Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

k4cz0r

Co w najbliższym czasie wymienić w PC Athlon X2 4400+ i Radeon HD3850?

Polecane posty

Mój PCt powoli się już starzeje, procesor Athlon X2 4400+ , grafika PowerColora HD3850 512mb i stara, póki co zastępcza, płyta główna Gigabye GA-M61SME-S2 za wielkich osiągów nie mają. Tym bardziej, że jedna szyna pamięci w płycie nie działa i przez to druga pamięć Geila DDR2 2x2GB leży bezczynnie w pudełku, a dodając że mam Vistę, 2 GB to już robi się minimum do gier.

Dlatego wiem, że w pierszej kolejności muszę płytę wymienić, na jaką ? Spojrzałem do wyżej przedstawionych zestawów i widzę tam głównie od procesorów AMD Asrocka A780GXH. Drogi jak na płytę z AM2+ nie jest [a potrzebuję takiej, bo pod koniec roku w planach wymienić procesor już na jakiegoś Phenoma, ale dokładnie nie wiem jakiego jeszcze], tylko czy jest stablina, będzie współpracować z m.in. tymi pamięciami, procesorem ? Jeżeli nie, to jaka jest inna alternatywa do 300 zł ?

I co z grafiką ? Póki co nawet Crysisa ciągnie na Bardzo Wysokich przy 20-30 fps a to jest wg. mnie bardzo dobry wynik, ale jak wiadomo już zbliża się premiera Crysisa 2, Operation Flashpoint 2, CMR: Dirt 2, Shift i inne perełki graficzne. I tam już na pewno będę musiał spuścić z detali...

Zasady zakładania nowych tematów - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak płytka będzie dobra i jak na swoją cenę ma przyzwoite możliwości. Tutaj masz dokładne info:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=A780GXH/128M

Więc będzie ok.

Natomiast w kwestii grafiki HD3850. Cóż jej wymiana będzie nieunikniona szczególnie do mocniejszego proca aby to wszystko miało sens. Szczególnie jak zamierzasz grać w takie tytuły jak Crysis 2 na przyzwoitych detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co do jej możliwości....oc procka na niej jest możliwe [mojego X2 4400+ w tym przykładzie] ? Na poprzednim Foxconnie wyciągałem z niego nawet 2.8 GHz [i nawet więcej dałbym radę tylko po prostu płyta więcej nie da rady], i dzięki temu na prawdę zyskał na mocy, w grach nie koniecznie dużo, bo ledwie po 2-4 fps, ale przy pakowaniu/rozpakowywaniu plików, ogólnej szybkości systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak akurat ten model Asrocka jest udany i również jest niezły do o/c nawet najnowszych procków. Oczywiście gdybyś mógł zainwestować w coś porządnego od Foxconna to szczerze polecam jeżeli zaś nie ten Asrock będzie niezłym wyborem. Niezłe płytki ma również Biostar np TA790GX 128M - naprawdę przyzwoite mobo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Biostar jednak przekracza nieco moje możliwości finansowe, bo wolałbym coś nawet poniżej 300 zł. Jak ten Asrock dobry to już go wezmę, kiedyś na Sockecie A z Duronem też miałem Asrocka i dobrze się spisywał, zaś właśnie Foxconn [dokładnie A690GM2MA-8KRS2H] po 2 miesiącach zaczął szwankować, komputer sam się resetował, wyłączał i nawet nie przyjęli go na dodatek bo niby mechaniczna usterka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dodając właśnie małe osiągi OC, problem z aktualizacją biosu....tak samo zraziłem się do Gigabyte'a jak miałem 3 lata temu GF 6200 i też była wadliwa bo w np. AoE III, NfS: MW występowały babole w shaderach, niby po wymianie całego chipa miało być OK a nic nie było. Dobra, temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa opcja...otóż koniecznie jutro, musiałbym ją kupić...i obecnie do wyboru mam takie:

- Asus M3N-H/HDMI GeForce 8300

- Asus M3N78 SE

- Gigabyte GA-M57SLI-S4

- Gigabyte GA-MA74GM-S2H

Która z nich będzie najlepsza ? W tej chwili do Athlona X2 4400+ , później do jakiegoś Phenoma [iI]...najlepiej żeby jakieś OC można było wyciągnąć. Są to niemal 3 inne płyty, każda na innym chipsecie więc się pytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli do wyboru masz tylko te to wez pierwsza lub druga, ze wskazaniem na M3NH, zaden z tych Gigabyte'ow ponizej sie nie nadaje sie dla Phenom'ow, choc lepiej szukaj czegos na chipsecie AMD 760/770/780. Sprawdz czy maja Asus M3A76-CM, zapewnia najlepsze perspektywy na przyszlosc w swojej klasie cenowej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jest inna opcja - klik , ten sklep jest u mnie w mieście tyle, że nie koniecznie wszystko musi być w sklepie. Więc najlepiej proszę o pare propozycji....

EDIT:

Co do tego pisałeś, z jakimi chipami, to np. takie :

Chip 770

- Asus M4A78

- GIGABYTE GA-MA770-UD3

Chip 780

- Asus M3A78-EM [tyle że to mATX i cięzko będzie mi wepchnąć X-Fi karte]

- AsRock A780GXH

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie doradzam w pierwszej kolejnosci 770UD3 w rewizji 2.0 z SB710{w lokalnym sklepie ci powiedza ktora maja, byc moze tez zamowia}, gdyby to byla rewizja 1,0 a nie boisz sie zaryzykowac z ASRockiem to mozesz wziac A780GXH jako druga opcje. Trzecia opcja to 770UD3 w rewizji 1,0 lub M4A78, jedna i druga to rownie dobry wybor wiec to juz kwestia preferncji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że ten UD3 będzie najlepszy, często widzę, że w różnych konfiguratorach występuje. Tylko no nie wiem czy na pewno go dostanę....jak nie > AsRock , dalej > te Asusy co podałem z chipem 770 i 780 i na końcu tamte 2 Asusy z poprzednich propozycji [one na pewno są].

tomaszek...ale ja nie składam całego komputera tylko potrzebuję płyty głównej. Resztę [czyli tylko CPU i GPU] będę wymieniał najwcześniej pod koniec bieżącego roku.

Edytuj... - GFR

Wziąłem tego Gigabyte'a GA-MA770-UD3 tyle że właśnie on chyba w rewizji 1.0 jest bo mostek południowy ma SB700 a nie 710. Ale cóż, domyślam się, że to kolosalna różnica nie jest a za 310 zł mówią że płyta bardzo dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...