Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bajaczek

Rozwiązany: GeForce GTX 275 czy 285? Z jaką ilością ramu?

Polecane posty

Witam chciałbym wam przedstawić moją komfiguracje:

1. Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz BOX

2. Asus P5Q WS

3. WD Caviar Black 500GB WD5001AALS 32MB cache SATA-II

4. OCZ Technology 2x 2GB DDR2 1066MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe

5. Scythe Mugen 2 (cooler)

6. Corsair CMPSU-750TXEU - 750W

Do tego wiadomo jeszcze monitor benq e2200hda, myszka razera, głośniki creative'a, klawiatura logitech c. 200, listwa ever'a i obudowa CM 690. Po pierwsze: czy to się wszystko zgra? Po drugie: Jak widzicie powyżej nie ma karty graficznej, gdyż właśnie z tym zwracam się do was o pomoc. Myślę o jakiejś porządnej maszynie bo ta konfiguracja nie stety musi mi starczyć na jakieś 5 lat w przód, a nie chce kupić coś co za raz będę miał wymienić. Rozważam parę wyjść (ale interesują mnie tylko rozwianzania nVidii) GTX 275 (896mb, ale jednak bardziej chyba bardziej opłaca się dołożyć 300 zł i mieć 1792mb) lub GTX 285. No i z tym ostatnim jest problem, bo właśnie pojawiła się niedawno wersja z pamięcią 2 gb. Bardzo mi się spodobała, ale nie wiem czy ten mój PC by ja zdołał obsłużyć, a jak mówiłem 1 gb wydaje mi się troszeczkę za mało, jeśli popatrzeć w przyszłość. PROSZĘ was moi mili koledzy, o fachowe porady.

Zasady zakładania nowych tematów - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp na 5 lat tia ? Huh. . . . to może poczekaj troszkę na premierę gtx 3XX które będą obsługiwały dx 11 ? Co jak co ale za rok-dwa na pewno sie przyda a za 3-4 na pewno nie zaszkodzi. Możesz próbować kupować grafę na wyrost ale nie polecam tego. Postęp cały czas idzie do przodu i to coraz szybciej także tak czy inaczej się technologicznie zestarzeje.

Lepszm wyborem byłoby kupić dzis kartę za 600 zł i za 2.5 roku kupić nową za 600, zamiast iść i wydawać 1500zł żeby kiedyś tam sobie móc normalnie pograć. Masz w tym 300zl oszczędności i pewność że karta będzie "technologicznie" na topie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 GB na dzisiejszych kartach to zdecydowana przesada. Nawet jeśli w jakieś nieokreślonej przyszłości pojawią się gry wymagające takiej ilości pamięci, to i tak nie pograsz w nie na GF GTX - będzie już wtedy za wolny. Jeden gigabajt będzie wystarczający.

GTX 285 jest nieopłacalny, tylko kilka procent szybszy od GTX 275, a pół tysiąca droższy. Żadna z tych kart nie wystarczy ci na 5 lat (tak to tylko w Erze:)). Lepszym wyjściem będzie kupno teraz GF GTX 275, a za zaoszczędzone pieniądze, za 2 lata, wymiana na jakąś nową kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 GB na dzisiejszych kartach to zdecydowana przesada. Nawet jeśli w jakieś nieokreślonej przyszłości pojawią się gry wymagające takiej ilości pamięci, to i tak nie pograsz w nie na GF GTX - będzie już wtedy za wolny. Jeden gigabajt będzie wystarczający.

GTX 285 jest nieopłacalny, tylko kilka procent szybszy od GTX 275, a pół tysiąca droższy. Żadna z tych kart nie wystarczy ci na 5 lat (tak to tylko w Erze:)). Lepszym wyjściem będzie kupno teraz GF GTX 275, a za zaoszczędzone pieniądze, za 2 lata, wymiana na jakąś nową kartę.

a jak juz kupowac gtx 275 to oplaca sie wersje z 1792 mb pamieci?? to tylko 300zl wiecej niz te 896 mb....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej kontrasowy przyklad : voodoo4 512 mb xD Sama pamięć się nie liczy . . . . .

ponawiam. . . lepiej teraz kupic karte dx 10 za 600 zł i za dwa lata karte dx 11(czy inną technologicznie nową) za 600zł i mieć te 300zl w kieszeni niz dzis kupować karte " na wyrost " która ma niby starczyć na 4-5 lat.

Patrząc na to z innej strony. . .za rok dwa gdy będą dostepne karty dx 11 [ i nowsze ] i gry pod dx 11 [ i nowsze ] będziesz sobie w brode pluł że twoja karta tego i tego i tego i tego x50 nie obsługuje a wydales na nia 1500zł a bedzie cie korcic zeby kupić nową kartę która będzie obsługiwała tamto i tamto x50.

Zresztą słynny już przykład kupowania na wyrost superwydajnych geforce 3 za 1500zł które były w prost stworzone do grania w Doom III. Tak przynajmniej mówili w reklamie. . . .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Doom 3 wyszedł z takim opóźnieniem to akurat nie jest wina nVidii, więc nie rozumiem czego się wszyscy jej o to czepiają. Gdyby wyszedł w pierwotnie podawanym terminie to hulałby bez problemu na GF 3, a tak z czasem jego wymagania znacząco wzrosły. Trochę nie na temat wyszło:)

EDIT:

bajaczek jak już wcześniej pisałem - lepiej teraz kupić kartę ze średniej półki (1 GB) i za 2 lata wymienić na jej ówczesny odpowiednik. Zapewne wtedy 2 GB będą już standardem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...