Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mr. Twister

Komputer do 2000 zł

Polecane posty

Wiem, że wiele jest takich tematów i do tego poradnik specjalny ale jednak zależy mi na opini ludzi. Przechodząc do sedna:

Składam komputer, cena - około 2000zł (bez monitora, myszki itp.). Komputer głównie do gier (nowszych) ale nie zależy mi na max detalach (starczy jak przy średnich będzie płynnie chodziło). Sugerując się zestawem Eco z numeru 06/2009 złożyłem na razie coś takiego:

Procesor - Intel Pentium Dual Core E6300

Grafika - tu miał być Radeon 4770 ale wiadomo jak z dostępnością... Co w zamian? 4850 czy lepiej od razu Radeona 4870?

Płyta główna - Asus P5QL Pro (może jakiś tańszy zamiennik)

Pamięć - nieopłacalnie było by brać teraz 2GB chociaż sądziłem, że tyle mi wystarczy... więc jakieś tanie 4GB ktoś by mógł polecić?

Dysk twardy - tutaj również tniemy koszty. Nie potrzeba mi 320GB więc może jakis tani dysk 160GB by się znalazł?

Obudowa, zasilacz - nie mam nawet pomysłu ;p

Nie znam się zbyt dobrze na sprzęcie więc nie krzyczcie ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 470 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

RAM : OCZ 2x2GB 800MHZ SpecialOps - 179 zł

Karta Graficzna : Asus Radeon HD4850 512MB - 420 zł

Zasilacz: Corsair CX400W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa : Cooler Master Elite 33x - 149 zł

Razem : 1981 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Twister

Osobiscie tez doradze zestaw na plaformie AMD, ale w najbardziej oplacalnej przy obecnych cenach wersji na nowym sockecie AM3. Taki zestaw dluzej nie bedzie wymagal kosztowniejszej modernizacji jak tez wydluza okres w ktorym mozliwe bedzie jej przeprowadzenie. Procesor bez zmian, X3 710, mozna doinwestowac do modelu 720 Black Edition a wiec z odblokowanym mnoznikiem, plyta glowna jest jedna z najlepszych obecnie dostepnych konstrukcji AM3 w swojej klasie. Karta to "poprzednik" HD4770, takze mozna ja podkrecic do poziomu 4850 a nawet nieco wyzej, pamieci DDR3 4GB 1333MHz od Corsair'a. Solidny i nowoczesny zasilacz Fortron'a{ jedna z niewielu firm naprawde produkujaca zasilacze, na ich produktach mozna znalezc naklejki Antec'a/OCZ czy Zalman'a} o bardzo wysokiej sprawnosci, zgodny z norma 80+, prosta klasyczna obudowa Asus'a, latwa do schlodzenia. Jeden z szybszych a przy tym dosc cichy dysk sredniej wilekosci, prosta nagrywarka, ceny dla przykladu z sieci eMarket

AMD Phenom II X3 Triple Core 710, Socket AM3, 95W, 45nm SOI, BOX 452,22 zł

Gigabyte MA770T-UD3P, AMD 770, DualDDR3-1333, 338,11 zł

Corsair XMS3 2x2GB 1333MHZ DDR3, CL9 DIMM, XMS3 Classic Heat Spreader 267,94 zł

Sapphire Radeon HD 4830 512 MB GDDR3, 256 bit, PCI-E, HDMI/DVI, BULK 395,19 zł

Dysk Samsung Spin Point F1 HD322IJ, 320GB, Serial ATA/300, 7200RPM, 16MB 175,24 zł

Lite-On Super AllWrite DVD+/-R 22x SATA, bulk, k. czarny 94,76 zł

Zasilacz Fortron FSP400-60GHN 400W 80 Plus, Aktywne PFC 175,91

Obudowa komputerowa Asus TA-863 Midi Tower ATX, 2x USB, 2x Audio b.zas.(czarna) 84,17zl

Razem: [z Vat] 1 983,54 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezydent_KGB tą grafiką to mnie naprawdę rozwaliłeś dlatego żeby dać pamięci ddr3 i socket am3 przyoszczędziłeś na grafie jak chłopak chce grać w nowsze gry na przyzwoitych detalach?? (po OC ma zbliżone właściwości jak 4850 jak dla mnie to trochę słabo)

Mr. Twister jeśli dał byś radę jeszcze naciągnąć budżet to bym Ci proponował tą grafę http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=18479

niewiele słabsza od 4870 a tańsza a po małym OC równie wydajna a i co do zaproponowanego rzez Ciebie mobo to mi sie wydaje czy nici z odblokowywania 4 rdzenia??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michi93

Kompletnie mnie twoja reakcja nie dziwi, reprezentuje zupenie inne podejscie do tematu niz ty, choc w twoim wypadku powinienem napisac wy a wlasciwie on. Karty graficzne to zabawki na kilka miesiecy, moze rok, jeszcze kilka miesiecy i wszyscy sie beda ekscytowac tym jak to HD5 i GT300 zjadaja na sniadanie starego dobrego HD4 i GT200. Plyta i pamieci zostana dlugo, byc moze wczesniej wymieni caly komputer niz te podzespoly, a jezeli bedzie chcial modernizowac, chocby z koniecznosci, bo czasy niepewne, to AM3 daje mu pewnosc dostepu do kolejnych wersji rozwojowych Phenom'a i przedluzenia zycia zestawu bez koniecznosci klopotliwej i kosztownej wymiany. Najwazaniejsza sprawa, jakim cudem da sie pograc przyzwoicie na najtanszym 4850 a na 4830 ktory w zaleznosci odstopnia przetaktowania ma identyczne lub lepsze wyniki niz referencyjny 4850, juz pograc sie nie da?

Polecm lekture testu dokladnie takiego samego HD4830 jak ten w zestawie

http://www.overclock3d.net/reviews.php?/gp..._overclocking/2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę. I znów muszę się zgodzić z Rezydent_KGB. Tak jak wcześniej napisałem że zamiast super karty graficznej to zaproponował bardzo dobre ramy i świetną i przyszłościową płytę główną , a i procesor i związana z nim możliwość późniejszej modernizacji (AM3 to technologia nowa i przez kilka następnych lat ta na niego wychodzić będą nowe procesory zanim AMD zaproponuje nową technologię). Natomiast karta to jak inwestycja w spodnie " wymieni się po roku na nowe i to jest normalne" .

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest pytanie czy kolega za rok będzie miła kasę na nową kartę??

Rezydent_KGB po części sie z tobą zgadzam ok może kupić proponowaną przez Ciebie grafę i cały zestaw ale za ten rok czasu musiał by mieć kasę na zmianę na mocnijeszą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poprosze o tą zrzutkę ;D No to załóżmy, że zestaw Rezydenta mi odpowiada - mógłby ktoś to jakoś ładnie podsumować? ;] I rozumiem, że do tego zestawu Viśte trzeba kupić? (bo Xp nie da rady max z pamięci wycisnąć). Jeszcze szukam monitora za jakies 400-500zł - jakieś sugestie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Twister

Zamiast kupować Vistę lepiej ściągnij, za darmo, Windows 7 RC. Będzie działał do końca roku, a w międzyczasie zbieraj sobie na kupno zwykłej licencji.

Gofer

A co powie Różowa Świnka Pepcia jak się dowie, że chcesz ją podmienić na nowszy zestaw? Jak jej to wytłumaczysz? :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej to W7 RC będzie działało do marca 2010. I to imo obecnie najlepsze wyjście, jeśli chodzi o kupno systemu, chyba że w międzyczasie pojawią się już Visty z darmowym upgrade do W7 (bo pojawiły się sugestie, że ta opcja może być tańsza, niż kupno W7 osobno - ale ile w tym prawdy nie wiem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tansze modele nagrywarek wychodza w 2 identycznych wersjach, z ATA {inne zlacze dla stareszego typu kontrolera, nizszy transfer itd} i SATA, ATA ma sens tylko w przypadku starszych konfiguracji gdzie czesto nie ma innej opcji niz ATA. Jezeli chodzi o oferte eMarket to polecam pod rozwage takie zamienniki jak ponizej. Sprawdz tez ceny w sklepach Comp4you i Kirk{Prodimex}, oferta jest identyczna, czasem maja zapasy czegos czego nie ma w innych, ceny moga sie roznic zauwazalnie. Rynek zdominowalo kilka duzych hurtowni {zdaje sie ze eM to oficialny sklep jednej z nich} i wiekszosc sklepow internetowych ma identyczna oferte z kilkoma lub kilkunastoma innymi

http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C7801179

http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C2500799

http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6501924

http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C7630275

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również jestem zainteresowny kupnem nowego komputera(głównie do gier), podoba mi się konfiguaracja zaproponowana przez Rezydent_KGB i jestem skłony w niedalekiej przyszłości dokonać zakupu. Zastanawiam się jeszcze nad dyskiem twardym oraz monitorem, gdyż stary CRT raczej nie będzie w stanie oddać tego co zaproponuje Radeon. :)

HDD -> http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?pid=C7800620

Wolniejszy, 180GB więcej, bardziej ekonomiczny - od proponowanego przez Rezydenta_KGB. (proszę o opinie)

Co do monitora to kompletnie nie mam pojęcie. Chciałbym, aby był w przedziale cenowym do 500zł, ale jeżeli macie jakieś ciekawe propozycje po cenie nieco większej to jestem otwarty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Na tym:

Procesor : AMD Phenom II X2 550 - 399 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

RAM : OCZ 2x2GB 800MHZ SpecialOps - 179 zł

Karta Graficzna : Asus GeForce 9600GSO 384MB - 249 zł

Zasilacz: Corsair 400W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa : Tacens Prior - 115 zł

Razem : 1705 zł (esc.pl / opcja Stwórz Zestaw)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...