przesiadać na DX10 nawet. A co do karty z tego zestawu proponował bym GTX 275 od Zotaca oczywiście :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz, że DX 10 nie przyjął się ze względu na porażkę Visty - jedynego systemu, na którym działał. 11 będzie zgrana z premierą Win 7, który już jest znacznie lepszym systemem. Więc nowy DX raczej szybko się przyjmie. Tym bardziej, ze oferuje znacznie ulepszoną obsługę procesorów wielordzeniowych, co jest, na dzień dzisiejszy, bardzo istotną sprawą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjął się również i dlatego że zmiany to naprawdę kosmetyka względem DX9. O tym jakim dobrym windowsem będzie win7 dowiemy się zapewne po premierze nowego systemu. Swoją drogą, obecne karty obsługujące DX10 również mają być kompatybilne z nową wersją bibliotek. Ale wg mnie to wciąż jest wielki chwyt marketingowy żeby wymusić kupno nowego systemu jak w przypadku visty, mimo że xp wciąż jest najbardziej udanym i przyjaznym graczom systemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź mój 2 zestawźe na tym nie wyjdziesz a pograsz na max detalach^^ starczy na przeczekanie do dx 11 i na dłużej

a co do najbardziej przyjaznego systemu dla graczy to ja kożystam z visty ultimate 64 i nie nażekam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)

Czym się rożni ten GTX260 z mojego zestawu od Sapphire Radeon HD4870 Toxic oraz od Sapphire Radeon HD4890. Czy ten GTX to zły wybór?

2)

Czy płyta główna Gigabyte GA-MA770T-UD3P jest gorsza od tej co podał michi93 mianowicie Gigabyte MA790XT-UD4P /AMD 790X/ ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebowałbym zestaw komputerowy do 4000 wraz z systemem (w razie potrzeby można tę kwotę zwiększyć, ale nie w nieskończoność - mam jeszcze trochę pieniędzy na głośniki). Podstawowym zastosowaniem jest odtwarzanie muzyki, ale że kwota przeznaczona na maszynę nie jest mała - chciałbym, aby radziła sobie przy okazji z nowymi grami (zaś ideałem byłby sprzęt na tyle wydajny, aby móc jednocześnie słuchać muzyki i grać w Crysisa).

Pracuję i gram na monitorze kineskopowym, zazwyczaj w rozdzielczości 1280x1024. Karta graficzna - koniecznie GeForce, niezależnie od wydajności w porównaniu do Radeonów/AMD (komputer będzie pracował również pod kontrolą Linuksa i nie chcę mieć problemów ze sterownikami - ten sam wymóg tyczy się karty sieciowej). Zależałoby mi też na dość sporej ilości RAM. Z drugiej strony, pojemność dysku twardego jest bardzo mało istotna.

Kupować mam zamiar na www.esc.pl.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz coś się wymyśli bo coś mi się sypie stronka esc.A co do głośników to jakieś specjalne wymogi??i czy masz w ogóle jakieś specjalne wymagania co do kompa ze strony technicznej oprócz grafy dużej ilości ramu?i czy masz w planach w przyszłości zmianę monitora??

wstępna propozycja mojej machiny:

MSI X58 Pro /intel X58/ MSI X58 Pro /intel X58/

769zł

Intel Core i7 920 2.66 GHz BOX

1133,00

OCZ DDR3 Dual Channel 2x2048MB 2000MHz CL9.0 BOX Platinum Edition

393,00

Samsung SpinPoint F1 HD753LJ (750GB, 7200RPM, 32MB, SATA/300, NCQ)

269,00

Lite-On iHAS122-19 czarny OEM

89,00

Palit XpertVision GeForce GTX 275 896MB DDR3 PCI-E BOX

948,00

Antec Gamer Three Hundred

265,00

OCZ Modxstream Pro 600W Modular

332,00

Creative Sound Blaster Audigy SE

152,00

Wartość produktów: 4344,00 przekroczyłem trochę maksa ale myślę,że warto zaoszczędzić na głośnikach a system win 7 RC ceny są z agito bo mam problem ze stronką esc ale zaraz zobaczę jeszcze raz i podam ceny z esc a na tym zestawie śmigasz w crysisa i słuchasz muzyki bez ścinki^^

EDIT

a więc dobiłem się do esc i wychodzi taniej ale słabiej jeśli naprawde chcesz to mogę zestaw z esc zamieścić. albo też wykombinować jakiś zestaw na AMD ale w tym przypadku jestem za intelem.w przyszłości(bo teraz już nie chciałem więcej kasy brać ponad)dokupisz sobie chłodzenie na proca koło 300zł i go podkręcisz a jak będziesz miał za duże temp w kompie to sobie dokupisz pozostałe wiatraki do budy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce być upierdliwy ale jak możesz proponować płytę GIGABYTE? śmiem od dziś wątpić w Twoja wszelaką wiedze nt płyt

w serwisie ogólnie polowa płyt jest od GIGABYTE, każdy dobrze wie że oprócz tego że są kolorowe nie nadają się do niczego, w testac h wszystko ślicznie pięknie ale po czasie szybko padają, dlatego np dual bios i inne imo zwiększające atrakcyjność płyty bajery... ich płyty to katastrofa

reszta cgf bardzo dobra, no może dźwięk na x-fi za dopłatą ale to juz kolejna stówka więcej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Dual Channel pod i7 jest dobrym pomysłem (nie odbieraj tego jako zarzut, jakbym wiedział, to bym sam części dobierał, tak to się pytam)... Nie lepiej już trzy? I raczej przeszedłbym na AMD i dołożył część ceny procesora do karty dźwiękowej, bo to ona tak naprawdę w tym zestawie jest najważniejsza.

Monitor wymienię... na większy CRT. Mam "alergię" na LCD - po kilkunastu minutach zaczynam łzawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co różnica między DC a TC jest bardzo niewielka, aczkolwiek warto ale to kolejny wydatek, szkoda przechodzić na AMD w tej cenie wysupłaj kaske na XtremeGamera

a no i koniecznie przydał by sie jakiś lcd w z większa rozdzialka, spróbuj inna niż TN matryce może nie będzie problemu z oczami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość to nie problem - w sensownym odświeżaniu (85 HZ) na moim CRT wyciągnę 1600x1200. Z tym, że po prostu wolę grać na mniejszej - na 15'' ekranie po prostu jest to optymalna rozdzielczość - nie widać różnicy w stosunku do wyższych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...