Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Drakoni

Vista - nieznany gigant w systemowym tempie

Polecane posty

Z cyklu problemów Drakoniego: odpaliłem sobie na viście defraga..w sumie pewnie nie potrzebowałem ale cóż. Defrag w viście oczywiście nie miał zamiaru mówić co robi, po jakichś 5 godzinach nadal pracował. Mniejsza z tym. W międzyczasie stwierdziłem że gdzieś mi miejsce z dysku ucieka, w poszukiwaniu zawędrowałem do windows->temp i znalazłem....maaaasę śmieci.

A między tymi śmieciami pliczek KinDEEA.tmp żrący radośnie 800megsów i reagujący zabezpieczeniem przed zapisem przy próbie kasacji, po restarcie systemu też.

Ktoś się może orientuje co to za paskuda? korci mnie żeby włączyć linuksa i wywalić chamstwo tam gdzie nie będzie się mogło obronić, ale trochę się obawiam kasować rzeczy w ciemno.

są jeszcze mniejsze atrakcje w postaci kilkudziesięciu pliczków WERxxxx.tmp wraz ze swoimi "logami" .version.txt w których jest wymieniony build windy i jakiś buildstring. Zastanawiam się czy one też nie mogłyby już odejść na emeryturę, ale te już tylko 20mb noszą (niektóre, większość ma zatrważającą wielkość 0)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, ta Vista.

Po pierwsze : przeskanuj komputer w poszukiwaniu jakiegoś śmiecia, typu wirus.

Po drugie : Sprawdź, czy te pliczki to przypadkiem nie kopie zapasowe/aktualizacje komputera. Vista potrzebuje mnóstwo miejsca na takie pliki.

Po trzecie : Może jednak masz dużo zbędych plików na komputerze? Pobierz darmowy program do usuwania zbędnych plików, typu CCleaner.

Po czwarte : (niezupełnie serio) naucz się z nią (Vistą) żyć i przyzwyczajaj się do czegoś takiego, bo to jeszcze nie koniec.

Po piąte : Możliwe również, że są to skutki defragmentacji dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie : Sprawdź, czy te pliczki to przypadkiem nie kopie zapasowe/aktualizacje komputera. Vista potrzebuje mnóstwo miejsca na takie pliki.

Takie rzeczy nie są trzymane w katalogu tymczasowym.

Drakoni -> Możesz to spokojnie wykosić. Jeśli coś instalowałeś od startu systemu, zrób restart żeby nie było niespodzianek i wtedy wywalaj wszystko. W tempach nie są trzymane istotne rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...