Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mmach1988

Przegrzewająca się grafika EVGA GeForce 8800 GTS Superclocked

Polecane posty

Witam,

Mam problem z grafiką EVGA GeForce 8800 GTS Superclocked 320MB. Od paru dni gdy gram w np. rFactor lub SBK 09 po kilku minutach grafika mi się wyłącza, gdy temp. wzrośnie do ok. 76 stopni. Przed wczoraj sprawdziłem, że podczas nic nie robienia mam 70 stopni, więc doszedłem do wniosku, że komp się zakurzył i wymaga sprzątania. Wczoraj kompa rozebrałem, odkurzyłem wszystko co mogłem (prawie się pylicy nabawiłem), przedmuchałem i po skręceniu okazało się, że w spoczynku grafa ma 60 stopni. Ucieszyłem się, ale moje szczęście długo nie trwało. Po włączeniu rFactor po paru minutach znów się grafa przegrzała i wyłączyła.

Proszę o pomoc co to może być. Dodam jeszcze, że wszystkie wiatraki w obudowie, na grafice czy nawet na procu działają.

Zasady zakładania nowych tematów - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najpewniej spowodowane jakimś uszkodzeniem karty graficznej. No bo przecież temperatura grafiki dochodzi nawet w stresie do ponad 100 stopni czyli w twoim przypadku to mały pryszcz. Proponuje sprawdzić tą kartę w innym komputerze.

Jeżeli problem będzie się powtarzał to oddaj do serwisu (jeżeli masz gwarancję) lub spróbuj zastosować inne chłodzenie.

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompa od momentu wyłączania się grafiki czyściłem 2 razy i nic to nie dało. Co ciekawe po wyczyszczeniu grafa w spoczynku ma ok. 60 stopni. Tak mało nie miała nigdy, nawet jak była nowa, ale 5-10 min. grania i temp. dochodzi do 80 stopni i kiszka, wyłącza się. Najgorsze jest to, że na 2-3 tydnie mam pograne w Traviana i Goalunited;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest na 99% uszkodzona

Sam posiadam grafike 8800 gts od bfg (tez wersja overclocked ) ktora sam jeszcze dodatkowo podkrecilem.

Odkad padl mi wiatrak w budzie temperatura dochodzi w stresie do 97 stopni i nic zlego sie niedzieje ( mam chlodzenie referencyjne)

Zawsze mozesz zdjac plastik z chlodzenia i porzadnie je przeczyscic (najlepiej delikatnie to zrobic odkurzaczem + pedzelek)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla karty graficznej ustawiana jest w biosie karty graficznej, więc w zwykłym biosie nic nie zmienisz. A jeśli masz kartę jeszcze na gwarancji, to bym w osobne programiki się nie bawił, jest to jakaś podstawa do odmówienia naprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Jeżeli robiłeś to z poziomu Windowsa to po wyjęciu karty nie powinno być z tym problemu

Tego nie rozumiem ;)

Jakbym grebał to bym nic o tym nie pisał;) Zresztą, GF 5200 była w moim 1-szym porządnym kompie i wtedy bałem się kompa włączyć by czegoś nie popsuć, więc do grafy się nie zbliżałem na bliżej niż 0.5 metra.

Jeżeli faktycznie uszkodził się rdzeń to wypadałoby pomyśleć dlaczemu tak się stało. Stąd moje pytanie. Kolega załatwił tak GF 7800 GTX - niezbyt ostrożnie zmieniał cooler ze stockowego na wersję Zalmana. Ukruszył się kawałeczek rdzenia i GF 7800 zaczął żyć swoim życiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...