Skocz do zawartości

Polecane posty

@Olek007 - jeśli chodzi o klimaty postapokaliptyczne, to polecam Jestem legendą Mathesona oraz wspomnianą już Drogę McCarthy'ego (z naciskiem na tę drugą). Jeśli idzie o książki podobne do książek Kinga... spróbuj może coś od G. Mastertona? Ekspertem od niego nie jestem, dotąd tylko jedną jego książkę przeczytałem, ale mogę ją z czystym sumieniem polecić - Walhalla. Niezwykle klimatyczna, dość ciekawa historia z zaskakującym zaskoczeniem. No i dość gruba, tak jak chciałeś (400 stron).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eternith, przydałoby się, żebyś wymienił te tytuły, które już znasz. Jeśli chcesz coś podobnego do "Modyfikowanego...", to bierz śmiało "Upadłe Anioły" i "Zbudzone furie" tego samego autora. Bo Gibsona chyba nie trzeba polecać?

Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rec.quartic.p...-p?reko=quartic

http://rec.quartic.p...-p?reko=quartic

http://rec.quartic.p...-p?reko=quartic

http://www.empik.com...62603,ksiazka-p

http://rec.quartic.pl/click.php?c=empik&u=0&f=prd&tpl=pr4vie_listid&pos=1&p=&t=p1045968078&url=http://www.empik.com/komandos-marcinko-richard-weisman-john,p1045968078,ksiazka-p?reko=quartic

Którą z tych książek najlepiej kupić?

Czy można gdzieś dostać Kryptonim Brawo Two Zero? Użwyane z Allegro raczej odpadają. Po polsku oczywiście, czytanie po Angielsku za długo by trwało.biggrin_prosty.gif

Edytowano przez asasyn101
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym o polecenie kilku książek. Jestem początkującym czytaczem, więc jakieś łatwiejsze pozycje mnie interesują. Ostatnio przeczytałem Cztery pory roku i Blaze Stephena Kinga i bardzo mi się podobało. Czytam też teraz Regulatorów i jak na razie mi się nie za bardzo podoba. Tak więc proszę o coś od Kinga, ale bardziej w stylu tych dwóch pierwszych. Do tego coś z fantastyki. Czytałem Hobbita, Opowieści z Narnii (nie wszystkie tomy) i sagę o Wiedźminie (też nie wszystkie). Również mi się podobało, więc mniej więcej wiecie, co mi się podoba.

Przyznam szczerze, że nie czytałem do tej pory zbyt wiele, więc nie mam pojęcia za co się zabrać. A chciał bym jednak coś poczytać. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawello12: Koniecznie przeczytaj Wielki Marsz Kinga, który skrył się pod pseudonimem Richard Bachman. Nie jest to typowa powieść tego autora, ale według mnie (i pewnie wielu innych) jego najlepsza. Szczerze polecam.

Edytowano przez 47
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na gwałt potrzebuję jakiegoś dobrego czytadła dość długiego w stylu Kronik Królobójcy, Trylogii Siedmiu Królestw, Trylogii Skrytobójcy. Miło by było gdyby był opisany proces dorastania głównego bohatera ale nie jest to konieczne, zależy mi aby główny bohater nie miał nieskazitelnego charakteru i pokazał rogi od czasu do czasu.

Pozdrawiam

PS. Proszę o jak najszybsze odpowiedzi gdyż jeszcze dziś muszę wybrać się do sklepu (ewentualnie jutro z samego rana)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję w niedalekiej przyszłości zakupić Grę o Tron, stąd kilka pytań:

Warto dopłacać do wersji z twardą oprawą (gra jest gruba, stąd moje obawy o możliwość przedarcia się w trakcie czytania wersji z miękką oprawą)?

Kupić 1. część i dopiero potem ew. 2., czy od razu zestaw[planuję kupić przez allegro, a w zestawie oszczędzam kilka zł na przesyłce, nie chcę w razie czego wydać pieniędzy na marne] (do tej pory z fantastyki czytałem m.in. "Opowieść z Narnii", "Ulysses Moore", "Mroczne Materie", fragmenty "Wiedźmina" i kilka innych fantastyków - której z tych/innych książek jest najbliżej do klimatu "Gry o Tron"?)

Z góry dzięki za odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gruba, ale jeśli nie jesteś drwalem i nie będziesz starał sie nią sciąć drzewa, to nic nie powinno się stać smile_prosty.gif.Tzn Nie martw się, nic się nie stanie.Grube okładki imo są nie wygodne, kolega ma w twardej, a ja w 'miękkiej'.Obie książki są wykonane bardzo dobrze, nie ma o co się martwić, więc to jaką chcesz okładke to tylko kwestia gustu.Polecam Ci kupić cały zestaw.Sam popełniłem ten błąd i kupiłem tylko pierwszą część, a teraz męcze się w pojedyczne kupowanie.Książka niesamowicie wciąga i po pierwszej najlepiej mieć drugą/trzecią/czwartą itd pod reką tongue_prosty.gif.

@Fowl Jeśli jeszcze nie wybrałeś się na zakupy to polecam Ci twórczość Petera V Brett'a tudzież Brenta Weeksa, ewentualnie możesz zobaczyć jeszcze trylogie 'Z mgły zrodzony' Sandersona, a nuż Ci się spodoba.

Edytowano przez Daark4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzesiek1306

Oczywiście, że kupuj w nowym wydaniu. Jest ładniejsze, w twardej oprawie, większy format i lepszy papier. Większa czcionka tak samo z II Tomem kupuj tylko w nowym. Odnośnie kupowania to zależy czy masz kasę, jak masz to bierz zestaw I i II Tom w nowym wydaniu i już wink_prosty.gif Skończysz Grę o Tron to zabierzesz się od razu za Starcie Królów.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym był wredny-nie odbieraj tego tak, ale źle użyłeś partykuły ,,bynajmniej'' która nie jest synonimem słowa przynajmniej.Moja polonistka kiedyś poruszała ten temat i zostało mi w pamięci.Chwała jej za to!Sam popełniam błędy, ale lubie gdy ktoś mnie upomni i powie co zrobiłem źle :).Więc, żeby nie kuło w oczy-edytuj :P.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "Grę o tron" w twardej i wygląda to świetnie. Co prawda jest 10 zł droższa, ale moim zdaniem warto. No i do nowego wydania zakładeczkę dodają :)

Swoją drogą za niedługo wyjdzie sezon III GoT, więc i kolejna część książki pojawi się w filmowym wydaniu.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki, opisującej początki oraz historię bluesa z Missisipi oraz jazzu. Dotykającej historii amerykańskiej muzyki z okresu przed bumem rockowym. Dobrze by było, żeby była napisana niczym "Życie" K.Richardsa, czyli z pasją i można powiedzieć, że od kuchni. Powinna przedstawiać sylwetki znanych muzyków, prekursorów gatunków(pierwszych którzy wypłynęli na szerokie wody) oraz obecnych wartych uwagi muzyków. Może to być książka tylko o jednym, lub drugim, ale z tzw. jajcem. Ważne żeby się ją przyjemnie czytało i nie była podana w formie encyklopedycznej.

Dobrze jeśli byłaby to książka łatwo dostępna, np. w elektronicznej wersji.

Jeśli nie moglibyście podać mi tytułów, proszę chociaż o linki do stron na których mogliby mi polecić coś w moim typie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książek na temat wszechświata (np. Krótka Historia Wszechświata Hawkinga), fizyki, matematyki oraz religii opisanej w sposób racjonalistyczny (tak jak Bóg Urojony). Na początek jakieś łatwiejsze pozycje, aby powoli zgłębiał się w ten temat.

BTW. Co sądzicie o książce Hemingwaya "Komu Bije Dzwon"? Zastanawiam się nad jej kupnem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego szukasz. Z tego co piszesz zależy ci na literaturze popularnonaukowej, czy też na czystej fizyce aby się jej uczyć?

Z popularnonaukowych to wiedzę, że wokół teorii bytu się kręcisz. Możesz zobaczyć na dwie dalsze pozycje Hawking: "Krótka historia czasu" i napisanej wraz z Mlodniovem "Wielki Projekt". Poza tym współczesne teorie wszystkiego: Steven Gubser "Teoria strun bez tajemnic" oraz Frank Wilczek (to polecam, znakomity naukowiec) "Lekkość bytu".

Poza tym fajne kompendium dla początkujących, mi się przydało i było łatwe do przyswojenia: http://www.empik.com/50-teorii-fizyki-ktore-powinienes-znac-baker-joanne,prod5770080,ksiazka-p

Jeśli chodzi Ci głównie o podręcznik do nauki to napisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...