Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

michalo21

Jaka Płytka do Phenoma 2 x3 720 BE

Polecane posty

Lomelindi nie chcę się tutaj z tobą kłócić o to które procesory są lepsze. Ja mam swoje zdanie i ty masz swoje i nikt tego nie zmieni więc ty zostań przy swoich 4 a ja zostanę przy swoich 2 i 3 no i problem sam się rozwiąże.

A co do płyty głównej to masz rację . Po prostu przeoczyłem fakt o tym że autor chce AM3.

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze tak. Sam kupuje plyte glowna i Phenoma II x3 wiec sie sporo nad podstawka zastanawialem. Najpierw mialem wybrac ta od Biostara, ale teraz zdecydowalem sie na GIGABYTE. Podobno to na nim ma sie najwieksze szanse na odblokowanie 4 rdzenia (bardzo wielu osob udaje sie to nawet z Phenomem II x2) co jest dosc wazne bo znaczaco obniza koszty, a AMD caly czas stara sie zredukowac mozliwosci odblokowywania rdzenii (co jest zreszta calkowicie zrozumiale).

Co do podkrecania to jesli kupisz dobry cooler wycisniesz prawdobodobnie duzo wiecej niz te 3.6ghz. Ja nie kupuje zadnego coolera bo narazie nie jest mi to potrzebne - do 3.3-3.4ghz podkreci sie na standardowym. Zle tylko, ze mam malo przewiewna obudowe, ale zawsze komp jest 'otwarty' (nie zakladam bocznych scianek...). Inna rzecz, ze dla wielbicieli ciszy takie rozwiazanie na pewno sie nie spodoba.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mógłbym na tej płycie GA-MA790XT-UD4P odblokować 4 rdzeń i podkręcić do 3,6

Jasne, że tak. Płyta jak najbardziej nadaje się pod "odblokowanie" do tego można ładnie na niej podkręcić sprawę. Bądź jeżeli masz nieco więcej na mobo to przyzwoitym wyborem będzie MSI 790FX-GD70:

http://www.agito.pl/socket-938-am3/msi-790...CFc8UzAod9n9azg

to już naprawdę kawałek sprzętu jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste jedna z lepszych konstrukcji pod AM3. Jakbym teraz właśnie składał kompa pod PII AM3 to wybór prawdopodobnie padłby właśnie na nią. Oprócz świetnych parametrów, potencjału bardzo dobrze prezentuje się wizualnie. Do takiego LC i szybki w budzie jak znalazł. Naprawdę sprawa ładnie by wyglądała :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...