Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

readerCDA

Zakup dysku 1TB

Polecane posty

Witam, poszukuję dysku HDD 1TB do takiej konfiguracji komputera jak poniżej.

Dysk będzie wykorzystywany do instalowania na nim gier, ponieważ GTA 5, Wiedźmin 2 i 3 oraz Far Cry 4 zapełniły mój dysk SSD 250 GB praktycznie do zera, a chciałbym jeszcze parę gier zainstalować bez usuwania obecnych.

Cena dysku najlepiej do 150 zł nie więcej.

Chciałbym połączyć mój obecny dysk SSD 250 GB z nowo zakupionym 1TB HDD, będę do tego czegoś jeszcze potrzebował (kable, złączki, konfigurowanie kompa) czy podłączam i tyle - dysk śmiga? Pytam, bo nigdy nie miałem połączenia dysk SSD+HDD.

Pozdrawiam.

 

Konfiguracja mojego komputera.

Procesor: AMD Ryzen 5 2600  /3.4 GHz, AM4, BOX

Płyta główna: Gigabyte B450M DS3H / AMD B450, DDR4, AM4 /

Pamięć RAM: Patriot 8 GB (2x4GB) 2400 MHz CL15 Viper Elite

Dysk SSD: Samsung SSD860 EVO 250GB (550MB/520MB/s)

Karta graficzna: Sapphire Radeon RX 570 Pulse 4GB DDR5 256bit (1244/7000)

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Bronze

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

System operacyjny: Microsoft Windows 10 Home OEM 64Bit PL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu podłączasz i tyle. Z reguły do dysków się nie dodaje kabli SATA, więc musisz zobaczyć, czy masz jakieś pod ręką (do płyty głównej dają zazwyczaj kilka).

Z dysków zobacz np. Toshiba P300 1TB. albo WD WD10EZEX. Ciut powyżej budżetu, ale ciężko znaleźć coś wartego polecenia poniżej 150zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście w sieciówki nie gram. Przyznam, że ładowanie na tym dysku SSD w Wiedźminie 3 i GTA V na ultra ustawieniach jest nawet niezauważalne, dosłownie w mgnieniu oka wszystko chodzi, dlatego trochę ciężko będzie się przestawić na dłuższe ładowanie :D dziękuję jeszcze raz za pomoc i serdecznie pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...