Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gofer

200zł na modernizację AthlonXP 2200+, 256MB RAM, GF2, AsRock K7VM4-4X i no-name 300W

Polecane posty

W końcu przyszedł czas, kiedy to wykopałem się z finansowego dołka na tyle, żeby pozwolić sobie na drobną modernizację. Na ten cel przeznaczę jakieś 200-300zł. Konfiguracja w temacie. A oto co mi się marzy: odpalić na tym PC Crysisa. Nie no, żartuję, ale nie obraziłbym się, jakby demko poszło na minimalnych :P A chcę kupić RAM(przynajmniej 1GB) i jakąś grafikę. Procek jeszcze styka, płyty nie warto zmieniać, zasiłka niestety wychodziłaby poza mój skromny budżet. Więc czekam na propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym zasilaczu to bałbym się nawet VooDoo wepchać:) A tak na serio ( choć czy ja wiem czy nie mówie prawdy?) to ja bym celował na radka 9500/9550. Obie kosztują do 70zl jesli dobrze poszukać i obie zapewniają przyzwoitą wydajność (jak na swoje lata) Co prawda Crysisa na niej nie uruchomisz ( głównie-brak PS 3.0) ale np: Test Drive Unlimited w przyzwoitych detalach-napewno. Po wymianie zasilacza mozna byłoby inwestować w 7300gt ale to już by były troszeczke większe koszta. Więc tak:

Karta Radeon 9500/9550- 70zł

Ram- 1gb 667mhz- 60zł.

Razem: 130zł.

PS: Skok wydajnościowy na pewno bedzie ,,potęzny'':F

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w pełni sobie zdaje sprawę z tego, że zasiłka do wymiany(to ona hamuje mój popęd OC...), no ale niestety budżet nie pozwala... No chyba, że by kupić z All jakiegoś do 50zł Szefa i do tego combo GF6600GT(to już taka tradycja, że mam w pełni zielony PC :P) i 1GB ram? Na 66 już Crysis w niskich odpala :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grafę, to tak od 7300 GT powinieneś poszukać na allegro. Ramy 1 GB 400 MHz kosztują 120 zł (markowe Goodramy), a 512 równie szybkie - 60 zł. Demko ci raczej nie pójdzie, w wymaganych prosi o coś więcej od procka, no ale kombinuj. Jeśli interesowała by cię GF 6200 256 MB DDR2, to mogę się zamienić, bo szukam jakieś słabszej karty, ta co mam się obija. No i w takim zestawie zmiana zasiłki nie jest potrzebna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOFER

U mnie na tym samym procesorze i 1280 mb ram oraz na Radeonie 9600 PRO Crysis chodził płynnie na najniższych detalach w rozdzielczości 1024*768, tam parę razy lekko się przycięło. Można nawet powiedzieć, że to karta w sam raz dla tego procka... A że 9550 jest lepszy, to ja bym jego brał ;) Co do pamięci, to max 333 mhz mi się wydaje najszybszą prędkością na tej płycie... Zasilacz... No, modecom feel 350 to uciągnie bez problemów :P

A, jak przerzuciłem się z R9600 PRO na GF 7600 GS, to nieważne, jak i czym się bawię, mam jakieś błędy graficzne na najniższych i średnich ustawieniach w Crysisie... Tylko na wysokich nie ma błędów, ale gra tnie nieziemsko. Tak przynajmniej z demem to wyglądało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..No chyba, że by kupić z All jakiegoś do 50zł Szefa i do tego combo GF6600GT..

Do 6600gt pasowało by 350w jakies więc może kupić zasiłke 350w markową ModeCom z serii mc za ok: 130zł+ 1gb ram 120zł+ karte np: 7300gt Gigabyte DDR II za 80zł.Ale i tak Wyjdzie ponad 300zł więc trzeba by było poszukac tanszego zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatal1tyxX

Podaj linka do tego 7300 GT za 80 zł, bo ja widzę tylko takie za prawie 200...

Gofer

1. RAM - np. dwa takie - razem 113 zł z przesyłką.

2. Zasilacz - np. ten Fortron 350 W - 77 zł z przesyłką.

3. Karta - np. ten GF 6600 GT DDR3 - 159 zł z przesyłką.

Razem 336 zł.

Jeśli to za dużo to możesz wziąć tego GF 6600 DDR2 za 110 zł. Zmieścisz się wtedy w 300 zł, ale nie wiem czy jest sens dla takiej niewielkiej kwoty poświęcać szybsze DDR3.

Crysis będzie wtedy jak najbardziej do pomyślenia :biggrin:. I nawet O/C procka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej byłoby wrzucić ram w jednej kości, a drugi slot zostawić na przyszłość? Wiem, wiem, sama modernizacja Widma jest trochę śmieszna, no ale ja tylko biednym Gofrem jestem.

I pytanie numer dwa - duża jest różnica pomiędzy GF66DDR3, a tym drugim? Wydajności oczywiście, cenę policzyłem sam xP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem dwie kości ze względu na cenę. Jednogigówki chodzą po 130 - 140 zł. Nie wystarczy wtedy na GF.

TU masz porównanie tych kart. Wersja GT ma 15 - 20 procent przewagi. Zwiększa się wraz z rozdzielczością i poziomem AA.

Sorki za te drobiazgowe wyliczenia cen. Wrzuciłem je z rozpędu. Wcale nie chciałem sugerować, że masz problemy z arytmetyką :biggrin:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc trzeba będzie dozbierać do wersji DDR3, potrzebna mi maksymalna możliwa moc :P

Co do kości... No w sumie OK, 2GB ramu niewiele pomogą przy moim procu, więc zadowole się 2x512GB

A co do wyliczeń, to jestem serdecznie wdzięczny, wolę dostać wszystko na talerzu, a nie dostać linkiem do aukcji, z którą nie wiadomo co mam zrobić :P

Wydajności oczywiście, cenę policzyłem sam xP

A przez to chciałem powiedzieć, że chcę się dowiedzieć, jaka jest różnica w wydajności, żeby mi nikt o cenie nie mówił :P

P.S - 300 zł to moje pobożne marzenie, na 100% będę dysponował kwotą 200zł. Co tutaj doradzicie? Dałoby radę pociągnąć jakiś czas na moim XPowerze, z wyżej wymienionymi komponentami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatal1tyxX

Podaj linka do tego 7300 GT za 80 zł, bo ja widzę tylko takie za prawie 200...

sry mój błąd- Zapmniałem że Gofer ma Płytę pod AGP a nie pod PCIe.

Więc może taki zestaw:

http://www.allegro.pl/item658959980_powerc..._512mb_agp.html - Radeon HD2600XT 512mb-164zł z przesyłką

http://www.allegro.pl/item658289880_goodra...w_wiecz_fv.html - Kingstone 512mb pc3200 (400mhz) x2 - 153zł

http://www.allegro.pl/item656865266_orygin...350w_f_vat.html - FoRTRON 350w - 77zł.

Razem: 394zł

Cena to prawie 100zł wiecej niz miało być ale.. nie ma na czym oszczędzać. Jeśli 400zł będzie dla ciebie za duzo to proponuje wziąść 1 kostke 512mb ramu. Wtedy zaoszczędzisz 80zł a więc wyjdzie 314zł i zmieścimy się (prawie) w kwocie jaką mozesz wydać. Zostanie co prawda tylko 768mb pamięci ale różnica bedzię napewno mniejsza niz zakup gorszej karty.

Teraz max cena zmniejszyła się do 200zł... Za tyle to napewno nie uruchomisz crysisa.. Niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie zmniejszyła się do 200zł, od początku taka była. Optymistycznie proszę o zestawik do 300, bo możliwe, że jeszcze coś uda mi się dozbierać.

A co do ramek, to zostało by nie 786, a 640, bo mam tylko dwa sloty pamięci, a kości po 128. Dodatkowo moje pamiątki to 133, więc łączenie ich z 400MHz'owymi to niezbyt dobry pomysł.

Z tym 400zł to poleciałeś ostro, ale przyznam, że rozpatrzę tą ofertę. W końcu zawsze można poryć rodzinie o jakąś małą pożyczkę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta Radeon 2600xt za 149zł to napewno bardzo dobra cena więc karty bym nie zmieniał.

Zasilacza też gorszego nie ma co brać.

A co do ram- Te co podał Lomelindi są dobre tylko ze na dwie kostki to nie starczy wiec została by jedna czyli 640mb ram.

Uważam ze ponizej tego już raczej nie schodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej to kupiłbym płytę, procesor, ram i zasilacz. Napędy mam, nieudany prezent - GF7300GS na PCIe mam, więc na jakiś czas by wystarczyło. Ale to niestety nie kwestia wyboru, tylko ograniczenia budżetowe. Właśnie siadam do kolejnej sesji poszukiwania pracy - jeśli znajdę. Odświeżę temat, gdy będę miał pewność co do funduszy, póki co dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ograniczysz się do 200 zł to, z czystym sumieniem, mogę polecić tylko GF 4 TI. Nie wydaje mi się żeby twój zasilacz podołał Radkom z przedziału 9500 - 9600. Chociaż zaraz pewnie dopisze się ktoś kto będzie twierdził, że ma właśnie taki zestaw i jemu wszystko działa. Ja osobiście bym nie ryzykował. Do tego RAM, który wcześniej podałem.

R 2600 XT to za szybka karta dla twojego procka. Nie wydaje mi się żebyś zauważył jakąś różnicę między nim a GF 6600 GT.

Aha i zapomnij o tym GF bez DDR3. W innym wątku ktoś zauważył, że to jakaś ściema - pamięci o częstotliwości 500 MHz to na pewno nie DDR2. lepiej omijać tą aukcję szerokim łukiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli geforrce 6600gt posiada taką cenę to czemu nie brać? Może kiedyś dokupi sobie lepszego procka i wykorzysta ją lepiej? Gofer poczekaj jak dozbierasz sobie jeszcze z przynajmniej 150zł i wtedy rób upgrade bo za 200zł nie bardzo jest w co inwestować:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ramek, to zostało by nie 786, a 640, bo mam tylko dwa sloty pamięci, a kości po 128. Dodatkowo moje pamiątki to 133, więc łączenie ich z 400MHz'owymi to niezbyt dobry pomysł.

Te 133 to aby nie SDR? Wtedy to nawet jakbyś chciał to ich z DDR nie połączysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X) dobre, dobre xP

Na tą podstawkę kompletnie nie opłaca się kupować procesora. Jakbym zmieniał, to jakiś Bartonik, ale to wiąże się z kosztem 300zł(ceny na jakieś pół roku temu), co się kompletnie nie opłaca. Więc mówię, póki co dyskusji można zaprzestać, mam już komplety na każdą sumę. Dam znać, jak będę miał konkrety.

Arnoldo - Jestem pewien, że to DDR. Na dowód, poza napisami w BIOSie, CPU-Z, Everescie itp. mam ich budowę. Jest jeden 'rowek', nie dwa. Więc spoko :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie. Częstotliwość rzeczywista, a efektywna. Jeśli chciałbyś jakiegoś bartona tam usadowić, to musisz sprawdzić, czy BIOS będzie w stanie obsłużyć FSB 333. Nawet jak w specyfikacji płyty pisze, że jest 333, to starszy BIOS może nie wiedzieć o jaki procesor chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, przesiadka na Bartka już raczej mija się z celem. Najtańsze 2600+ to koszta 70zł + przesyłki(właśnie sprawdziłem). Jak już bym się przesiadał, to raczej na coś mocnego, przynajmniej 3x00+, ale tutaj koszt to już powyżej 100zł, a jeszcze jest przesyłka... Przy takich kwotach lepiej byłoby złożyć coś z dwoma jajkami - jakieś używane mobo i PDC + ramki by taniej wyszły, niż zestaw grafika/proc/ram do tego zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, radka 9600 nie polecam, mialem i wszystko chodziło gorzej niż na 9250. Morrowind się ciął straszliwie a na 9250 było płynnie. I myślę, że na PDC nie starczyłoby ci kasy.

A jakbyś szukał zasilacza, to możemy pogadać, co bym ci swojego sprzedał :D.

Chyba, że się FEEL-ami brzydzisz. :sweat:

*Ściera soki trawienne z podłogi*

PS. Popraw podpis, nie masz ramów ddr3 :F

To jest DDR3 1333MHz! - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, panowie. Więc póki co mam okazję zamienić mojego GF4MX440 na 6200 256MB DDR2 z dopłatą 30zł, więc się zdecydowałem. Do tego 512 MB RAM i póki co bez zasilacza. Cm myślicie o takim zestawie? Jakiś czas powinien dawać radę(nie mówię to o kryzysie i ac, tylko o grach, które do tej pory mój przet hamował - tak do 07), nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 6200 to pewnie z pamięciami 64 bit? Jeśli tak to będzie niewiele szybszy od 128-bitowego FX 5200. Więc dużego przyrostu FPS-ów się nie spodziewaj, ale za 30 zł to chyba może być.

PS. Można używać kompa bez zasilacza? To by rozwiązywało wiele problemów;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie ma pamięci. No ale przyrost mocy napewno będzie zauważalny, w końcu GF2 I GF6200 dzieli spora różnica. Chociażby SM dojdą, więc zawsze coś.

A przez bez zasilacza, miałem na myśli nie kupowanie xP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...